İttifak / ERMAN KUNTER
02.02.2023 - 11:38

Erman Kunter'in Cumhuriyet'teki yeni köşe yazısı:

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ortak politikalar mutabakat metni kamuoyunun odağındaydı. Ben de doğal olarak hemen spor bölümüne baktım. En azından umut verici buldum. Toplumun geniş kesimlerini özellikle de gençleri kucaklamaya çalışan bir metin. Federasyon yapılarında liyakat ve şeffaflığa dikkat çekilmesi son derece olumlu. Tüm federasyonlarda başkanlık seçimlerinde siyasi müdahaleye son verileceğinin sözünü veriyor. Sponsorların yatırımlarının kolaylaştırılacağına, spor liselerinin işlevsel hale geleceğine vurgu yapılıyor.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar


Beyaz golge Ama ne seçim ! İnsanların aklıyla alay etmeyin ! Bir insanın milli formayı giymesi herşeyi hallediyormu !? Önemli olan haysiyet, onur ! Gerisi hikaye !
03-02-2023 14:19
Eyüp ÖZKAYA @ali Hido cumhurbaşkanı danışmanı değil miydi? O işaret etmedi mi başkanlık için? Harun Erdenay'ı da o işaret etmişti ama Erdenay'ın altını oyan da Hido değil miydi? Sen bu ülkede yaşamıyormusun da tek bir seçimle bütün seçinlerin sonucunun belli olduğunu bilmiyorsun? Federasyon seçiminde üyelerin çoğu el mahkum kim söylenirse ona oy veriyorlar. Ne demek milli oyuncular ya bu onlara seçimleri sabote etme hakkı mı verir? Siyasi dediğin metinde federasyonlara bağımsızlığını geri verceğiz demek mi siyasi oluyor? Zaten olması gerekenin güvencesini vermenin neresi taraf olmak? Erman Kunter'i eleştireceğim tek nokta mevcut düzeni bilmesi gerekirken saf saf başkanlığa aday olmasıdır.
03-02-2023 09:19
ali Hocam parti federasyonun başkanı seçimle gelmedi mi?seçilenler zaten milli oyuncu.Basketbolun içinde değil mi bu insanlar?Seçimi üyeler yaptı.Eleştirin tabi ki hakkınız.Ama sizin övdüğünüz ortak mütabakat zapti siyasi değil mi?
02-02-2023 16:34

Yorum Yazın


Tweetlerimiz