Askerlikte 'Yorgun musun? diye sormazlar...
04.08.2017 - 19:10

Eurobasket 2017 ülkemizde...

26 gün sonra ev sahibiyiz Avrupa’ya. Gün sayıyoruz.  2 reklam filmine ve sponsorluk imza törenlerine denk gelenler biliyordur mutlaka... Gelmeyenler için, duyanlar duymayanlara bilenler bilmeyenlere anlatsın lütfen... Reklam filminde oynayan görevli Eren, muhasebeci Ezgi, güvenlik görevlisi Hüseyin, turşucu, simitçi bi’ zahmet çevrenize kulaktan kulağa duyurun: Tanıtım zayıf, destek şart...

Bir ihtimal bu yazıyı okuyanlara;

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası İstanbul’da 31 Ağustos’ta başlıyor.  Milli takımımız D Grubu’nda ve rakipleri Büyük Britanya, Rusya, Sırbistan, Letonya, Belçika...

Maçlar Ülker Arena ve Sinan Erdem’de...

Pekiiii elimizde ne var? Jenarasyon değişikliği içinde olan genç yeni bir takım, kısıtlı kadrosuyla ama çalışkan hırslı... Vazgeçmeyen, ‘Son topa kadar mücadele’ felsefesiyle Ufuk Sarıca başta...

Ve bu ekibi sonuna kadar destekleyen artılarıyla eksileriyle sahip çıkan bir yönetim...

Bunun yanında sakatlar, eksikler tabii bir de yorgunlar var. Ömer Aşık sakat. Ersan yorgun!

İlk değil daha önce de oldu.  Kıl, tüy sebepten milli takıma gelmeyenler. Bu erkeklerin askerlik olayını pek bilmem ama oralarda ‘yorgun musun, kendini nasıl hissediyosun?’ sormuyorlar diye biliyorum.

Konu vatan bayrak ise durum çok da farklı değil sanki askerlikten.  Bu hizmet lutüf değil görev ..

Türk milleti olarak bizim de o tarihte bayram tatili yerine o tribünde ay-yıldız bayraklarla olmak vatan görevimiz.

Haydi Türkiye!  

Yorumlar


Özden Yeniyol Bu yazı başlığını her gördüğümde siteye bir daha girmeyeceğim diyorum.Artık kaldırsanız mı acaba?
09-06-2020 10:46
Romeo Montecchi (r.e.f.) Bollokuma katılıyorum. Bir kaç yönü var işin. Ersan İlyasova (asıl adı Arsen İlyasov) 16 yaşında Türk vatandaşlığına geçmiş bir oyuncu, yani bir devşirme. Emekli olunca ev olarak kendisinin kabul ettiği yer acaba Özbekistan mı, Türkiye mi, ABD mi? Ayrıca bazı turnuvalara da yıldız oyuncuların katılmama hakları var bence. Olimpiyatlarda olsak da gelmese anlarız. Ayrıca kitleler tarafından kulüpler yarışmaları milli turnuvalardan çok daha fazla önemseniyor. Bir çok Avrupa ülkesinin ABDli devşirme oynattığı neredeyse karma olmuş bir turnuvaya katılmamanın da askerlikle hiç ilgisi olamaz. Sporun askerlikle hele hiç mi hiç ilgisi olamaz.
05-08-2017 16:44
haydabre Ersanın kendi kararıdır. İstekli gelse çok iyi olurdu isteksiz geleceğine gelmemiş ve düşüncelerini paylaşmış bize saygı duymak düşüyor. Gelse de pek fazla bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Keskin şutu, devamlılığı, istikrarı olan bir takım değiliz maalesef. Tek kurtuluş yolumuz savunma onuda bir yere kadar yapabiliriz. 2001 yılındaki durumla 2017 yılındaki durum çok farklı.
05-08-2017 14:02
denden Nutiye Hanım oyuncularımız sahaya kamuflajla çıksın isterseniz. Ufuk Sarıca da baş komutanları olsun.
05-08-2017 13:04
Ertan Ürkmez Militarizm askerlik yapmayan kesimlerin beyin hücrelerine dahi işlemiş. Çok yazık...
05-08-2017 12:58
ballokum Sporcular asker değil, spor da savaş. Bu kafalar değişmeli. Bir oyuncu milli takımda oynamak zorunda değil. Bu bir gönüllülük işidir. Sonuçta futbolda örneklerini görüyoruz; salya sümük, küfür müfür herkese saldırdıktan sona çıkıp, "ben bu bayrak için canımı veririm" diye üfüren maganda fulbolcuları da çok görüyoruz etrafta.. Ersan sadece "gelemiyorum!" dedi. Onların yanında çok samimi ve dürüst kalıyor. Karşılaştırılamaz bile. Mesela Boby Dixon Türkiye'de bir kulüpte oynamasaydı, Milli Takımı unutuverirdi. Ama şimdi galip gelinen bir maçtan sonra elde Türk bayrağı tur atabiliyor ve çoğu kişinin gururunu okşuyor... Bunda samimiyet var mı acaba?
05-08-2017 09:48
Mertbaba Ömer kalemine sağlık(3.cümleye katılmasam da)walla ben yazsam editörüm yayınlamazdı sayende fikir belirtebildim...
05-08-2017 01:29
ballokum Bravo ErsaN'a. Korkmadan "gelmiyorum" dedi. Başkaları gibi istemeye istemeye kampa katılmadı. Bu ülke ile bir şeyi kalmadığını açıkca belli etti. Robot değil sonunda. M. Okur hala oynuyor olsaydı, o da gelmezdi.
04-08-2017 23:59
DeMar DeRozan Militarizm, hayatımızı kuşatan bu ideolojinin basketbolu da kapsadığını gördük sonunda.
04-08-2017 21:45
FairPlay Bu kadar enerjinin onda biri TR basketbolunun ilerlemesi icin harcansa bu gun oynayacak oyuncu aranmaz diye dusunuyorum.saygilar
04-08-2017 21:37
Beyaz gölge Aynen ! Bu savaş değil ! Burasıda ordu değil ! Ayrıca ordumuzdada artık torpilli olanlar askerlik yapmıyor ! İlk önce onları eleştirelim !
04-08-2017 21:17
Basketsever Necip milletimiz eskiden bayramlarda büyüklerini vs ziyaret ederlerdi şimdi artık çoğunlukla o ananemiz de bitti hemen herkes bayramı tatil olarak görüyor.
04-08-2017 20:46
Ömer Altuner Beni söylediklerimden dolayı eleştirenler var ama bu düşüncemi değiştirmez.Ben Ersan a çok kızıyorum.Daha ağırı bir hain diye bakıyorum.Senelerdir NBA maçlarını takip ediyorum.Ersan kaç dakika süre aldı kaç sayı attı kaç ribaund aldı.Performans indeksi kaç vesaire.Ve rakamlar iyi olunca onun için seviniyordum kendim de gurur duyuyordum.Artık bitti.Umrumda değil bundan sonra.Sen iyi kontrat almak için önce milletinin hayır duasını almaya çalış.Belki de almamanın sebebi budur.
04-08-2017 19:40
winslow Ama basketbolcular asker değil işte sorun orada. Ayrıca bu spor, savaş değil.
04-08-2017 19:33

Yorum Yazın


Tweetlerimiz