Fenerbahçe evinde ağır yara aldı
15.11.2017 - 22:04

Turkish Airlines Euroleague 7. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Doğuş, Ülker Sports Arena'da Olympiacos'u ağırladı.

Maçın ilk bölümünde dışarıdan doğru atışları bulan Fenerbahçe, top kayıpları yapıp, Printezis'in pota altı etkinliğini engelleyemeyince, ilk 5 dakikayı 10-5 önde tamamlasa da,  TV molasına girilirken skorun 12-12 eşitlikle girildi. Molanın ardından skorda öne geçmeyi başaran Olympiacos, çeyreği 17-18 üstün kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Fenerbahçe, ilk 2 dakikada 7-0'lık seri yakalayarak skorda durumu 24-18'e getirdi. Çeyrek boyunca ritmi elinde bulunduran Fenerbahçe, son 2 dakikada da 9-0'lık seri ile farkı çift hanelere çıkardı ve devrede soyunma odasına 40-30 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrek ise Olympiacos adına Brian Roberts'ın sahne aldığı bölüm oldu. Fenerbahçe hücumda organize olmakta zorlanıp sayı üretemezken, savunmada da Roberts'ın üçlüklerine dur diyeemedi ve rakibini pota altında da kontrol edemedi. Roberts bu çeyrekte 4 üçlük bularak 12 sayı kaydederken, son çeyreğe Olympiacos 53-57 önde girdi.

Son çeyreğe savunma dozajını yükselterek başlayan Olympiacos, Fenerbahçe'nin basit atışlardan yararlanamamasıyla farkı daha da açarak ilk 5 dakikayı 60-67 önde geçti. Sarı Lacivertliler hücumda kritik atışlardan yararlanamazken, Olympiacos farkı çift hanelere çıkardı ve son 3 dakikaya 60-71 önde girdi. Açılan farktan Wanamaker ve Nunnally'den gelen üçlüklerle geri dönmeyi başaran Fenerbahçe, son 23 saniye kalan Datome'nin serbest atış çizgisinden kaydettiği sayılarla skoru 73-75'e getirmeyi başardı. Kenardan topu oyuna sokan Olympiacos top kaybı yaparken, Fenerbahçe sonraki hücumda Vesely ile çizgiye gelerek skoru 75-75'e getirdi. Olympiacos son 8 saniyede Roberts'ın atışından yararlanamazken maç bu skorla uzatma periyoduna taşındı.

Uzatmalarda Fenerbahçe hücumda sıkıntı yaşamaya devam ederken, savunmada Olympiacos'un ikili oyunlarına hiçbir karşılık veremedi. 1:51 kala gelen Fenerbahçe molasına Oly, 79-85 önde girdi. Üstünlüğünü uzatmalar boyunca sürdüren Olympiacos maçtan 83-90'lık skorla galip ayrılan taraf oldu.

 

Yorumlar


david bir sürü Türk oyuncun var biride kaptan bunlar süs bitkisi mi..Eğer bu yerli oyuncuları oynatmayacaksan niye alıpta köreltiyorsun bu çocukları, sende bu kafa varken bu çocukları düğünde bile oynatmazsın, Nasıl olsa kendini basketbol tanrısı ilan ettin....gotur bakalim nereye kadar...
17-11-2017 01:30
max007 Kaybettiği gün hemen birilerini atıveriyor otobüsün altına. Kabak bu sefer de hakemlerin başına patlamış!
17-11-2017 01:26
KingJames Geçen sene, Kaliniç herhalde adamın 1 M sine kondu diyordum, şimdi anladım Obra King konmuş adamın parasına.. birde Fenerbahçeli pozları yapmaz mı ?
16-11-2017 22:09
mürsel fb nin geçen seneki bütçe değeri yani kadro değeri 25 milyon öro imiş. yurolig şampiyonunun aldığı prim 1 milyon öro...yavv arkadaş bu paralar ne için havaya savruluyo..kimi tatmin etmek için. yerli yabancı ne fark eder.benim cebime girmiyor ya....
16-11-2017 21:05
ballokum Şu şampiyon olma fetişizmi ne komplekslere yol açıyor. Önemli olan oralarda bulunmak, F4 için kora kor mücadele etmek.. Şampiyon olursun veya olmazsın. Önemli olan yaşadığın süreçtir. Son nokta o kadar da önemli değildir.
16-11-2017 19:49
Cemal Sergio Rodriguez'i CSKA'ya kaptırdık ve sezon bitti bizim için. Bogdanoviç'in yerine ancak o tutabilirdi hem de en cidd rakibimizi güçlendirmemiş olurduk. Adamlar teodosic'in yerini hemen kapattılar..ama FB ne bogdanovic ne de udoh'un yerini doldurabildi.. Tabii burada Udoh'un attığı kazık ve yönetimin hazırlıksız yakalanmasını da unutmamak gerek. Stimac'ı alsalardı ya hem sırp da kendisi iyi olurdu. Thompson en geç sene sonu gider. Bu tip adamlardan bişi çıkmaz
16-11-2017 17:46
Demircan Bir de şunu ekleyeyim Obradovic'ten daha fazla eurolig şampiyonu olmuş hiçbir koç olmadığı gibi kendisinden daha fazla eurolig şampiyonu olmuş bir klüp dahi yoktur. Yani başarısının sebebi yüksek bütçeler ise, bu klüplerin kendisinden önce veya daha sonra da şampiyon olması gerekirdi. Halbuki kendisi 25 senede 9 kez şampiyon olurken avrupanın en başarılı klübü Real Madrid ancak 60 senede 9 kez şampiyon olabilmiştir.
16-11-2017 15:00
Demircan Birkaç kelam de Obradovic'i küçümseyenlere yazayım. Bu adam avrupa basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük koçu. 5 farklı takımla 9 kez eurolig şampiyonu olmuş bir adam. Futbolda benzeri örneği olmayan bir koç. Koçluğa da dev bütçelerle değil iç savaş nedeniyle kendi dahasında bile oynayamayan Partizan ile avrupa şampiyonu olarak başladı. Sonra da Badolana ile yine cüzi bir bütçeyle avrupa şampiyonu. Ardından Pao'da yüksek bütçelerle basketbola damgasını vurdu. Bu yüksek bütçeler kura çekilerek veirlmiyor kim daha başarılı ise ona veriliyor. Bütçeyi iyi kullanamayanlara mesele Ergin gibi bir daha da verilmiyor. Paranız varsa en iyi ustayı en iyi aşçıyı getirirsiniz. Eline kaliteli malzeme verip en iyi işi yemeği istersiniz. Olay bundan ibaret
16-11-2017 14:38
Demircan Geçen yılın finalistleri karşı karşıya geldi , kıyasıya kapıştı. Maç uzatmaya gitti birisi kazandı. Olay bundan ibaret. Karşıdaki takım senelerin ekol takımı her maçta savaşmayı bilen her çeşit seviyede ve atmosferde oynamayı bilen bir takım. Sanki mahalle takımına yenilmişiz gibi yorumlar var şaka mısınız siz. Bu takım sezon sonu yine F4'de olacak, şampiyon oalcak veya olamayacak ama hep bu seviyelerde olacak. Siz de o niye oynamıyor bu niye kötü gibi anlık küçük düşüncelerle olmayan bilginizle şişkin egonuzu tatmin etmeye çalışacaksınız. Geçen sene normal sezonu 5. tamamladığımızda bik bik ötenler sezon sonu ağzının payını almıştı, akıllanıp uslanmadılar gene ağızlarıın alacaklar.
16-11-2017 14:31
radikal Son söz dünkü maçta Sinan ' süre verilmeli miydi , tabi ki verilmeliydi , sadece ona değil Melih' e ve Ahmet ' e de . Zaten Jason ' ın süresi bence ikiye bölünerek , çoğu maçta fazlası Ahmet ' e verilmeli . Obra 'nın hepimizi şaşırtan alışık olmadığımız hakem göndermesi ise , sadece CSKA maçı için subliminal mesaj.
16-11-2017 14:28
radikal 2-Geçen sezonun ikinci yarısı ve playoff performansı dramatik bir düşüşe işaret ediyordu , yazın milli takımın , en kötü ana rotasyon oyuncusu idi , ve objektif basketbol izleyicisi olarak, şu son dönemde süre aldığı dakikalarda takıma zarar verdiğini görmemek için ya kör ya da kötü niyetli olmak gerekir . 3-Ayrıca birşeyin de farkına varmak lazım , FB seviyesinde ancak o parlak seviyesindeki Sinan oynayabilir , o da 15-20 dakika . Kısacası bu Sİnan' ın çok gayret göstermesi lazım , o da emin olun bunun farkındadır .
16-11-2017 14:28
radikal Bu maçla ilgili söylenecek çok şey var ama ,önce şu Sinan Güler konusu var : 1-İnsanoğlu kafayı bir şeye taktımı , o konudaki gerçeklerin sadece kendi düşüncesini destekleyenleri görmek istiyor , karşısında olanlara yok muamelesi yapıyor .Farkında mısınız bilmem ama Sinan'ın kariyerinde neredeyse son bir senesi kayıp. Hepimizin aklında GS nin Eurocup kazandığı sezonun bir yıl öncesi ve altı ay sonrasındaki Sinan performansı var . Ama o Sinan yok artık ve 34 yaşında olduğu hatırlanırsa belki bir daha da hiç olmayacak .
16-11-2017 14:27
hüseyin 1- Ekpe Udoh bu takımın herşeyiymiş malesef , o olmayınca takımın savunmada gücü neredeyse dibe vuracak seviyelere iniyor . Hücumda ise Veselyin post up kabiliyeti ve yüzü dönük şutları çok sınırlı , savunması için laf bile etmeye değmez. Ona güvenilirse Final four hayal olabilir .2- Sloukas gibi bir point gard hiç mi sağından drive edip potayı zorlayamaz ? Bütün maç olimpiakos sloukas ın solunu kapatıp , onu habire sağından drive edip pozisyonları mahvetmeye zorladılar . 3- Guduric denen arkadaş hiç mi fundemental eğitimi almadı acaba , adam eksiltme yok , saha görüşü yok , şut yok , yok , yok , yok . 4- Ekpe Udoh un yerine gelen Thompson hiçbir ışık vermiyor . 5- Obradoviç neden bench e dönüp hiç bakmıyor . Bu konuda hiçbir mantıklı açıklama yapamıyorum . Uçmuşsun süpersin kupa koleksiyonun var amenna , herhalde bizler kadar da oyun okuma kabiliyetin olmaması mümkün değil . Peki niye takımda oyun içi rotasyon yok . Bunu lütfen bir arkadaş açıklama yapsın , yoksa kafayı yiyeceğim.
16-11-2017 14:03
ballokum Yani bundan 6 ay önce TR'ye basketbolün en büyük kupasını getirdi bir adam diye, adamı tepemize mi çıkaracaktık? Ee, bir de başka şeyler yapsaydı başımıza. Tipik Türk aşağılık kompleksi. Parasını tıkır tıkır alıyor. Her türlü saçma sapan oyuncu seçimleriyle denemelerine bir şey denilmiyor.. Eee, olsun o kadar. Tamam ben oyuncuların tEL maçları için kendi takımlarını MT'a tercih etmelerini destekliyorum da.. Bu ayrı bir konu. Ama sonuçta bu kupnın da ülkeye bir şey kazandırmış olmasını beklerim, koça ve 3-5 oyuncu dışında. Peki bu kupasının Türk basketboluna faydası olmuş mudur? mesela bu kupadan dolayı kaç kişi basketbola başlamıştır? Kaç yenetenkli oyuncu ortaya çıkmıştır? Ülke basketbolu kendisini döndüren yeteneklere kavuşacak mıdır ileride. Yurt dışına transfer olabilecek, RM'de, Barcelona2da, Oly2de oynayacak oyuncu çıkarabilecek miyiz? Ona da bakarım. Yoksa olay kara deliğe döner.
16-11-2017 12:40
erkut bundan 6 ay önce türkiyeye en büyük kupayı getiren takıma ve antrenörüne edilmedik laf kalmadı uzatmada oly ye yenildi diye.. şu profil gitse de biraz futbolda isyan çıkarsa hala bir hocayı bir yönetimi gönderemediler
16-11-2017 12:14
bahadır Oly bu maça ve özellikle Sloukas'ı durdurmaya çok iyi hazırlanmış, sürekli zayıf tarafına yönlendirecek şekilde savunma yaptılar Kostas'a, o da tuzağa düştü devamlı, top elinde patladı her seferinde, biz ise hiç hazırlanmamış gibiydik. Sadece ilk 2 çeyrek oynadık. Sonra özellikle 2. çeyrekte ki o enerjiyi, savunma direncini ve oyun aklını yitirdik. Obra Sloukas'ı oyunun içine sokacağım diye ısrar ederek maçı kaybetti.Takım Bamberg'den beri düşük enerji ve konsantrasyon ile oynuyor. Maç kaybedilir, bunu anlarım, Oly ilk defa yenmiyor bizi, bizde onları Pire'de yendik, yine yeneriz. Üzücü olan, Obra'nın oyuncu seçimleri, özellkle Sinan ne olursa olsun süre almayı hakediyor. EL tecrübesi çok fazla olan, kritik dakikaları defalarca oynamış ve takımına liderlik etmiş bir guard'a hiç süre vermemek gerçekten anlaşılır bir durum değil. Yine aynı şekilde Thompson bu kadar kötü iken,Ahmet rotasyonda onun önünde olmalı. Umarım Obra bu yanlışlardan döner.
16-11-2017 11:33
Yorum Sen Türk oyuncularına bir saniye bile verme sonra da Milli Takıma da gönderme!!!
16-11-2017 11:18
Yakamoz Sevgili basketbol severler, alt yapı kontratından çıkmış olan Türk oyuncuların gittikleri takımlarda oynamadığına hiç üzülmüyorum ne sen mi çünkü kendileri istiyorlar. Sinan oynamayacağını bilmiyor muydu? Melih in ağzına bir parmak bal çaldılar o da devam ediyor. Barış malum. Federasyonumuz sağolsun ligimizi Avrupa ligi yaptı
16-11-2017 11:10
Baba Harika yazmışsın Erol kardeşim. Altına imza atarım. Ahmet 'e , hele 5-6 dakika Sinan'a süre verse iş değişirdi onun savunma gücüyle. Pasaporta bakmak , hep kafasında yıldız gördüğü isimlere takılı kalmak yanlış bence de. Hep en iyileri toplayıp onları oynatma arzusu var bu da diğer oyuncularda zaman içerisinde güven kaybı yaratıyor . Gökyüzü kardeş sen yazımı anlamamışsın ya da anlamak istememişsin. Yorumların tamamı koçun bu maçı kaybettiği yönünde ama sen taraftar gözlüğü ile cevap yazmışsın yine de saygı duyuyorum
16-11-2017 10:17
Basketbolumdan Uzak Dur 1.ahmet düverioğlu: artık oyuna girmeli. geçen sene çıkış yaptı. bu sene olgunlaşıp daha iyiye gitme senesi. artık süre almalı. jason thompson adapte olana kadar görev almazsa jan vesely sezonu erken kapatabilir. 2.ters eşleşme: jan vesely ve jason thompson hızlı ayaklı oldukları için sürekli 3 sayı çizgisinde rakip oyun kurucuya baskıya çıkıyor ve orada kalıyorlar. bunun sonucunda sıklıkla oyun kurucumuz rakip uzunla pota altında ters eşleşmeye kalıyor. sonuç faul, basket veya basket faul. buna çözüm bulsak rahatlayabiliriz.
16-11-2017 10:03
Basketbolumdan Uzak Dur memleketçe anlık yaşamayı severiz. bugün gömer, yarın taparız. kolayına kaçarız. fırsatçıyızdır. yapıcı olmak işimize gelmez genelde. yakalamışken saçma ve dayanaksız argümanlarla bodoslama, kafa göz girişiriz. yakalanan başarılara da çeşit çeşit kulp takarız, küçümseriz, beğenmeyiz. o yüzden hiçbir spor dalında kalıcı başarımız yoktur. fenerbahçe basketbol takımı son 3 yıldır bu durumu değiştirme konusunda çok çok olumlu adımlar atmış ve adım adım ilerleyerek ülke tarihinin en üst seviyedeki kupasına ulaşmıştır. yerli rakipler, bahsettiğim alışkanlıklarla buna da yıkıcı eleştiriler getirmiştir. sorun değil. işimize bakalım. obradoviç de, oyuncular da insan. hata olur, olacaktır. eleştiri de elbette yapılabilir. yeterki seviyeli ve mantıklı olsun.
16-11-2017 09:53
Kemal Tiryaki FB nin Türk oyuncuları hafta içinde takımlarını zor durumda bırakamayacaklarını belirterek demeç vermek sureti ile Milli Takımdan aflarını istediler. Bakıyorun geçen sene Euroligde çift hane sayı ortalamaları ile oynayan Sinan bile havlu sallayarak takımını yanlız bırakmadı. 0 dakika.... Fenerbahçe hala çok iyi takım hala F4 şansı var ama geçen seneki kolej takımı kimyasından, aile havasından çıkmış. Klasik lejyoner havasında. Thompson insan olarak iyi seçimdi, oyuncu olarak 2 sene süre verilirse bence mükemmel olacak ama takımın o kenetlenen havasını geçen sene kuran ve destekleyen 3 kişi vardı. 2 si çok iyi oynuyordu biri oynamıyordu. 3 ü de gitti. Yerine benim uzun vadeli hedefleri olan hiçbir takımda istemeyeceğim wanamaker geldi. Adam tam bir profesyonel ama Euroleuge geçen sene profesyonellikle kazanılmadı. o kadar sakatlığa, inişe çıkışa rağmen fenerin başı dikti. Aile havası vardı. Wanamaker bu kadroya olmadı. Guduriç ise ayrı bir konu.
16-11-2017 09:25
KingJames Tipik Türk hastalığımız nüksetti, çalışmadan ter dökmeden kısa vade de başarı beklemek (Ata'mızın sözüne bir bakın bunu yapan ne olurmuş). Yalnız merak ettiğim her sene mi aynı şeyi yapar insan.. geçen sene grup fazını 5. bitirdiğimizde yorumları alalım buraya. Zavallı Lucescu diyorum. Burada ekol, basketbolun taclı taçsız kralı Obra yeriliyorsa sen bir an önce eşyalarını topla, uzun vadenin ne olduğunu hazırlığın planın ne olduğunu bilen bir ülkeye kaç hemen hemen...
16-11-2017 08:57
isimsiz şuraya bir tane türk oyuncu süre almamış ayıp be
16-11-2017 08:48
cevdet topu paylaştığımızda çok iyiyiz. sloukas paylaşmadı ama obra takımın ona ihtiyacı olduğunu bildiğinden onla yapmak istedi.
16-11-2017 08:43
Ozan Obradovic normal sezonu sallamıyor olay bu. O yüzden bu maçlarda sinan gibi bitik adam yerine f4de oynatacağı sloukası oynatmaya devam edecek.
16-11-2017 07:12
Erol @Baba, obradoviç'i bazen gereksiz yere yücelttiğimiz doğru. Zaman zaman eleştirilmeli. Sonuçta o da insan, hata yapıyor, takıntıları var, tarzı var. Ama yolun sonunda gemisini gidilmesi gereken rotaya götürüyor. Küçük takımlarla başarı kazanma olayına gelirsek, partizan'la kazandığı muhteşem başarı kredisini üst seviyeye çıkardı ve o da bunu doğru kullandı. Artık hangi takıma giderse gitsin takımın tek hakimi ve bütçeyi zorlayabiliyor. Mesela prigioni'ye de iyi bir kadro verildi ama koçluk yeteneği yokmuş herhalde ki kısa zamanda istifa etti. Bir de küçük takımda sıçrama yapmak, büyük takımda zirvede olmaktan daha kolaydır. Sonuçta tek birinci veya iki tane finalist var. Ama Obradoviç eleştirilemez veya hata yapmaz düşüncesine katılmıyorum ve aşağıda yazdığım gibi pasaporta bakmam dese de yıllarca efes'te, galatasaray'da ve milli takımda başarıyla oynamış sinan'in guduriç'ten daha yeteneksiz veya tembel olduğunu hiç zannetmiyorum. Bariz bir şekilde kayırılma var.
16-11-2017 02:27
Gokyuzu Baba nikli arkadaş yazım sığmadığından devam ediyorum.şimdi bizimde ;parada bizim,keyifte bizim,takımda bizim,antrenörde bizim ister atarız ister satarız diyerek senin ve senin gibi düşünen arkadaşların dilinden konuşacağımızı bekliyorsunuz ama maalesef yanılıyorsunuz...nedenmi; çünkü biz basketbolu biliyoruz,sizin gibi. Herhangi bir yerde basket topu gördüğümüzde onunla futbol oynamaya çalışmıyoruz,çünkü biz takım kötü gitse bile konusunda otör olan bir adama akıl vermeye çalışmıyoruz,çünkü biz basketbolda turnuvaların başında değil sonunda kazanıldığını biliyoruz .vee çünkü biz adamı ne put yapıyoruz nede ittt.umarım anlamışsındır
16-11-2017 02:18
Erol @Baba bir çift lafta sana. Şu ana kadar son 20 yılda türk takımlarının bırak şampiyonluğu veya finali kaç F4'ü var da, büyük bütçe ile bu işler kolay diyorsun. Senelerce CSKA, Olympiakos, Real veya barca dehşet paralar harcamışlar her sene en büyük bütçeli mi şampiyon olmuş ? Efes 2000'li yıllarda büyük oyuncuları(Saviç, Rakoçeviç vb) toplamadı mı ? Sonuç ? Şampiyonluk mu ? Fenerbahçe bogdanoviç, datome, Vesely veya Udoh'ı aldığında bu oyuncular bu seviyede miydi ? Yoksa sistem içerisinde parlayıp mı değerlerini arttırdılar ?
16-11-2017 02:14
Gokyuzu Yaf baba nikli arkadaşım,3 yıldır burda yorum yapıyorum ve ister Fenerli ister anti Fenerli olsun yapılan bütün yorumları okuyorum ve hasbel kader dilim döndüğünce cevap yazmaya çalışıyorum.ama açıkçası seninkisi gibi sırf yazayımda ne olursa olsun diyerek yazılan bir yazı 2014 ten sonra ilk defa görüyorum.yok pahalı kadrolar olmazsa yapamazmış ,yok Uşak'ta Tofaş'ta olsa ne yaparmış,yok bogdan udoh olmasa ne yaparmış,gıy gıyda gıy gıy.aslında belkide haklısın.partizandan başka yerde oynamamış bogdanı alıp 3 yıl sonra Avrupa'nın süperstarı olarak nba ye ,clıppersta benchten arkadaşlarına havlu salladıktan sonra fenere gelip 2 yıl sonra eurolig tarihinin en iyi blokçusu ve f4 mvp si olarak tekrardan nbaye. Gitmesini sağlayan kesin sensindir.2015/2016 eurolig normal sezon Mvp si olan ve gelişimi en çok hayranlık uyandıran nemenja bjelicayı saymıyorum bile.
16-11-2017 02:05
Erol @Mertbaba, bazen güzel yazıyorsun bazen de komik. 1- Neden seyircimiz sinema seyircisi olsun ? İlla sahaya yabancı madde atmak veya ağzından köpükler, salyalar akıtmak mıdır taraftarlık ? 2- Obra'ya ben de yakıştıramadım amma bugün o da kötü günündeydi. Eh sonuçta o da kul, elbet kötü günü, hatası olacaktır. Obra'nın bizde kredisi yüksektir. 3- Sinan'ı futboldaki gibi kaçırıp, gizlice imza attırmadık. Tam tersine sizin vizyonsuzluğunuz kaçırttırdı adamı ve kendi rızasıyla geldi buraya.
16-11-2017 01:59
basketsever herşeye rağmen biz şampiyon olacağız.
16-11-2017 01:46
basketsever Fenerbahçe Euroleauge de 3 maç kaybetmiş ve bunların hepsinde başrol sloukas. Sloukas lider olacak fark yaratacak oyuncu değil o daha çok tamamlayıcı kategorisine giriyor zira geçen seneki liderler bogdan ve ekpe idi
16-11-2017 01:46
basketsever Maçlar kazanılır kaybedilir zaten şu ana kadar ligi domine eden takım da yok ama geçen seneden farklı olan şeyler var takım da ki o hırs açlık kaybolmuş sahaya kan akıtan basketbolcular şu an yok. Obra'ya gelince inanılmaz saygı duyduğum tartışmasız en iyi hoca ama bu maç biraz pasaportlara göre dakika verdiğini sloukası kazanmak için maçı kaybetmeyi göze aldığını gözlemledim. Wannameker ve Melli gayet yerinde transferler tomphson için diyecek bişey malesef yok elinden geleni yapıyor ama onun kapasitesi bu geçen yıldan farklı olarak kısaların da karşısında kalabilecek içeriye kat edecek oyuncuyu bloklarla darmaduman edecek oyuncularımız yok. bu kadar kolay sayı yemek bu kadar fazla top kaybı yapmak ve hücum ribaundu vermek ile bu seviyede büyük maç kazanamazsın. bir de en büyük kaybımız seyirci oldu salonu doldurdular ama etkisi kocaman sıfırdı desteksiz 1 sn son sanıye kadar destek vermezsen hakemler de rakipler de sana göz açtırmaz..
16-11-2017 01:45
trakyalı1907 Fenerbahçe ,Doğuş la bütçesi artı ve artacak deniliyordu.Bütçe ile bir çok haber yapıldı.İki yıldızımız gitti ama alınan oyuncuların hiç biri yıldız değil ,Bütçe artmışken ve 2 yıldız gitmişken neden daha doğru ve hazır oyuncular alınmadı ? Guduriç gibi çaylak yerine ve Çin Liginden Thompson yerlerine daha iyi transferler yapılabilirdi.
16-11-2017 01:38
Baba Yazıktır Sinan 'a ya. Şu Guduriç 'e tanıdığın müsamahanın yarısını Sinan 'a tanısan keşke. Adam 5 dakika Roberts ' i tutsa bu maç çok farklı olurdu. Çok daha zor bir Cska maçı bekliyor şimdi Fb Doğuşu. Sakın Sinan ' ı ezdirme bu maçta. Guduriç ile başladın bu maçta da devam et onunla . Bu maçı da kaybedersen bir 15 milyon euro daha istersin Doğuş 'tan , problem değil büyük usta
16-11-2017 01:37
Baba Guduriç ' çiler kaybolmuşlar bugün ortadan. Halbuki Melih ve Sinan ' la birlikte sahanın yıldızı idi. Bu Obra 'yı fazla putlaştırdığınızı hala anlamadınız mı ya . Yıllarca en pahalı kadrolar kendisine sunuluyor. Merak ediyorum Uşak'ta Tofaş'ta olsa bu ne yapar ya ? Spanulis ile Diamantidis ile Kutluay ile Bogdanoviç ile öteki Bogdanoviç ile Udoh ile Melli ile Vessely ile Wannamaker ile başarı tabi ki gelir. Sfairoupulos 'tan bugün resmen koçluk dersi aldı. Bir de 2 katından fazla faul kullanmışsın , ikinci yarının ortalarına doğru 13 sayıdan 20 dakikada -7 ye gelip 20 dakikada 20 lik olmuşsun hala lafı hakeme getiriyorsun ya helal sana valla
16-11-2017 01:28
Mertbaba Kederlenmeyin sizingene avunmanızvar;nisan gelsin yada Obra takımgalip gelsin diye birşeyler yapardiye!Peki biz ne yapalımBizimMösyöKunter bırakmaçı kazandırmayı,kaybedelim diye uğraşıyor.Alttaki beş;Yağmur,Köksal,Alex,Emir,Ege ribaunt için herhalde kendini yazdıve10fark buhar oldu.Neyse1-Geçenyazdım Daçkamaçı için DURUNSİZKARDEŞSİNİZ diye.Maça niyeasılırsın zaten geçen sezonki play-off ortada adamlar maça çıkmayacaktı birleşiyoruzdiye sayıatmaya korkuyorlardı2-Şu sinema izleyenseyirci GaribanDoğuş'a sosyalmedyada gösterdiğitepkinin yüzde1ni gösterseydi maçıalırdınız,son4dk ses duydum(itirazı olan?)3-Ben maçuzatmaya kalınca fbmaçı aldıdedimObra'ya yakışmadı4-Futbolda bir HasanVezir vardı Gs'ye golattığı için alınan,Sinan'da öyle sanırım Fb'yekarşı çok iyi oynardı(Anladınız)5-Bu Oly nedir yahu fb'yesadece CenkAKYOL'unYunanversiyonu girebilir ama adamların suyundanmıdır nedir(Yine anladınız)6-Wannamaker nediryahu NBAvari vucudu-kalçayı-kafayı-gözü arayakoyup turnikeatmalar(hastasıyım)
16-11-2017 00:53
Erol @mahmut, @Cağrıdeniz ve birkaç arkadaş Sloukas'ı gömmüş ama bir oyuncu kötü oynuyor diye hemen kesmeye, biçmeye gerek yok. Bu maçta ben de hem sloukas'ın oyununu hem de Obradoviç'in yönetimini beğenmedim ama bu sene sloukas çok iyi oynuyor ve takım iyi yolda. Sadece Olympiakos bu akşam bu maçı bizden daha fazla istedi. Benim eleştirim Türk oyuncular antremanlarda hiç mi ışık vermiyorlar da Obradoviç her sene türk oyuncuların süresini biraz daha azaltıyor. 4 sene evvel maccabi ile playoff maçında bile kenan'a, semih'e güveniyordu, oyuncular takıma katkı veriyordu. Her geçen süre türk oyuncuların süresi kısalıyor, guduriç'i kazanalım derken olan milli oyunculara oluyor maalesef :o((
16-11-2017 00:52
Erol Fenerbahçe'liyim, Obradoviç'i de çok severim. Ancak milli takımda alan melih ve sinan antremanlarda bu kadar mı kötü ? Guduriç'e sezon başladığından beri verilen kredi veya Sloukas'ın bu kadar kötü oynadığı bir gece de hiç mi sinan ve melih düşünülmez ? 5 dk bile rotasyona giremeyecek kadar kötüler mi ? Bir de şu var, oyuncular, koçunun kendisine inanmadığını düşününce hata yapma korkusu, elleri titreme, özgüven kaybı yaşamaya başlarlar. Sonuçta taştan yapılmadılar ya, bu çocuklarında ne kadar profesyonel olsalar da, duygusal bir tarafı vardır ve bu değersiz hissedilme oyunlarının bozulmasına da sirayet eder. Özellikle sinan gibi son dönemlerde galatasaray'ı sürükleyen, kaptanlık mertebesine ulaşmış bir oyuncuyu bence daha çok etkiliyordur. Biraz Obradoviç'in bunları düşünmesi lazım. Bizden de bir gazeteci çıkıp, böyle bir gecede ve 2 gün sonra cska maçı varken, 5 dk bile bu oyuncuların oynama kredisi yok mu diye soramıyorlar mı ?
16-11-2017 00:45
jojo Açık konuşmak gerekirse, Sloukas'ın tel tel döküldüğü bir günde, Sinan Güler'e en azından bir 5 dakika süre verilmesi gerekirdi. Sloukas'ta en azından kafaca dinlenmiş olurdu. Keza, Ahmet Düverioğlu'nun da bu takımın uzun rotasyonunda hakettiği süreleri almadığını düşünüyorum. Yani Ahmet gelecek vaat eden gelişime açık genç bir oyuncu ve oyunu gelişiyor da. Bu oyunculara takımın bir parçası olduklarını hissettirmek gerekir. Obra reyize saygımız sonsuz ama o sırp inat damarı tuttu mu da tutuyor. Bunlar anlık, günlük değerlendirmeler tabi ki. Uzun vadede taş gibi takımız ve hakettiğimiz f4'te olacağız elbette. Bugün takım da, koç da taraftar da formsuzdu.
16-11-2017 00:41
Erol Takım bugün kötüydü. Ama fenerbahçe'nin kötülüğünden çok olympiakos bu maça hem son maçları kaybetmelerinden hem de geçen senenin rövanşı niteliğinden dolayı iyi hazırlanmıştı. Hücum ribauntlarını alışları ve yarı sahada topla oynayan oyuncuya yaptıkları baskı bu maçı çok istediklerinin göstergesi bence. Fenerbahçe ise sloukas'ın kötü bir gününde olması sebebiyle bu baskıdan etkilendi ve hem top kayıpları hem de zorlama atışlar ile maçı zora soktu ve sonunda kendi evinde kaybetti.
16-11-2017 00:36
Gokyuzu Tarkan nikli arkadaşım. Pivotun 2 atmış gardın 4 atmış diyorsun ama şunuda unutma öle komik hücum fauller çaldıki o hakem oyunun ivmesini değiştirdiği gibi oyuncunun konsantrasyonunuda bozdu.obranın esas kızdığı bu.bak altta yazmışım cuma günü cska ile oynuyoruz bakalım nasıl reaksiyon gösterecek takım diye.bence bugün nasıl olynin bizi yenmesini mucize olarak görüyorduysak ,cuma günü cska iyi yenmemizide çoğu kişi öle görüyor.ama unutma mucizenin adı hem negatif hamde pozitif anlamda fenerdir.ve bence cuma günü pozitif mucizeyi hep beraber göreceğiz.demedi deme
16-11-2017 00:19
Tarkan Yavuz Arkadaşlar hepiniz şikayet etmekde haklısınız ama,, bu daha bi şey degil, esas 48 saat sonra yani Cuma aksamı CSKA ile olan maçı düşününce uykularım kaçiyor.. Obra nın bu komik rotasyonu ve bu inatlasması ile bakalım Ceska bize ne yapacak? Basın toplantısında hakemlere kabahat bulmuş, yahu senin pivotun Thompson 2 sayı atmış, guardın Guduric 4 sayı atmıs, sen nası maç kazanırsın Avrupada?? Bitmedi, dönünce de Lig ikincisi Eskişehirspor bilenmiş bekliyor olacak burada,, arka arkaya 3 maç kaybetmiş yorgun bir Fener'i yenmek için elerinden geleni yapacaklardır. Bakalım; Kaliniç ve Bobby gelir de takım toparlanır ise ne ala:/ Ümidimizi kaybetmeyelim,,,
15-11-2017 23:59
Gokyuzu Sıkıcıbir durum nikli arkadaş yorumuna şu şekilde katılıyorum şike dönmüyor ama bazı takımları belli yerlerde tutmak için bazı hakemsel hamleler yapıyorlar.siz bugüne kadar obranın hiç bir maç sonu hakeme bu kadar açık bir şekilde salladığını gördünüzmü.evet bende çok rahat bir galibiyet bekleyenlerdendim ama açıkçası obradoviç gibi hepimiz büyük şok yaşadık.hakeme rağmen bu takımın en kötü uzatmada yenmesi lazımdı.ama şunuda unutmayın fener ligde pazar günü daçka ile kora kor bir maç oynadı oly ise kendi liginde yedekleriyle oynayıp 30 attı.evet Thompson acemi er gibi neyi nerde yapacağını hala bilmiyor ama sonuçta obradoviç onu isteyerek aldı bennet gibi ya tutarsa mantığıyla alınmadı.aslında bu hafta 2 maç olması süper çünkü şimdi bu dandik Olympiakos'a evinde yenilen fener cuma günü Moskova'da cska ile oynıyacak.işte o maçta gerçek reaksiyonu göreceğiz.umarım normal bir hakem yönetimi olur
15-11-2017 23:48
trakyalı1907 Sloukas ile sözleşme yenilenmesi büyük hataydı.Yunanistana göndermek en iyi çözümdü .El freni gibi ,anlamsız top kayıpları yapıyor ,kritik anlarda kötü seçimleri var.Baskıda çok kolay top kaybediyor ,top çıkaramıyor ,oyunu çok sıkıştırıyor.Sloukas gönderip , A.Jackson ,Jordan Theodor ,Mike james alınabilirdi.
15-11-2017 23:32
Mertbaba Gs maçı bitsin geliyorum.Yorum Kunter'e bağlı :) Az önce bir beş çıkardı sahaya sinirden bayılmışım...
15-11-2017 23:30
alper takım çok düz yav. iyiyse iyi, kötüyse kötü. biraz nunnaly sivrilmeye çalıştı. ama bu bir süreç işi tabi. thompsonın ve guduricin uyum ve gelişimi takım için çok önemli. göreceğiz.
15-11-2017 23:19
Direkt Obra ya söylenecek laf yok . Bu kadar berbat bir bask. Ülkesiyiz ki bir tane bile oyuncumuz süre alıcak performansı haketmiyor. Ve bu kadar berbat bir bask. Ülkesiyiz ki tiürk oyuncu olacak diye takımlarımız. Kendi liginde türk oyuncu oynatmak " zorunda " kalıyorlar . vede koskoca fb 30 milyon euroluk sponsorlu fb . Euroleagude kendi evinde ancak 8 kişi rotasyonla oynayabiliyor. Neden mi ? Çünkü bizim basketbol. Oynama yeteneğimiz büyük.
15-11-2017 23:10
trakyalı1907 Sonuç normal ,kadro kalitesi farkı var. Bizde ilk beş başlayan M.Guduriç Oly de 10. oyuncu olamaz. Guardları ,forvetleri ve uzunları daha iyi maç çıkardılar.Obrodoviç uzatmadaki 4 kısa taktiği de çok tutmadı .Sloukas ve w.maker uyumsuz ikili birbirlerini iyi tamamlamıyorlar .Thompson kötü bir transfer .Göndermek ve yeni bir uzun almak en iyi çözüm.
15-11-2017 23:06
ballokum Obra'nın anlamsız inadıyla tabi ki yara alır. Gudiriç ve Kostas bizleri kudurturken ne Sinan, ne Melih 1 saniye süre aldı. Kostas'ın saçmalamasını tam 34 dakika izledik. herkes seyretti, Kostas saçmaladı. Sinan bir adama geçildi diye geçen maçın o anından beri dinazor Obra, onun yüzüne bakmadı bir daha. Bu sene onu ipten alacak ne Udoh var, ne de Bogdan. Hele Thomson evlere şenlik. Ben FB'nin yeniilmesine şaşırmadım. Tek sevindiğim nokta Nunnaly'nin çok üst seviyelere çıkmış olması. Bir de koçun yaptığı hatanın sonucunda maçın kaybedilmesi de iyi oldu. Hiç olmazsa kendisine, kafası dikliğne bir son verir.
15-11-2017 23:02
Ant Bu nasıl geniş rotasyonsa onlar on oyncu biz yedi oyuncuyla maçı bitiriyorz bu demektirki transferde hata var ve ben bunu kabul ediyorum demektir koçun bize söylediği, yol yakınken önlemini almazssa busene bir dargın bir barışık geçer takımla olan ilşkiler, birkaç maçada başlar bazı oyuncu protestoları ki onlar kendilerini biliyorlar, aslan gibi takımı nasıl bozdular yapılmayacak hatalar zinciri yakışmadı.....
15-11-2017 23:00
Ozan Onda bir üçlük atan adam bu maçta şaha kalktı kısa savunması bu senede çok baş ağrıtacak
15-11-2017 23:00
selim "Sloukas'tan bu kadar düşük verim alındığı bir günde Sinan ve Melih'e neden hiç şans tanınmadı?" Bu yorum bana değil, maçı anlatan İsmail Şenol'a ait... Haksız mı peki? Ya da şöyle soralım, Sinan ve Melih gibi EL tecrübesi olan oyuncular bu şekilde davranılmayı hak ediyor mu? Sloukas'ın yerine onlar sahada olsaydı ve bugün Sloukas'ın oynadığı verimle oynamış olsalardı, Obradoviç acaba Sloukas'a gösterdiği sabrı gösterir miydi? Guduric'e bile 14 dakika şans verdi Obra... Karşılığında Guduric'in ne verdiği de ortada... Buna resmen "adam kayırma" denir ya da Türk oyuncular açısından bakarsak "adam ayırma"! FB, hak ettiği bir yenilgi aldı ve bunun sorumlusu da Obradoviç'tir.
15-11-2017 22:58
Sıkıcıbirdurum ayrıca bu jason thompson'da hala neden bekleniyor o da ayrı bir muamma.birde sloukas isimli arkadaşın artık kulağı çekilmeli.her yunan takımı müsabakasında bu arkadaş rakibe oynamak için kontrat mı yaptı? her hücumda gereksiz topla oynaması takımın hücum gücünüde şişiriyor! yazık.ben ligi domine ederek şampiyon olan bir takım istiyorum.ortalama 65 sayı atarak maç kazanıp şampiyon olan bir takım değil!
15-11-2017 22:58
Sıkıcıbirdurum 1-euroleague isimli organizasyonda deli bir şike dönüyor! dünkü maçların ardından ben böyle bir sonuç bekledim.rekabeti arttırmak için bir zümre maçlara ayar çekiyor.2-ya da fb,gerçekten rezil bir durumdaki olympiakos denilen zayıf bir takımı yenemiyorsa daha rezil bir durumdadır.bu nedir yahu? son 3 maçında 64 sayı ortalamayla oynayan bir takım.her hücumda geldi attı gittiler.ayrıca fenerbahçe'de bu skor sıkıntısı nedir onu hiç anlayamayacağım.her sene aynı muhabbet.ya kardeşim şu kadro her maçını ortalama 85 atarak kazanmalı! malaga maçı 65,pao maçı 64 ve bu maç.neden sayı atamıyor bu takım,bizim cska gibi oynayan bir takım izleme şansımız hiç olmayacak mı?
15-11-2017 22:57
Güngör FB de net bir şekilde formsuzluk var. Hem teknik ekipte hem de oyuncular da. Obra net bir şekilde oyunun kontrolünü Sfaroupulos a kaybetti. Adam her hücum setini çizdiği gibi oynattı. Ek olarak Sinan bu takıma niye alındı gerçekten bilen var mı?
15-11-2017 22:56
hakan Obradovic'i cok severim; ama bugün çok kızdım. Kötü oynadığımız 45 dakikalık bir maçta rotasyonu nasıl 8'de tutarsın?!
15-11-2017 22:56
Mert Pehlivan Udoh un eksikliği en net bu maçta belli oldu bence. Rakip kısalar uzunlar çok rahat hücum ettiler 2. Yarıda. Vesely çok iyi oyuncu tabi ama bir Udoh değil maalesef. Nunnally 22 sayı atıp hiç savunma yapmadı. Önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
15-11-2017 22:55
Gerçek Basket Olympıakos'un kazanacağını düşünüyordum fakat bu kadar rahat kazanacsğını tahmin etmemiştim. Fenerbahçe neredeyse hiç direnç gösteremedi Olympıkosa
15-11-2017 22:55
demir guduric sevdagsi bakalim nereye kadar.....malesef su ana kadar ne wannamaker, bogdanovic ne de thompson, udoh etkisi yapamadi. melli nin faydaligi da tartisilir. umarim fener yanlislari düzeltip yoluna bundan sonra en az kayipla devam eder
15-11-2017 22:54
Anlam veremeyen yorumcu Bu maçta sloukasın oyunu yerlerdeydi keza guduriçinde neden sinan melih gibi oyuncular kullanılmaz anlayamıyorum kalinic ve dixonu aratan bir hücum ve savunma var
15-11-2017 22:54
Demedi demeyin Bu sene iki takımdan da tat alamıyacaksınız, Efes sondan 3 içinde bir yerde Fener ise F4 un kapısından döner, bunları daha önce defalarca yazdık hayal kurmayın da dedik, sonra demedi demeyin.
15-11-2017 22:53
Cagrideniz Kostas sözleşmesinin uzatılmasının bir hata olduğunu tekrar tekrar ispatlıyor. Yerlilerin yerel ligte oynadıkları oyunla burada birşey vermeleri zaten hayal. Thompson mıdır nedir çok yanlış tercih olmuş
15-11-2017 22:50
mahmut bugunku yenilgi sloukas ve obradovicin eseri adam gostere gostere takim nasil berbat yonetilir net sekilde ortaya koydu..bu kadar kotu oynayan oynadigi kotu oyunla basketbolcu oldugu dahi tartisilir pozisyona getiren sloukasa bu kadar cok sure vererek resmen tum kainatin en iyi kocu oldugunu gosterdi..adam iki uc basket atacak diye bu kadar tehammul etmek ne diye !!!.alin her ikisini gule gule kullanin..ben sahsen bu sloukasi bu kulubun yanina dahi yaklastirmam dun efesli collumu izledikten sonra ..iste oyuncu secimindeki tercihler bu kadar onem teskil ediyor takimlar icin..
15-11-2017 22:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz