Khimki ABD'li yıldızlarını gönderiyor
25.05.2016 - 11:50

VTB Ligi yarı final serisinde CSKA Moskova karşısında havlu atan Khimki'de gündem transfer.

Rus ekibinin kadrosunda yer alan 3 oyuncu ile yollarını ayıracağı iddiaları gündeme gelirken bu isimlerin ABD'li yıldızlar Paul Davis, Tyler Honeycutt ve Josh Boone olacağı öne sürüldü.

Takımın koçu Dusko Ivanovic'in istediği transferleri yönetime sunduğu da gelen haberler arasında...

Gönderileceği öne sürülen Paul Davis geride kalan sezonda 9.1 sayı, 3.5 ribaund, 1.1 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti. Tyler Honeycutt 6 sayı, 6.1 ribaund, 1.1 asist ortalaması ile oynamış, Josh Boone ise 5.7 sayı,  4.8 ribaund istatistiklerini yakalamıştı. 

Yorumlar


Serdar Paul Davis in Fenerbahçe ye gelmesini çok isterim. Bana göre Gustavo Ayon dan daha etkili bir oyuncu. Uzun zamandır Avrupada olduğundan uyum problemi pek olmaz, ayakları çok çabuk ve güçlü bir oyuncu olduğundan savunmada yer tutması ve ribaundları mükemmeldir. Ayrıca hücumda da hiç fena sayılmaz, özellikle ikili oyunlarda yine ayak çabukluğuyla iş yapar. En önemlisi de problem çıkarmayan, işini düzgün yapan bir karakterdir. Kesinlikle kaçırılmamalı bence.
07-06-2016 11:23
Potaperest @emre eleştirinizde haklısınız. bundan sonra daha dikkatli yazarım.
26-05-2016 00:46
Hopsin Paul Davis veya Gustavo Ayon"u Fenerbahçe"ye isterim.
26-05-2016 00:12
Emre Evet "kendisi" Avrupa kalsın "klonu-kopyası" başka yerlere gidebilir! Aslında "kendisi" Amerika'ya gitsin "klonu-kopyası" Avrupa'da kalsın daha iyi olur! Arkadaş bu nasıl Türkçe yahu? İkide bir "kendisi" diye yazmanın manası nedir? Sanırsın ki adamın bir aslı bir de fotokopisi var da ayırt etmek için "kendisi" deniyor!
25-05-2016 22:46
Potaperest khimki takım olamadığı için en pahalı oyuncu shved ve 2 sene öncesinin mvp'si rice dahil kimse gerçek potansiyelini bu sene sahaya yansıtamadı. o yüzden oyuncuların mevcut durumları üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. misal paul davis normalde avrupa için elit bir pota altı oyuncusudur. kendisi şayet avrupa'da kalır ve takım oyununun daha etkin olarak oynandığı bir takımda yer bulursa, kanaatim odur ki oldukça iyi işlere imza atar. ben bu adamın özellikle savunmasını çok beğeniyorum. blok tehdidi zaten hiç de yabana atılacak cinsten değil. savunmanın her daim ön planda olduğu avrupa arenasında böyle adamların değeri her zaman yüksek. tabi kendisi belki abd'ye dönmek istiyor olabilir ama nba geçmişi çok da başarılı olmadığı için bu dönüş yanlış bir dönüş olur.. ispanya'ya dönmesi daha doğru. real madrid paul davis'i alırsa bu sene çok aradığı marcus slaughter'ın o pota karartıcı etkisini tekrardan elde edebilir.
25-05-2016 12:25
ayzen honeycutu maccabi kapmadan hemen almak lazım.
25-05-2016 12:04

Yorum Yazın


Tweetlerimiz