Jan Vesely, Fenerbahçe'ye veda etti
22.06.2022 - 10:02

Fenerbahçe Beko'nun efsaneleşen ismi Jan Vesely, Sarı Lacivertlilere veda etti.

Sosyal medyada bir paylaşım yapan Vesely, sekiz yılın ardından serüveninin sona erdiğini söyledi. Hayatında en önemli şeylerin İstanbul'da olduğunu ifade eden Vesely, "Burada evlendim, burada çocuğum oldu. Sizlerin karşısında Euroleague'i kazandık. Kanımı, terimi ve gözyaşımı çok sevdiğimiz forma için döktüm. Fenerbahçe her zaman kalbimin derinliklerinde olacak. Fenerbahçe ve İstanbul her zaman evim olacak. Yeniden buraya dönmek için sabırsızlanıyorum" şeklinde görüşlerini paylaştı.

Fenerabahçe de bir veda mesajı yayımladı:

2014-15 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Jan Vesely ile yollarımız ayrılmıştır.

Değerli sporcumuz, sona eren sözleşmesinin yenilenmesi için uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından kariyerinde yeni bir maceraya atılmak istediğini Kulübümüze iletmiştir.

Formamızı giydiği süre boyunca takım kimliğimizin en önemli parçalarından biri olan ve Fenerbahçe Beko’nun sembol isimlerinden biri haline gelen Jan Vesely, adını Fenerbahçe basketbol tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Kıymetli sporcumuzun Fenerbahçe basketboluna yaptığı katkılar, camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak ve Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, Vesely’i her zaman en içten şekilde ağırlamaya devam edecektir.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Jan Vesely’e, Kulübümüze katkıları için teşekkür eder, kariyerinin yeni sayfası için kendisine başarılar dileriz.

“Jan Vesely, unutma ki formamıza iz bırakanlar unutulmazlar…”

Yorumlar


Sidü "Geldiği haliyle kimse Vesely'nin yüzüne bakmazdı"!? Ufak at da civcivler, kanaryalar yesin bre duygusal! Avrupa Basketbol piyasasının 1 numaralı transferiydi bre nankör!
23-06-2022 10:41
ballokum Obra ruhunun bu saatten sonra kimseye faydası yok. Olsa faydası Partizan ve Obra takipçisi Saras'a olurdu. vesely de giderse gitsin. Bulunmaz hint kumaşı değil. FB'de kah oynadı, kah yattı;bu kadar sene o kadar para kazandı, oyununu geliştirmesine FB ön ayak oldu. Geldiği haliyle kimse Vesely'nin yüzüne bakmazdı. Burayı istemeyen adama ne yapacaksın. FB'nin yapacağı, Barça'yı gelecek sene dize getirmek. Saras hayrını görsün.
22-06-2022 18:47
Serdar Topaloğlu Büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum. FB'nin başına hangi koç gelirse gelsin kalitesiz oyuncularla kurulu kadrolarla euroleague'de başarı hayal olur.
22-06-2022 10:06
jojo Göz göre göre gitti, inanamıyorum. Uzun süren sözleşmelerin ardından, bilge yöneticilerimiz derin derin düşündü, ölçtü, biçti, tarttı ve 8 yıldan beri sözleşmesi devam eden Jan Vesely'nin sözleşmesini uzatma konusunda o müthiş kararı aldı: Vesely sekiz yılın ardından Barcelona'ya gitsin, 1.8 milyon euroya imza atsın. Elimizdeki değere sahip çıkamayan, Kokoskov'a göre transfer yapıp son hafta tazminatsız olarak Kokoskov'u gönderebilen, Bartel'i Fenerbahçe'ye layık gören, Erdem Can'a bir şans vermeyi ya da elde tutmayı bile beceremeyen, Djordjevic'i ışık hızıyla getirip götüren, özetle her hamlesi ayrı bir kaosa yol açan garip bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız.
21-06-2022 18:39
Gokyuzu Obradoviçin gittiği bir yerde,o saatten sonra kim gidiyorsa problem değil.evet Vesely i o takımdan kalan son parçaydı ve fenerin yeni bir başlangıç yapabilmesi ve herşeye baştan başlaması için onunda gitmesi gerekliydi.çünkü o kaldıkça gelen hiç kimse obradoviç ve takımındaki gibi ruhunu sahaya yansıtmayacaktı….yolun açık olsun uçan adam
21-06-2022 16:03

Yorum Yazın


Tweetlerimiz