23 Temmuz 2024, Salı
spot_img
Ana SayfaLİGLERBGLİzmir'de güçler birleşti

İzmir’de güçler birleşti

İzmir basketbolunun köklü ve başarılı kulüplerinden Gelişim Koleji Spor Kulübü ve Ege Asist Spor Kulübü basketbol organizasyonlarında 2024-2025 sezonundan itibaren güçlerini birleştirme kararı aldıklarını duyurdu. Bu stratejik iş birliği, İzmir basketbolunu daha da güçlendirmeyi ve genç yeteneklerin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

İş birliği kapsamında, Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele edecek takım Gelişim Koleji adı ile turnuvalara katılırken, U18-U16-U14 şampiyonaları ve alt yaş turnuvalarına katılan sporcular Ege Asist adı ile parkelere çıkacak; spor okulları ise Ege Asist tarafından yapılmaya devam edecek. Ayrıca, Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne (TB2L) katılım için de Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuru yapılacak. İş birliği kapsamında altyapı takımlarına sponsorluk ve basketbol spor okulu organizasyonlarının genişlemesi için profesyonel bir spor yatırım şirketi olarak destek vermeye hazırlanan OCM ile yürütülen faaliyetlerle de yapının ticari kanadının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Yazlar: İki Güzide Kulüp Olarak Yetiştiricilik Hedefiyle Bir Araya Geldik

Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, anlaşmadan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Yazlar, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: ‘’Bu güç birliğini altyapıdan oyuncu yetiştirme amacıyla oluşturduk. Yıllardır bizi en çok rahatsız eden konuların başında sporcuların henüz altyapılarda oynarken İzmir’den şehir dışına gitmeleri geliyordu. En büyük hedefimiz bunun önüne geçmek olacak. Bu yapılanmanın sadece İzmir için değil tüm ülke için örnek bir yapılanma olacağına inanıyoruz. Uzun yıllardır nice sporcunun yetişip Türk sporuna kazandırılmasında önemli pay sahibi olmuş bu iki güzide kulübün güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan yapının çok büyük başarıların önünü açacağına inancım tam.’’

Tekşen: Yola Birlikte Devam

Ege Asist Spor Kulübü Başkanı Kemal Tekşen, bu ortaklığın İzmir basketboluna büyük bir katkı sağlayacağına inandığını söyledi. On yıl önce dört antrenörün birleşmesiyle başlayan mücadelelerinin bu işbirliği ile taçlandığının altını çizen Tekşen, ‘’Bu ortaklık, İzmir basketboluna önemli bir katkı sağlayacak ve genç sporculara daha fazla fırsat sunacak. Ege Asist SK ve Gelişim Koleji SK, sporcuların eğitim ve gelişimlerini desteklemeye ve Türkiye’nin basketbol sahnesinde daha büyük başarılara imza atmaya birlikte devam edecek. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.


Özakın: Büyük Potansiyel Arz Edecek

İş birliği kapsamında her iki kulübe de profesyonel ekip, sponsorluk, reklam ve pazarlama, sosyal medya ve dijital kanallar gibi alanlarda iş geliştirme hizmeti vermeye hazırlanan OCM’nin Genel Müdürü Can Özakın, Gelişim Koleji ve Ege Asist iş birliğinin büyük bir değer potansiyeli arz ettiğine vurgu yaptı. Özakın, ‘’Sahada gösterdikleri başarılarıyla İzmir ve Ege’nin sınırlarını aşarak Türkiye’nin önemli kulüpleri arasındaki yerini alan Gelişim Koleji ve Ege Asist’in güçlerini böyle bir stratejik fikir altyapısı ile birleştirmelerinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Birlikte adımlayacağımız bu yol haritasının yalnızca sportif anlamda değil, ticari perspektifte de büyük değer potansiyeli taşıdığına inanıyoruz’’ sözlerini kaydetti.

GELİŞİM KOLEJİ SPOR KULÜBÜ HAKKINDA

Gelişim Koleji Spor Kulübü, 1987 yılında bir anaokulu ile eğitim hayatına başlayan ve günümüzde anaokulundan liseye kadar 1500’e yakın öğrenciye eğitim veren köklü bir eğitim kurumunun bünyesinde faaliyet göstermektedir. Menemen, İzmir’de bulunan kulüp, basketbol ve voleybol branşlarında birçok kez kürsüde yer almış, sayısız kupalar kazanmış, milli takımlara oyuncular vermiş ve uzun yıllar Türkiye Basketbol Liginde mücadele etmiştir. 2022-23 sezonunda BGL ve Liseler Basketbol Türkiye Şampiyonasında son 4 takım arasına kalmayı başaran Gelişim Koleji voleybolda da halen Kadınlar2.Ligi’nde mücadele etmeye devam etmektedir.

EGE ASİST SPOR KULÜBÜ HAKKINDA

Ege Asist Spor Kulübü, 2014 yılında Kemal Tekşen’in desteği ile dört basketbol antrenörü tarafından kuruldu ve kısa sürede tüm yaş gruplarında Türkiye Şampiyonalarına düzenli olarak katılma başarısı gösterdi. Basketbol altyapısının en prestijli ligi olan TBF Basketbol Gençler Ligi’ne iki yıldır katılan kulüp,
2023-2024 sezonunda U18-U16-U14 Türkiye Şampiyonalarına aynı anda katılım başarısı gösterdi, Genç Erkekler Türkiye 3’üncüsü , U16 Türkiye 6. , U 14 Türkiye 12. olan takımlarından milli takımlara da oyuncular vermeye devam ediyor. Karşıyaka, İzmir’de kurulu olan Ege Asist, alt yapının tüm kategorilerinde önemli başarılar elde ederek 2023-2024 yılı altyapı müsabakaların toplamında yapılan değerlendirme ile süper lig takımlarının olduğu sıralamada altyapıdaki en iyi 7. Takım olarak gösterildi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler