Fenerbahçe'ye yeni sponsor: Acıbadem / GÖKHAN TÜRE
08.05.2021 - 09:03

Fenerbahçe’de erkek basketbol takımının önümüzdeki sezondan itibaren isim sponsorluğunu yapacak kuruluş belli oldu.

2018 yılının Aralık ayından bu yana Sarı-Lacivertli takımın ana sponsorluğunu üstlenen BEKO’nun yerine yeni sezondan itibaren, Mehmet Ali Aydınlar’ın ortağı ve CEO’su olduğu Acıbadem Sağlık Grubu’nun Euroleague’de ve ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe’nin isim sponsorluğunu yapacağı öğrenildi.

Yaklaşık 2,5 yıldan bu yana Fenerbahçe erkek basketbol takımının isim sponsorluğunu, Sarı-Lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Koç Holding’in bünyesindeki kuruluşlardan biri olan BEKO yapıyordu. 16 Haziran’da sözleşmesi bitecek olan BEKO’nun yerini Acıbadem alacak. Yeni oluşumda Sarı-Lacivertli takım Fenerbahçe Acıbadem olarak sahalarda yer alacak.

BÜTÇENİN ARTMASI BEKLENİYOR

Ekonomik krizin pandemi süreciyle birlikte daha derin hissedilmesi, maçların seyircisiz oynanması, geçtiğimiz yıl Sarı-Lacivertli kulübün birçok branşta olduğu gibi erkek basketbol takımında da küçülmeye gitmesine neden olmuştu. Yeni anlaşma ile Aydınlar’ın CEO’su olduğu Acıbadem Sağlık Grubu’nun, Sarı-Lacivertli takımın yeniden Final-Four hedefini tutturabilecek bir yapıya kavuşması için maddi anlamda fedakarlıktan kaçınmayacağı öğrenildi.

GÖKHAN TÜRE / ÖZEL HABER

Yorumlar


Süleyman Şah takımın başına obradoviç'in tekrar getirilmesi lazım...
27-05-2021 17:16
sporsever Eskisinin başındaki futbol federasyonu başkanı olunca intikam amaçlı olarak Fetö-rakipler arası koalisyonun koçbaşlığına soyunup iftira ve kulübü küçük düşürme pahasına şeytanın aklına gelmeyecek bir hainlikle saldırdı, kulübü hapse attı, Avrupa'dan attırdı, şampiyonluğu rakibe peşkeş çekmeye kalktı. Komployu camia ayağa kalkıp yıktı, yenilen pehlivan güreşe doymaz tabii, bir de - gizli desteklerle - başkan adayı olmaya kalktı, bir daha rezil oldu. Yeni yönetim eskisine gıcıklık olsun diye bunları mezardan çıkarıp erkek basketin başına geçirmiş, kin insana neler yaptırıyor.
09-05-2021 23:50
sporsever Sponsorları bir yüceltme adeti var ülkemizde. Onların işi parayı vermek, fazlasıyla alıyorlar karşılığını, alkışlanacak bir tarafları yok. Üstelik bu şirket 10 yıl önce başka branşta sponsordu. Gençliğini bilirim başındaki FB üyesinin. Alttan girip üstten çıktı, FB sayesinde tüylendi, kadın voleybol takımı şampiyonlar liginde yarıfinalde Vakıf'a kaybedince ertesi günkü üçüncülük maçına gelmemişti. Çapsızlığını orada gösterdi. Sen kim oluyorsun ki sporcuların Avrupa üçüncülüğünü küçümsüyorsun ? Nitekim Aziz başkan aldı ondan sponsorluğu, Üniversal'a verdi. Ertesi yılki şampiyonlar ligi şampiyonluğu "Fenerbahçe Universal" olarak gelmiştir, O mütevazi toplululuk o sezon boyunca kendini takımın önüne geçirme tripleri çekmedi, bir öncekisi gibi. Aynı sektörde (özel sağlık) kuruluştu üstelik. Aynı meslek, amma iki ayrı kültür, biri kerli-ferlisi, öbürü sonradan görme eziği olunca davranışlarda apaçık görüldü karşıtlıkları.
09-05-2021 23:47
mehmet Sanki önemli bir haber.. Reklam ve biseyler kokuyor bu haberde...
09-05-2021 14:57

Yorum Yazın


Tweetlerimiz