''Her türlü aksiyon kararlılıkla alınacaktır"
08.06.2023 - 21:59

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu açıklamalarda bulundu:

Komsuoglu: '' Dün akşam oynanan Türkiye Sigorta Basketbol Ligi 2022-2023 sezonu Play-off yarı final 3. maçında yaşanan, kesinlikle hakem hatası olarak kabul etmeyeceğimiz kararlara yönelik tavrımızı maçın ardından yaptığımız açıklama ile belirttik. İlgili açıklamada Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan bir cevap beklediğimizi vurgulamıştık.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından konu ile ilgili olarak Asbaşkan Kemal Dinçer imzasıyla yapılan açıklamada “hakem kararlarının maçın sonucuna tesir ettiği” ifadeleri yer almıştır.   Maçın sonucuna tesir eden hakem kararı ifadesine rağmen TBF tarafından alınan aksiyon kesinlikle caydırıcı ve bu hakem katliamının karşılığı olan bir ceza değildir. 

Sporun her dalında adil rekabet şartlarını sağlamak ve korumak zorunda olan federasyonların, söz konusu Fenerbahçe olduğunda ortaya koydukları skandal yaklaşımlardan biri daha olarak tarihe geçen bu karar, tarafımızca “hakemlerin erken tatile gönderilmesinden” başka bir anlam ifade etmemektedir.  Dünkü karşılaşmanın hakemleriyle ilgili önümüzdeki sezonlarda da alınacak kararların takipçisi olacağız.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan talebimiz, bu ve benzeri hakem performanslarının bir daha tekrarlanmaması adına kalıcı ve etkili adımların en kararlı şekilde atılmasıdır.  Aksi takdirde Basketbol Süper Ligi’nde ilerleyen dönemde atacağımız tüm adımları en radikal şekilde gözden geçireceğiz.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın “hakem kararlarıyla” bir maç daha kaybetmesine asla izin vermeyecek, gerekmesi durumunda her türlü aksiyon kararlılıkla alacağız. 

Takımımızın oynayacağı play-off serisi 4. maçı yönetecek hakem üçlüsü içerisinde yer alan Can Mavisu’nun, sosyal medya hesaplarında kullandığı infiale sebep olan profil fotoğrafında Anadolu Efes maçından bir enstantane yer alması sorumsuzca bir tutumdur ve tarafsızlığa gölge düşürmektedir.  Nitekim adı geçen hakemin konunun kamuoyuna yansımasından sonra sosyal medya hesaplarını kapatması da bu konudaki haklılığımızın bir göstergesidir. Ayrıca dünkü karşılaşmada öne çıkan hakem kararları dışında bir hususu daha gündeme getirmek istiyoruz. 

Anadolu Efes ile oynadığımız Play-off serisi üçüncü karşılaşması boyunca ve sonrasında, “centilmenliği ile ünlü” ev sahibi takım taraftarlarınca sporcularımıza, antrenörlerimize ve bizlere sarf edilen sözler terbiye sınırlarını fazlasıyla aşmıştır.  Bilhassa mücadele sonrasında, saha içi koltuklarında yer alan kendini bilmez kişilerce ekibimize edilen küfürlerle ilgili gerekli tüm yaptırımlar tarafımızca takip edilmektedir. Kulübümüz, salonuyla, en büyük gücü olan taraftarıyla ve her geçen yıl daha da güçlenen sarı mirasıyla, hem kadınlarda hem de erkeklerde mücadele ettiği tüm kulvarlarda şampiyonluğa oynayan, ülke basketbolumuzun lokomotifi ve en büyük değeridir. 

Her branşta olduğu gibi erkek basketbolda da tek beklentimiz, başta Federasyon tarafından, adil rekabet koşullarının hiçbir istisnaya müsade edilmeden sağlanması, aksi durumlarda ise gerekli yaptırımların emsal teşkil edecek şekilde uygulanmasıdır. ''

Yorumlar


ballokum @Tarafsız Tarafter Ne yani Kostas'ın steps'ine ses çıkarmakta geç kaldılr diye, bu maçtaki kıyıma da mı ses çıkarmasalardı. Mantıklı olun biraz. EL'de de FB'nin canına çok kıyıldı ve şikayetler sonrası oradan da özür geldi en az 2 defa.
09-06-2023 14:51
fsy Ozan Balaban'ın ciddiyeti ve saygınlığı nerede, bu seviye nerede. Hukuk ve sistemin olmadığı yerde zorbaların dediği olur.
09-06-2023 14:29
Sidu Federasyon Başkanı, başkan vekili ve 2 asbaşkanı gönülden FB Taraftarı. Resti/tehdidi görüp gereğini yapabilecek misiniz?? Esip gürleyen selüloz da takımı sahadan çekebiliyor mu göreceğiz, değil mi amigolar!
09-06-2023 13:39
Tarafsiz Taraftar Madem bu kadar hakemlarin isine karisiyorsunuz Olympiakos serifinin Istanbulaki ilk macinin son saniyeyinse Kostas Sloukas'in stepsini niye bagira bagira ballandira ballandira basina aciklamadiniz? Tüm dünya onun steps oldudugunu gördü ve size direk maci kaybettiren bir üclüktü. Oraya itiraz yok, burada bagira bagira tehdit. Fenerbahce yönetiminin iki yüzlülügü bir kez daha ortaya cikti.
09-06-2023 13:16
Hector Küfürler her salonda oluyor azı çoğu olmaz.ama hakem adil olmak zorundadır.gecen maçta hakemlerden biri Efes lehine yanlı maç yönetmekten uzun süre ceza almış bir isim.simdi sen bu maça bu adamı veriyorsun ortalık karışıyor yetmiyor birde Can müptezelini veriyon.Can tepkiler artınca naptim ben deyip profil kapatıyor.federasyon bu kadar salak olamaz başka işler dönüyor, tabiki siyasi.
09-06-2023 11:49
Burcu Yorum yazanların hepsinin çakma hesap olduğunu düşünürsek Fenerbahçe doğru yoldadır elinden alınan galibiyet belkide kupadan edicek takımı dahada sert dille uyarulmalı federasyon kımse çakıl taşı harcamıyor oyunculara ki ligi ayakta tutan takım Fenerbahçe Tüm ligin toplamından iki katı kombine satan Türk basketbolunda ekonomikmen para kazandıran tek takım.Bence bununlada kalmamalı yönetim 1 ligdeki takımı süper lige sürüp A takımı Eurolige sürmeli bir ders olması için iyi birörnek olur.Fenerbahçe ye ceza verirken bile yukarıdan cezalar verilirken diğerlerine hep düşük alt seviyeden veriliyor.
09-06-2023 11:47
ballokum Efes'e bir halle roldu. Bu vandallığı yapan gerçek Efes seyircisi olamaz. Belli ki, Ataman kendi holiganlığını kullanarak, BJK ve GS seyircilerini salona doldurup FB'ye küfür edilmesinin yolunu açmış. Herkes gördü, FB sahasında Clyburn'e en az 2 teknik faul çalınmalıydı ve oyundan ihraç edilmeliydi. Orada bile hakemler yanlı davrandı. Hele son maçta resmen doğrandı FB, hakemler tarafından. Ben FB'nin yerinde olsam sahadan çekilme tehditinde bulunurdum. Son maçın tekrarı gerekli.
09-06-2023 11:28
Egeli Demezler mi, başkalarının bahçesine laf etmeden önce kendi bahçenizi temizleyin diye,Bu nasıl bir utanmaz arlanmazlıktır.
09-06-2023 08:10
Ali Bu resmen bir tehdittir,Resmen Federasyonu tehdit etmiştir.maçı almazsak siz olanları görün demek istemiş.Bunun adına eşkiyalık denir.Her yenilginin arkasında hakemleri veya başka mazaretleri arayan Fb kulübüne böyle bir şahsiyeti,Basketbol şube sorumlusu yaptığı için yazıklar olsun.
09-06-2023 08:00
Aksoy Tüm branşlarda şampiyonluğa oynuyorlarmış,oynamak değil olmak önemli.
09-06-2023 01:39
Tony Montana S.komsuoğlu Sen bu kulübün başına yakışmayan birisin,Fb kulübü senin gibi bir şahsiyetten bir an önce kurtulmalıdır.
09-06-2023 00:53
Efesli Sen nasıl bir insansın,şu anlattıklarına herkes güler,Ülker arenada neredeyse sahaya girip Efesli oyuncuları dövmediğiniz kaldı,sizin her yenilgiden sonra her şeye kulp takmanızdan bıktık usandık artık, insanları fb gibi güzide bir kulüpten tiksinir hale getirdiniz,yenilince ya hakemler kötüdür,ya sakatlıklar vardır,her şeye bahane yeter artık yeter.
09-06-2023 00:49

Yorum Yazın