Gaziantep’in yeni lezzeti basketbol / GÖKHAN TÜRE
13.06.2022 - 00:22

Basketbol Gençler Ligi’nde şampiyonluğu finalde Beşiktaş’ı kıran kırana mücadele sonunda mağlup etmeyi başaran Gaziantep Basketbol kazandı.

Sinan Erdem Salonu’ndaki atmosfer, bir gün önceki Anadolu Efes-Fenerbahçe BEKO final serisi mücadelesini aratmıyordu… Dolu tribünler önünde iki takım oyuncuları da yeteneklerini parkeye fazlasıyla yansıtınca ortaya izlemesi büyük keyif veren bir maç çıktı.

Gaziantep’in etkili başlayıp 13 sayı öne fırladığı, Beşiktaş’ın ise devre sonunu 14-0’la getirip üstünlüğü ele geçirdiği mücadelenin ikinci yarısı gerçekten de nefesleri kesti. Üstünlük sürekli el değiştirirken, son bölümde “el yakan” toplarda Gaziantep bir adım öne çıkarak kupaya uzandı.

İşin ilginç yanı, iki takımda yetenekleri açısından öne çıkan 3 ismin de adı Emir’le başlıyordu!.. Gaziantep Basketbolda Emir Arda Sivas ve Emirali Göktürk, Beşiktaş’ta ise Emir Adıgüzel, yakın gelecekte Süper Lig’de de isimlerini sıkça duyacağımız yıldız adayları… Her iki takımda da bu listeye eklenebilecek başka isimler de var…

Son yıllarda kadrosuna kattığı genç oyuncularla adından söz ettiren, yuvadan uçanların yerine yenilerini çıkarmak için de çaba sarf eden Beşiktaş’ı hem bu bakış açısı hem de finalde gösterdiği performans dolayısıyla alkışlıyorum. Siyah-Beyazlılar’ın üzerine koyarak devam edeceğine de gönülden inanıyorum.

Gelelim Gaziantep Basketbol’a… Bu sezon ağabeyleri, ING Basketbol Süper Ligi’nde coach Tutku Açık önderliğinde mükemmel bir sezon geçirip Play-Off oynamayı başarmışlardı. Şimdi de onlar, BGL Ligi’nde normal sezonu lider bitirdikten sonra finalde Beşiktaş’ı yenerek ağabeylerinin başarısını taçlandırdılar. Onlara ve tıpkı erkek takımında olduğu gibi genç takımın da kurulmasında büyük emeği olan, vizyonuyla Gaziantep basketboluna çok ama çok şey katan Boray Dai’ye kucak dolusu tebrikler… Basketbol şehri Gaziantep’e çok yakıştı; kutlu olsun…

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz