TB2L hakkında önemli gelişme
10.07.2018 - 21:31

Türkiye Basketbol Federasyonu, TB2L hakkında önemli bir değişiklik yaptı. Federasyondan yapılan açıklama şu şekilde;

2017-2018 Sezonu sonrası yapılan Lig Kurulu toplantılarında 2018-2019 Sezonunda TB2L’de takım sayısının tek sayıda (25) olması yerine  (24 veya 28) takım arasında oynanması gündeme gelmiştir. Bu konu Yönetim Kurulu toplantısında görüşülmüş ve öneriye sıcak bakılmıştır. Bu sonuçla 2018-2019 sezonunda TB2L’de takım sayısının artırılması söz konusu olması halinde TB2L'de yer almak üzere belirlenecek kulüpler için ön başvuru süreci başlatılmıştır.
 
Yeni sezon öncesinde TB2L’de yer almak isteyen kulüplerin gerekli evrakları teslim etmeleri için son gün 25 Temmuz 2018 mesai bitimine kadardır.
 
Kulüplerin, ekte belirtilen katılım şartlarını yerine getirerek istenen evrakları Erkek Ligleri Direktörlüğüne ulaştırmaları gerekmektedir.
 
Not:
a)      Kulübünüz tarafından doldurulması gereken matbu evraklara “http://www.tbf.org.tr/ligler/dokuman” bağlantısından Lige Katılım Evrakları bölümünden ulaşabilirsiniz.
b)      Kulüp Bilgi Formu ile istenen dijital dokümanları; “erkekligleri@tbf.org.tr” adresine e-posta olarak gönderebilir, “www.wetransfer.com” internet sitesi aracılığı ile paylaşabilirsiniz.
c)       2018-2019 sezonunda kullanacağınız formaların, şortların, ısınma tişörtlerinin, eşofmanların birer örneğinin (açık ve koyu renklerde) reklamları uygulanmış şekilde görsellerinin gönderilmesi gerekmektedir.
d)      Takımınızın lige katılımının sağlanabilmesi için Kulübünüzün Türkiye Basketbol Federasyonu’na borcunun bulunmaması gerekmektedir.
e)      Lige katılım başvurunuz kabul edilmediği takdirde teminat mektubunuz ve katılım bedeli iade edilecektir.

Yorumlar


Beyaz gölge Takımlar süper ligde oynayacak para bulamıyor,siz TBL2 de takım sayısını artırmaya gidiyorsunuz.Yani ileriye dönük şimdiden çıkmaz konulara temel hazırlıyorsunuz.Eminim burada kıstas siyaset ! Lige almayı düşündüğünüz kulüplerin kesinlikle mali yapılarıyla ilgilenmiyorsunuz.Süper ligdeki (buda son yılların yine politik oluşumudur !) takımların bütçe yapısını incelemeye almıyorsunuz,TBL1 ve TBL2 ye kadar akşam olur !
11-07-2018 11:42

Yorum Yazın


Tweetlerimiz