14 Temmuz 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaLİGLERBasketbol Süper LigProfesyonel Basketbolcular Derneği kuruldu

Profesyonel Basketbolcular Derneği kuruldu

Profesyonel Basketbolcular Derneği'nden yapılan açıklama şu şekilde oldu:

Derneğimiz Basketbol Süper Ligi’nde forma giyen sporcuları temsil etmek amacıyla kurucu üyelerimizin öncülüğünde kuruldu. Yaklaşık 9 ay önce 15 sporcunun bir araya gelmesiyle başlayan süreç derneğin resmî kuruluş işlemlerinin ardından üyelik çalışmaları, basketbolun diğer paydaşlarıyla sporcu hakları üzerine görüşmeler ve iş birlikleriyle devam ediyor. Sporcuların haklarını korumak, geliştireceği projeler ve yapacağı iş birlikleriyle sporcuların kariyerleri ile sosyal hayatlarına katkıda bulunmak sporcuları birlik olarak temsil etmek amacıyla kurulan derneğimiz üyeleri ve basın mensuplarının katılımıyla tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Espressolab Roastry ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısına dernek başkanı Furkan Aldemir, yönetim kurulu üyeleri Buğrahan Tuncer, Burak Can Yıldızlı, Can Korkmaz, Doğuş Özdemiroğlu, Göksenin Köksal, Kartal Özmızrak ve Melih Mahmutoğlu da katıldı. Dernek üyelerinin de katılım gösterdiği basın toplantısında yönetim kurulu ve derneğin hukuk danışmanı Av. Salim Baki derneğin tanıtımı adına konuşmalarını gerçekleştirdi.

“Derneğimiz Basketbol Süper Ligi’ndeki tüm sporcuları temsil etmek amacı ile kuruldu”

Derneğin logosunun tanıtımıyla başlayan basın toplantısında demeç veren Furkan Aldemir, derneğin Basketbol Süper Ligi’nde oynayan sporcular ile kurulduğunu, hali hazırda derneğin 118 üyesi olması ile birlikte derneğin sadece Türkiye pasaportuna sahip sporcuları değil, BSL’de oynayan tüm sporcuları temsil etmek üzere hayata geçirildiğini belirtti.

BASKED isminin sadece bir dernek adı altında kalmaması adına markalaşmak üzerine patent başvurularının olduğunu, yine markalaşmak adına iş birlikleri ve sponsor anlaşmaları üzerine güzide kuruluşlarla görüşmeler içinde bulunulduğu belirten Dernek Yönetim Kurulu, hem dernek üyelerinin kişisel gelişimi hem de Türkiye basketboluna katkı sağlamak üzere projeler gerçekleştirmek istediklerini de demeçlerine eklediler.

Dernek adına konuşmalarını gerçekleştiren Yönetim Kurulu üyeleri Melih Mahmutoğlu,Buğrahan Tuncer, Göksenin Köksal ve derneğin üyesi Doğuş Balbay Profesyonel Basketbolcular Derneği’nin Türkiye basketbolu için öneminden ve sporcuların birlik olmasının sağlayacağı faydalardan bahsederken, dernek hukuk danışmanı Av. Salim Baki gelişen basketbol kültüründe profesyonelleşmenin basketbola olumlu anlamda katacaklarına dikkat çekti.

Derneğin tanıtımı amacı ile düzenlenen basın toplantısı, etkinliğe katılan değerli basın mensuplarının sorularının da cevaplanması ile derneğin İletişim ve Operasyonlar Sorumlusu Recep Bilal Aksu, medya ekibi Bıyık Medya, logo tasarımcısı Elif Öndeş olarak tanıtıldıktan sonra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler