23 Temmuz 2024, Salı
spot_img
Ana SayfaLİGLERDiğerGöztepe basketbol takımı kuruldu

Göztepe basketbol takımı kuruldu

Göztepe Spor Kulübü, basketbol A takımının kurulduğunu açıkladı. 2024-2025 sezonundan itibaren profesyonel liglerde mücadele edeceğini belirten kulüp, gelecek sezon Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek. Göztepe Spor Kulübü’nün lansmanda yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Göztepe Erkek Basketbol A Takım Lansmanı Gürsel Aksel Stadyumu’nda Gerçekleştirildi

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde 2024-2025 sezonundan itibaren mücadele edecek olan Göztepe Erkek Basketbol A Takımı’nın lansmanı Gürsel Aksel Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Lansmana Göztepe Olimpik Branşlar Başkanı Mehmet Sepil, Göztepe Spor Kulübü Basketbol Şube Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Atalar ve Basketbol Şube Yöneticisi Derya Özyürek ile birlikte Göztepe Spor Kulübü CEO’su Kerem Ertan, Türkiye Basketbol Federasyonu AsBaşkanı Hüseyin Beşok, Gösev Başkanı Emre Kızılgüneşler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Göztepe Olimpik Branşlar Başkanı Mehmet Sepil, Göztepe’nin köklü bir spor kulübü olduğunu belirterek “Bugün çok özel bir gün. Göztepe Basketbol artık profesyonel liglerde. Burada hedefimiz alt yapıya önem vererek geleceği inşa edeceğimiz ve finansal olarak güçlü olacağımız bir yapı kurmak. Kulübümüzün olimpik branşlarda yapılandırılmasının en önemli yönü, her bir branşı kendi içinde bağımsız ve ekonomik olarak sürdürülebilir yapılar haline getirmek istememizdir.” dedi.

“ Üst liglere doğru emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyoruz.”

“Önemli bir projeye adım attığımız bu süreçte, başarılı bir yürütme için güçlü bir ekibin olmazsa olmaz olduğunun farkındayız.” ifadelerini kullanan Sepil, konuşmasına “Gelecek sezonlardan itibaren üst liglere doğru emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyoruz. Bu yolculukta, maçlarımız için Bornova’daki kapalı spor salonunun kullanım hakkını veren Sayın Mustafa İduğ’ya, genç yeteneklerin eğitimi konusunda destek veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye, Lakers’ın değerli scout’u Can Pelister’e, İzmir Özel Türk Koleji’ne ve Yiğit Tatış’a verdikleri büyük destek için teşekkür ediyorum. Basketbol şubemizin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde devam etti.

“Sadece Göztepe ama sadece futbol değil”

Göztepe Spor Kulübü Basketbol Şubesi Başkanı Atakan Atalar “Öncelikle Göztepe Basketbol A Takımımız tüm camiamıza hayırlı olsun. 3 yıl önce yola çıktığımızda, profesyonel liglere katılmadan önce altyapıda gerçekleştirmek istediğimiz hedefler vardı. Biz bu hedeflerin çok büyük bir kısmını gerçekleştirdik.” dedi.

A Takımını 20 yıl sonra tekrardan canlandırıyor olmanın sorumluluğunun da bilincinde olduklarını ifade eden Atalar sözlerine “3’er yıllık kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yaptık. Bu planlarımız neticesinde ilk 3 yıla odaklandık. Bu 3 yıl içerisinde hem A Takım hem de altyapıda hedeflerimizi belirledik.” şeklinde devam etti.

“A Takımda hedeflerimiz büyük”

Altyapıda İzmir Türk Koleji ile birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Atakan Atalar bu çalışmanın yakında kamuoyuyla paylaşılacağının haberini verdi. Atalar sözlerine “A takımda da hedeflerimiz büyük, yüksek. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir’in gözbebeği Göztepemizi en üst liglere çıkarmak en büyük hedefimiz. Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde oynayacağımız maçlarımızın ve Türkiye Basketbol 2. Ligi’nden liglere katılacağımız bu yolculuğumuzun heyecanını bugün burada bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. “ şeklinde devam etti.

Göztepe Basketbol Yöneticisi Derya Özyürek ise “Yeni başlangıçlar her zaman güzel ve heyecanlıdır. Yönetim olarak bizler de çıktığımız bu yolda gerçekten çok heyecanlıyız.” dedi. Göztepe sevgisinin getirdiği sorumlulukların bilincinde olduklarını ifade eden Özyürek bu sorumlulukları en doğru şekilde yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarının altını çizdi. “Göztepe Basketbol A takımının yerel ve ulusal basketbol ve spor medyası için çok ciddi bir katma değer yaratacağını düşünüyoruz. Bu nedenle de medyadan gelecek pozitif motivasyonun ilerlememiz açısından bize çok büyük bir güç vereceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer veren Özyürek konuşmasını “Başlangıçtan beri bize destek olan sayın başkanımız Mehmet Sepil’e gösterdiği tüm destekler için teşekkür ederiz. Yolumuz açık olsun.”şeklinde tamamladı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler