Şampiyon Anadolu Efes!
07.06.2021 - 23:50

ING Basketbol Süper Ligi’nde final heyecanı Fenerbahçe Beko’nun, Anadolu Efes’i konuk ettiği karşılaşma ile devam etti.

İki takımında yüksek tempo ve yüksek yüzdelerle başladığı ilk çeyrekte Fenerbahçe Beko, Nando De Colo ile, Anadolu Efes ise Sertaç Şanlı ve Rodrigue Beaubois ile etkili oldu. İlk periyot sarı lacivertlilerin 25-21 üstünlüğü ile sona erdi. İlk çeyrekte oyunun durduğu bir bölümde belinden sakatlanan Shane Larkin soyunma odasına gitti.

İkinci çeyreğe iki takımda tutuk başladı. Hücumdaki krizi aşmayı başaran Anadolu Efes,ilk yarının bitimine 3:30 kala Anadolu Efes, Bryant Dunston’ın smacı ile 31-33 öne geçti. Kalan bölümde farkı çift hanelere taşıyan konuk ekip soyunma odasına 32-44 önde gitti.

İkinci yarıya yay gerisinden isabetlerle başlayan Anadolu Efes farkı giderek açtı. Lacivert beyazlılar sezonun final preiyoduna 47-72 önde girdi.

Son çeyreğe Fenerbahçe Beko 10-0 seri ile başladı ancak çabuk reaksiyon gösteren Anadolu Efes arayı tekrar açmayı başardı. Maçın son bölümüne rahat giren Ergin Ataman’ın öğrencileri karşılaşmayı 66-93 kazanarak seriyi 3-0’a getirdi ve ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon oldu.

Anadolu Efes adına Rodrigue Beaubois 30 sayı 2 ribaund 4 asist ile maçın oyuncusu oldu. 

Yorumlar


Mertbaba Hakemleri fb yöneticisine bırakıyoruz bahane için lazım olur belki!!!Final evet rekabetçi değildi ama ne yazık ki sahte kabadayılar daha ön plana çıktı; Vesely yine aslına dönmüş yere düşerken abartı hareketler ve özellikle düşerken ayak ve ellerini açarak etrafına zarar vermek istemesi(Moerman ve Miçiç) Tamamen terbiyesizlik. Melih'in hemde örnek olması gereken Buğra'ya maç bitmişken anlamsız sert faulü...Kokoskov gibi centilmen bir koça yakışmayan oyuncular...Son olarak Fb-Gs basketbol kadınlar finali için -ki maçlar çok daha yakın geçti, oynanmasa olur diyen spor ve emek düşmanı arkadaş umarım buraya da aynı satırları yazabilir.Şaka canım nerdeee onlar sadece trollük yaparlar.VEEEEE tüm sezon Türk takımlarının yanında olan bu sayfalara ön yargısız ve asgari konularda tarafsız yorum yapan arkadaşlara saygılar sevgiler...
08-06-2021 12:25
Mertbaba İşte Koç burda değerli, her oyuncudan üst düzey verim almak, düşeni ayağa kaldırmak,tüm maçlarda kendi oyununu rakibe kabul ettirmek...Tarihte neredeyse olmayan bu destanı gerçekleştiren Türkiye'nin gururu Ataman'a da tebrikler... Geçenlerde Atakan kardeşimiz sormuş Buğra'da eurolig oyuncusu olur mu diye bence bu maç çok büyük eşik atladı çünkü 1 maç iyi 1 maç çok kötü oynadı ama bugün büyük oynadı ne kendini ön plana çıkardı ne sadece hücum yeteneğini kullandı asistleri ve savunması ile bu maç ona gelecek sezonun dersi olsun.Bence bu dominant gardlar giderse Beobuois ile Buğra seneye daha çok rol alacaklar.
08-06-2021 12:25
Mertbaba EFES...Günümüz modern basketbol tarihin en zor şartlarında çok büyük ve bir daha olamayacak başarılar kazandılar.Düşünün 2 eurolig ve lig kupası yerine 1er tane almaları bile bunun ispatı. Yıl boyu çok yazdık . sezonları değerlendirdik.Artık uzun uzadıya gerek yok takım olarak size şunu yazayim Efes'in son 10 Avrupa maçı 6 Real(3 dep 3 ev), hepsi deplasman olmak üzere 1 Baskonia 1 Milano 1 Cska 1Barca...Hadi ligde de 3 fb maçı...Bunlardan büyük zafer ve kupalarla çıkmak.Başarının resmi bu sanırım...
08-06-2021 12:23
gungor FB takımı ne yazık ki yıllar sonra bu kadar savunma yapamayan oyuncunun bir araya geldiği bir takım oldu, Efes hep ararken FB nerede işe yaramaz yerli varsa onları bulup getirdi. Bırakın Larkin, Micic'i, Efes in yerlileri bile FB nin yerlilerinden bir gömlek üstün. Bakın Efes 2 ve 3. vites de oynadı, her iki takımında avrupa maçlarını takip ediyorum. Beaubois her maç 30 atıyor ve adı görev adamı. FB de Nando dışında bir maç 10-20 sayı atar diyecegin kapasitede adam yok. Barthell takımı hucümda bir kişi eksik oynatıyor, kısa ile her kaldııgnda FB ya 3 luk yiyor yada içeri penetre pas savunma dağılıyor. Kağnı gibi ağır. oyun kurucu yok, takım içi rekabet yok. Teknik ekip rahat rahat maç izliyor. Çık mücadale et ama yenil. NE mücadele var ne ruh var.
08-06-2021 00:21
gungor Efes e tebrikler. Buraya sabrederek geldiler. Efes ne yazık ki FB nin ne kadar vasat bir kadrosunun olduğunu ve FB ruhunun Obradovic in gidişiyle öldüğünü hepimize gösterdi. Bu da FB yönetiminin Aziz Yıldırım sonrası basketbola yabancı oluşunun, zoraki yatırımın, basketbol şubenin başına alakasız insanların gelerek Obra gibi bir muhteşem koçun küstürülmesinin sonucudur ki bence yönetimsel başarısızlıktır. Hatadan Sertaç beyi başa getirerek döndüler ama zarar çoktan verilmişti. Şimdi seneye bomba transferler yapacağız diye iddialı haberler görüyoruz. Sebep? Bence Beşiktaş gibi yapın, kalan bir iki oyuncuyuda gonderin gençlerin önü açılsın, o da sonuçta vizyon gerektirir.
08-06-2021 00:12
mehmet Büyüksün ANADOLU EFES !!! Sampiyonluklar sana yakisiyor... Fenerbahceyede tebrikler ayrica....
07-06-2021 21:30

Yorum Yazın


Tweetlerimiz