Fenerbahçe’den çeyrek finalde veda
08.03.2019 - 22:13

FIBA Kadınlar EuroLeague Çeyrek Final 2.maçında Fenerbahçe sahasında ZVVZ USK Praha’yı konuk etti.

Praha maça 11-0’lık seri ile başlayınca temsilcimiz farkı kapatmakta zorlandı. Devre 48-33 konuk takım üstünlüğünde geçilirken Fenerbahçe ikinci yarıda da oyundaki gidişatı değiştiremedi ve 65-77’lik mağlubiyetle organizasyona veda etti.


Yorumlar


sporsever Takım 15 yıldır olmadığı kadar zayıf. Yeni transfer yabancılar geçen yıl gönderilen yabancılar ve Türklerden daha aşağıda. Kalan kaliteli iki oyuncu Birsel ve Nasda. Birsel'in şutörlüğü sınırlı olmasına karşın oyun zekası bilgisi tartışılmaz, topu elinde tutması değil FB'nin problemi, o özelliğiyle takıma gelip giden nice hücumcuları ve takımı abad etti yıllarca. O sayede takım maçları domine etti durdu. Her yıl baştan aşağı takım, koç ve hatta menejer değiştirerek olsa olsa düşüş hızlandırılır. Sorun en tepede, yönetimde. Bütün şubeler sonradan görme profosyenellik adına basket erkekteki modeli (gerardini) kopya etme sevdasıyla "comolli" yöntemi uygulamakta. Bu "modern" snopluğu çöpe atıp dededen kalma bildik eski sporculardan oluşan transfer komiteleri ve genel kaptan şekline geri dönülmelidir. Spor yönetimi öyle olur.
11-03-2019 20:36
YELDEĞİRMENLİ Sayın Doğan İmre; Haklısınız, ne hikmetse iğneyi kendimize batırdığımız yazılar yayınlanmaz.
10-03-2019 12:49
YELDEĞİRMENLİ *** En az 15 saniye olmadan elinden topu çıkarmayan, pozisyonları kaybeden Kaptan Birsel'le, *** İçeri körlemesine dalıp ya blok yiyip yada topu kaptırıp hızlı hücumla sayılar yediğimiz Ayşe ile, *** Pota altından uzun boyu ile turnike kaçıran veya boş topu atamayan Kia ile, *** Bütün bu olumsuzluklara çare bulmayan koçumuz ile, *** Ne iş yaptığı bir türlü anlaşılamayan menajerimiz ile, *** Yetenekleri kısıtlı, basketbol bilgisi az olup ta; Plum gibi yapmak isteyen yerli oyuncularla buraya kadar gelmemiz bile bence başarı. NOT: İğneyi kendimize batıralım sonra çuvaldız ile dolaşalım.
09-03-2019 13:43
Doğan İmre Gerçi yorumlarımızı yayınlama konusunda oldukça isteksizsiniz ama bu takımı seyrettikten sonra yorum yapmamak olmaz ki ... Nasta , Plum ve Stokes dışında ; hoca da dahil olmak üzere oynayan oyuncularla vedalaşılmalı .. İki maçta yaptığımız top kaybı ile asistlerimiz yer değiştirseydi bu kadar farklı yenilmezdik.Bence bu oyuncuları transfer eden ve Birsel in yerine oyuncu bulamayan zihniyette problem var .. Paralar böyle ziyan oluyor ... Seneye sil baştan yeniden .. Kadın basketteki " Comolli " kim gerçekten merak ediyorum ..Neyse yakınlarda Botaş maçı varsa herşey güllük gülüstanlık olur ..
09-03-2019 10:58
Oktay Fenerin artık sıradan bir takım olduğunu defalarca ifade ettik.. Çünkü koçu çapsız yanındaki tolgay ve didemde öyle oyuncu gurubu hiç mi hiç savunma yapmıyor verameanka hariç yabancıların hepsi gitmeli... Koç ve ekibi dahil.. Koçun seti bile yok arkadaş nasılsa... Yazık....
09-03-2019 07:41
Mertbaba Acı ama gerçek...Aynı yorumu affedin ama ikinci kez yapıyorum... BUYRUN OKUYUN; Koskoca teknik ekibi geçtim köşe yazarları bile Türkiye Kupasını çok abarttı.Yok takım istim üstünde yok f4e gümbür gümbür geliyoruz vs.Hem kura şansıyla gs dışında terleme bile ,artı Çukurova elensin,hem de rezalet bir hücüm performansı gõster...Eh olacağı buydu... Bana yıllardır inanmayan fb zihniyeti bu yazıyı da ben yazmadım ya!!! http://www.basketfaul.com/haber?haber=79690 Fb politikası nedir ne değildir yıllardır yazdıklarımın 5 maddelik özeti...
08-03-2019 23:36

Yorum Yazın


Tweetlerimiz