CEM AKDAĞ yazdı: İnci Güçlü; 2.05 boyundaki oyun kurucu
18.03.2018 - 19:41

Dün Caferağa Spor Salonu’nda TBL maçından sonra Galatasaray Gelişim takımı ile Olimpik Basket’in maçını seyretmek için salonda kaldım. 
 
Sakın endişelenmeyin maçın yorumunu yapmayacağım, bu işi konunun uzmanı olan sevgili Hayri’ye  bırakıyorum.
 
Konu, görünüşe göre Türk kadın basketbolunu yıllarca sırtında taşıyacak olan 2.05 boyundaki genç pivot İnci Güçlü için küçük bir tavsiye.
 
Ancak bu konuya geçmeden önce maçı seyreden bir ailenin eğlenceli sohbetini burada paylaşmak istiyorum.
 
AH ŞU KOÇLAR YOK MU? 
 
Hemen arkamda orta yaşlı sempatik bir çift oturuyor , hani akşamları maç yerine yerli dizi seyretmeyi tercih edenlerden.. 
 
Belli ki bu çiftin bir akrabası sahada. 
 
Kadın sürekli ne işimiz var burada derken, konuşmalardan adamın daha önce basketbol maçı seyretmiş olduğunu ve oyuncuların sahada mücadelesinden zevk aldığını anlıyorum.
 
Ancak art arda gelen molalar nedeni ile maç durunca , biraz daha yaşlıca olan bey sinirlendi . 
 
Sohbetin devamı şöyle;
 
Adam ; Yahu üç dakika önce diğer koç mola aldı bu adam niye tekrar mola alıyor, böyle koç mu olur ? Söyleyeceği bir şey varsa üç dakika önce söyleseydi ya..
 
Kadın ; baksana çocukların hepsi nefes nefese, adam oyuncuları dinlendiriyor görmüyor musun?
 
Adam ; Yahu dinlendirecekse kenara alsın, kenarda dinlenirler . Git ya bunlardan koç moç olmaz.
 
İNCİ GÜÇLÜ 
 
Açıkçası çok uzun zamandır bu kadar özel fiziğe sahip olan ve sahayı domine edebilen genç bir pivot görmemiştim. 
 
Öncelikle İnci’nin yetişmesinde emeği geçen herkesi kutlarım . Oyunun genelini görebilen , arkadaşları ile pozitif konuşan , ne zaman pas vereceğini ne zaman şut atacağını bilen , koşmak ve fiziksel mücadele için kendini aşmaya çalışan çok özel bir pivot olmuş.
 
Belki kadın basketbol meraklıları İnci’yi uzun zamandır görmeye alıştıkları için yaptıklarını normal karşılıyorlar .
 
Galatasaray’ın başarılı genç teknik ekibine ellerindeki bu oyuncunun, şu anda ( abartmıyorum ) dünyada bir emsali olmadığını söylemeliyim.
 
http://basketboldan.blogspot.com.tr/2015/09/alexandar-gomelsky-uzunlarla-calismak.html 
 
 
En kısa zamanda antrenmanlarda ve maçlarda sadece İnci ile ilgilenecek, maçın geneli ile ilgilenmeyip sadece İnci’nin bireysel gelişimi ile ilgilenecek bir antrenör görevlendirmeleri gerekmekte .
 
Her hareketinden sonra onunla göz göze gelecek ona destek olacak antrenmanlarda çalışılanları ona hatırlatacak bir antrenör..
 


Sevgili gençler bu önemli fırsatı kaçırmayalım..

Yorumlar


sidu Yahu kadin 2.05m ve daha 20 yasinda, basketboldan haberdar birinin etmemesi gereken satirlar. Klayve basinda sahsiyet cellatligi yapmak ne de kolay! Kendi hayatinda sen nesin, neredesin, ne yaptin, ne yapabilirsin? Ifade ozgurlugu var neyse ki; kendini bilmezler dile geliyor da memleketteki zihniyetin son halini gorebiliyoruz
07-08-2019 11:34
admir Yukarıdaki yazıyı okuyunca aynı inci mi dye düşünmekten kendi alamadım..Maalesef inci pota altında nerede duracagını, topu tutmasını bilmiyor, atışları son derece zayıf hatta koşmasını bile bilmiyor..G.saray boşuna onu takımda tutuyor..Maalese gördüğüm en beceriksiz ve hatta gereksi bir basketci..
04-11-2018 14:00

Yorum Yazın