Furkan uzattı, Dragic bitirdi
12.08.2022 - 22:19

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde mücadele eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan A Erkek Milli Takımımız hazırlık müsabakasında Slovenya’ya 104-103'lük skorla yenildi.

Ay-yıldızlılarımız, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda 14 Ağustos Pazar günü saat 19.00’da Polonya ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka NTV’den naklen yayınlanacak.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan ve NTV’den naklen yayınlanan Slovenya karşılaşmasını TBF Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBF yöneticileri takip etti.

Müsabakaya Buğrahan Tuncer, Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Sadık Emir Kabaca ve Sertaç Şanlı beşiyle başlayan Ay-yıldızlılarımız, Slovenya karşısında ilk yarıyı 46-40 geride kapattı. Normal süre ise Furkan Korkmaz'ın son saniyede bulduğu isabetle 90-90 eşitlikle tamamlandı.

A Erkek Milli Takımımızda Furkan Korkmaz 33, Cedi Osman 24 ve Alperen Şengün 19 sayıyla oynadı. Slovenya’da ise Goran Dragic 28 sayı kaydetti.

Yorumlar


Tolga Maçı kısmen izleme şansım oldu böyle güçlü bir takımla bu kadar oynanabilirdi uzatmaların sonunda maçın bitmesiyle Ergin Hoca nın Hakemleri Fırçalamasını takdir ettim adam tam bir Winner gerçekten hırsı ve takım üzerinde yaptığı coaching etkisi tartışılamaz Larkin de girdiğinde bu takım final oynar inş notumu kaydedeyim ;)
13-08-2022 16:03
Mertbaba Onuralp , kavga ettikten sonra toparladı, Saybir hücumda isteneni verdi, Sadık ve Şehmus ise şutları girmese de yan rollerde en iyilerdi.(Sadık kadroya girer hatta girmeli) Unutmadan maçı uzatmada kaybetmemizin nedeni de uzatmada öndeyken Şehmus ve Onuralp 'in çok gereksiz faulleri... Alperen'i de katalım!!! En iyi yön 100sayı bu takım hücumda attığı sürece her maçı kazanır zaten savunma yavaş yavaş oturacak ancak Melih , Buğra ve Metecan ; biraz Cedi'yi izlesin inanın bu yıl savunma da bu kadar yıpranmadı bu adam(Doncic la bu!!!) helal olsun.Furkan 'da biraz savunma konsantresini arttırmalı bu arada.Bu takım Larkin-Cedi-Furkan-Alperen takımı geri kalan herkes tamamlayıcı.Bu oyuncular dışında herkes rolünü yapmayı becerirse iş madalyaya gider.Bknz Efes takım içi roller...Ama Sertaç,Sadık ve Şehmus , belki biraz Onuralp dışında diğerleri ya bunu anlamamış yada henüz form tutmamışlar.Ataman ve kenar ekibi değerlendiremeyiz çünkü deniyorlar ama hırslılar...
13-08-2022 01:16
Mertbaba "Hazırlık maçı" ismi sadece hakemler için geçerliydi yoksa iki takımda maçı kazanmak için herşeyini verdi!!! Maçın kısa özeti;T.C'de ana rolller belli ama yardımcılar çok problem,(bknz 1.periyot hariç tüm maç ama özellikle 2.çeyrek beşi) Slovenya 'da ise başrol de belli(Doncic) ana roller de belli (Dragicler) yan rollerde(bknz maçın geneli ama özellikle 2.çeyrek(2. beşleri) ve uzatma dahil son 10dk) Açalım; İlk çeyrek en olgun en sakin oyunumuzu oynadık.Ataman'ın istediği düzen bu.Ama ikinci beş bir felaketti bizim hem sayı farkını yedi hemde tüm maç geriden gelmemize neden olan farkı yarattı.Tabi bu hazırlık maçı yoksa ikinci çeyrek beşi 13. dakikada komple değişirdi.Burda yan rollere gelelim Buğra,Melih,Doğuş ve Metecan(bu adam bu takımda 4 numara oynamaz, oynarsa savunmacı 3 oynar ki bugün Doncic karşısında bile dusunulmediyse kadroya alınmasın) felaket oynadı,
13-08-2022 01:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz