Fenerbahçe'den McBride açıklaması
12.04.2022 - 11:57

Fenerbahçe Safiport, Kayla McBride ile ilgili açıklama yayınladı.

 

KULÜPTEN ŞU AÇIKLAMA YAYINLANDI: Fenerbahçe Safiport Kadın Basketbol Takımımızın, Euroleague final maçı öncesindeki gündemine dair bilgilendirme gerekliliği doğmuştur.

8 Nisan Cuma akşamı, oyuncumuz Kayla McBride’da ishal ve kusma belirtileri saptanmış; doktor kontrolü doğrultusunda sporcumuza hastanede serum desteği verilmiştir.

Maçtan bir gün önce cumartesi günü Hocamız Victor Lapena, yardımcısı Ömer Buharalı kısmen benzer şikayetler ile aynı tedaviyi almışlar; aynı gün akşamüzeri saatlerinde ise sporcularımız Alina Iagupova ve Satou Sabally’nin yine benzer ancak kendi ifadeleriyle çok hafif rahatsızlıkları üzerine vitamin ilaç desteği verilmiştir.

Virütik bir süreç olduğu belirtilen bu durum ile ilgili tüm tedbirlerin alınarak müdahalenin yapılmış; maç sabahı oyuncularımız ve hocamız kontrolden geçmiş, kendileriyle görüşmeler yapılmış, kendilerini iyi hissettiklerini ve maça tamamen hazır olduklarını belirtmelerinin ardından maç rutinleri doğrultusunda adımlar atılmıştır.

Özetle maçtan 2 gün önce bir oyuncumuzda başlayan virüs kaynaklı rahatsızlığın ardından maç öncesi gece ve maç sabahında hiçbir sorun olmadığı netleşmiş, maç gününde sporcularımızdan hiç bir talep gelmemesine ve maça tamamen hazır oldukları belirtilmesine rağmen sporcularımıza tedbir amaçlı ekstra vitamin desteği verilmiştir.

Euroleague final organizasyonunda FIBA kuralları gereği tüm takımların aynı yerde konakladığı, 200’e yakın sporcu ve teknik ekibin aynı zamanda ve yerde yemek yediği süreçte diğer takım ve sporcularda benzer bir durum, gıda zehirlenmesi vb. tanılara rastlanmadığı da yapılan araştırma sonucu öğrendiğimiz bir diğer konudur.

Takımımızın sadece galibiyete odaklandığı, taraftarlarımıza Euroleague kupası armağan etmekten başka hedefinin olmadığı final sürecinde yaşanan; her sporcunun karşılaşabileceği bu talihsiz duruma gereken müdahale yapılmış, maç günü oyuncularımızın sahaya çıkmalarında bu süreçle ilgili hiçbir engel ve ayrıca sakatlık vb. hiçbir problem olmamasıyla takımımız eksiksiz şekilde maça çıkmıştır.

Hal böyleyken oyuncumuz Kayla McBride’ın tamamen maçı kaybetmenin duygusallığı ve üzüntüsüyle sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayı doğru bulmadığımızı bu tavrı tasvip etmediğimizi vurgulamak isteriz.

Tüm kamuoyunun ve camiamızın bilgisine sunarız.

Yorumlar


Hollandali Yaaahuuuu ....Sayin Amhemt Kurt Agebeeeeeeeeyimin web sitesi. Yok mu yorum yapan? Yazin ve yayinlayin da bilelim. Gorunen koy kilavuz istemez degil mi. Kimse cikipdaaaa macdan sonra yapanci uyruklu oyuncular ve yaaaa hepsi FINALè kaldik diye Piraaaaaaaaazzz Fazlaaaaa Kutlama yapmislar degil mi. Siz soylemeyin. Ben soyliyeyim de beni 9 koyden kovun. Tabiki ben kimim ki.Saygilarimla. Hollandadan Hasan Ulu
15-04-2022 10:11
Hollandali Sayin Fenerbahce Safiport Basketboll Klubu.Kamuoyu bilgilendirmesini okudum.Dogru eeeyyvallah.Dedimdee biraz GEC kalinmamismi?Hemen Cuma Gunu aksami ve ya Cumartesi ogleginden sonra bir BASIN ACIKLAMASI neden yapmadiniz? Ben de yilardir yaklasik20 sene bir Hollanda Basketbol Federasyonu Hakemi olara ve de bir KOC olara sunu belirteyim. HIC BIR OYUNCU KIM OLURSA OLSUN BIR FINAL MACINDA BEN OYNAMAN DEMEZ.Evet dogru Kayla Mc Bride once size danismasi lagzimdi sosyal meydayadan bu paylasimi yapmadan once.Sunu acikca yazayim.Kayla Mc Bride ve Alina Lagupova ve Satou Sabally ve koc Victor Lapena Omer Buharali ve digerleri. Gecmis olsun ve ben taaaa uzaklardan arkanizdayim. Kayla - U Did a Great Job To Mention This On The Social Media Channels. U should asked befor your team manager abbout it. Now we all The Fanszz and The Press knowing this. Umarim kimse alinmamisdir. Oyuncu sagligi her zaman onde gelir ve bunu yapacak olanda KLUB dur. Herkesin affina siginarak. Hollandadan Hasan Ulu.
12-04-2022 16:21

Yorum Yazın