Kaf Kaf’tan dev adım / Gökhan Türe
09.06.2023 - 10:22

Pınar Karşıyaka, normal sezonun lideri Türk Telekom karşısında iki gün önce Ankara’da servis kırdıktan sonra evindeki ilk maçta rakibini geriden gelip yenmeyi ve seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

Serinin 2. ve 3. maçlarında fark yaratan detay Pınar Karşıyaka’da “kenardan gelen oyuncuların verdiği katkı” oldu. Yeşil-Kırmızılılar, Kuzminskas gibi önemli bir silahın yokluğuna rağmen “ekstra üretim” konusunda Türk Telekom’a göre daha verimli bir seri geçiriyorlar. Bunun yanında, Angel Delgado’nun da, bu ikinci ve üçüncü maçlarda sezonun flaş ismi Tyrique Jones’a karşı iki pota altında da kurduğu üstünlük de fark yarattı Pınar Karşıyaka adına… Ankara’da kazandıkları maçta 25 sayı, 8 ribaund, 3 asistle parlamıştı Dominikli uzun… Dün de 19 sayı, 12 ribaund, 4 asistle boyalı alanda fırtına estirdi. Jones’un 2. maçta 8, yine erken faul problemine girdiği dün de 7 sayıda kaldığını hatırlatalım… Kısacası Delgado hem Jones’u durdurup hem de hücumda takımına katma değer sağladı.

36.14’te Grant’le 67-70 öne geçen Telekom, ardından 2 dakika 23 saniye skor bulamadı. Daha doğrusu Karşıyaka’nın sert savunmasına karşı tıkandılar. Kenan’ın iki kritik üçlüğü, ardından Delgado’nun serbest atışları, sonrasında da Vitto Brown’ın köşeden üçlüğüyle gelen 11-0’lık seri Kaf Kaf’ın kazanmasına yetti.

Ufuk Sarıca, Ankara’da kazandıkları maç sonrası “Üçte biten serilerin en önemli maçı 3. maçtır” demişti. O maçı kazandı ve final yolunda önemli bir avantajı eline geçirdi. Şimdi cumartesi günkü 4. maçta stres faktörü bu kez Türk Telekom’un omuzlarında olacak.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın