Kunter: Bizim olduğumuz yerde kayırmacılık olmayacak
26.10.2021 - 16:07

TBF Olağan Genel Kurulu'nda başkan adayı olarak mücadele edecek olan Erman Kunter, açıklamalar yaptı.

beIN SPORTS'a başkan adayları ile yapılacak yayınların ilkine konuk olan Kunter'den satır başları şöyle:

"Fransa'da antrenör olarak büyük deneyimler elde ettim. Bir gün ülkeme dönerek birikimlerimi Türk basketboluna geri vereceğim diyordum. Basketboldan çok şey kazandık. Bugünlere geldiysek basketbol sayesinde oldu
 

Fransa basketbolunda bütçenin dışına çıkılamaz. Bütçeyi antrenörlere verirler. Bütçe kullanımı ve altyapı konularında avantajım var. Tabii bunları Türkiye şartlarına adapte etmemiz lazım.

Basketbolla yaşamaya alışmış insanlarız. Basketbol bizlerin geleceğini değiştirdi. Eğer biz doğru işler yaparsak çocuklarımızın geleceğini de değiştirebilir. Basketbolu tabana yaymamız çok önemli.

Dört vazgeçilmez unsurumuz var. Şeffaf olacağız. Gizli kapaklı bir işimiz olmayacak. Yaptığımız işlemler konusunda denetlenmeyi ve bunu periyodik olarak yayımlamayı istiyoruz.

Kayırmacılık bizim olduğumuz yerde olmayacak. Liyakat sağlandığı takdirde zaten verimlilik ve katılımcılık süreci doğal olarak sağlanmış olacak.

Bütün liglerin, kararlarını ortak almasını istiyoruz. Tepeden inme kararlara sıcak bakmıyoruz. Benimsenmeyen kararlar ardında çok sorun çıkartır. Bize göre, kadın basketbolunu kadınlar idare etmeli.

Eğitim ve sporun birlikte yürümesine çok önem veriyoruz. Efe Aydan bu konuya dair çok çaba gösteriyor. Burslu bir eğitim vereceğiz. Avrupa, Avustralya ve ABD'de bunun gayet işlediği sistemler mevcut."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz