Fenerbahçe Beko'dan müthiş açılış!
06.10.2022 - 23:19

THY Euroleague'de Fenerbahçe Beko bu sezonki ilk maçında Bayern Münih'e konuk oldu. Sarı lacivertliler karşılaşmayı 62-74 kazanarak Euroleague'de sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Dengeli başlayan ilk çeyrek temsilcimizin 19-21 üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyreğe 4-15'lik seri ile başlayan Fenerbahçe Beko, periyodun ilk 5 dakikasını 23-36 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde yay gerisinden etkili olan Bayern Münih, soyunma odasına giderken farkı tek hanelere indirdi; 34-40.

İlk yarıda Fenerbahçe Beko adına Tonye Jekiri 8 sayı, Nick Calathes 7 sayı üretirken; Bayern Münih'te Othello Hunter 11 sayı ile oynadı.

İkinci yarının başında hızlı hücumlarla etkili olan Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika kala 44-52 önde olan taraftı. Son çeyreğe 46-59 temsilcimizin üstünlüğü ile gidildi.

Son çeyreğe de açık sahayı iyi koşarak başlayan Fenerbahçe Beko 4-0'lık seriyle farkı 17 sayıya çıkarttı ve Trinchieri'ye erken bir mola aldırdı. Bitime 3 dakika kala tabelada 54-74 Fenerbahçe Beko üstünlüğü vardı. Kalan sürede de rakibinin geri dönmesine izin vermeyen sarı lacivertliler mücadeleyi 62-74 kazanarak sezona net bir galibiyetle başladı.

Fenerbahçe Beko'nun yeni yıldızı Scottie Wilbekin'in karşılaşmanın üçüncü çeyreğinin başında sakatlanarak mücadeleye devam edemedi.Yorumlar


Mertbaba :)))) Kaleminize sağlık....
08-10-2022 17:42
Anadolu Efes Şu yabancı oyuncu polemiği ile alakalı olarak,yabancı oyuncular da,nedense Efese gelmek istiyorlar,Fb'ye gelip ne yapacaklar,Polonara ve P.Henry Baskonıada harikalar yaratıyorlardı,geldiler buraya, kendilerine kaçacak yer aradılar,Lorenza Borownu aldılar ertesi yıl alal acele kovdular,adam ispanyayı Avrupa şampiyonu yaptı,tutmuşlar Efesin yabancıları ve Ataman ile uğraşıyorlar.Hadin gidin işinize be,
07-10-2022 14:00
Basketsever Hala yabancı oyuncu polemiği, geçin kardeşim bu işleri,Atamanı dize getiremeyince yabancı oyuncular oluyor,kaç tane takım kendi oyuncuları ile şampiyon oluyor,Fb'nin şampiyon olduğu yıla bakın kaç Türk var,hiç yok,madem yabancılar ile oluyor bu iş,Fb alsın yabancıları olsun bakalım şampiyon,dün akşam ki,FB'nin rakibi Bayern'de kaç tane Alman oyuncu vardı,Efese diş geçiremeyince yabancı oyuncular,tipik tornadan çıkmış Fb taraftar lafları.
07-10-2022 13:44
Mertbaba Rumuzuna (Rumuzuna) Şu yabancı oyuncu polemiğini bırakın,bunlar kompleksli laflar,Fb şampiyon olduğu zaman,kaç tane yerli oyuncu ile aldı kupayı,(olayı buraya getirmek istiyorsunuz),pek tabiki tümü yabancı oyucularla aldı,1 veya 2 dk oynayan melihi saymıyorum artık,koçunuz, bırak koç yardımcıları bile yabancıydı,Efes yine ilk kupasını Türk antronör,türk benç,final maçına kadar oynayan Doğuş (birçok maçta belki bazen kısa süreler olsada) ve Sertaç ile kazandı,geçeceksiniz bu işleri yok yabancılar mış vs,vs...Efese diş geçiremeyince iş yabancılar oluyor,o egolu,hepsi bir telden çalan milyon dolarlık oyuncuları bir TÜRK antronör ve yardımcıları (Türkler) yönetiyor,siz kendi takımınıza bakın,dün akşam HİKAYE Bayerni yendiniz diye havalara girmeyin,F8 bile yapamayacaksınız.
07-10-2022 13:36
Mertbaba rumuzuna Gönüllü avukatlığını yapıp bol bol pohpohladığın kişi mi Laso'yu yolladı yoksa efes'in yabancı oyuncuları mı?
07-10-2022 08:53
Mertbaba Butceleri bizimkilere yakın Bolonga,Monaco ve Oly yine iddialı, Maccabi ; bu yılın en dengesiz takımı(bknz Zalgirs maçı) olarak ilk 4e girse de şaşmam , play-off dışı kalsa da şaşırmam modunda!!!Efes ve FB zaten aday ilk 8e... Sürprizler ise kendi sahasında zor yenilecek(ki buradaki galibiyetler play-off anahtarı) Pana,Bayern ve Euroleague'in torpilli hocası ile Partizan... Sezonun bombası ise Asvel olur ki evladım Lighty kaldı ama en sevdiğim evladım Howard gitti...Bir diğer evladım Zipser Bayern 'e döndü (iki yıl önce o play-off'da Hines üzerinden o muhteşem smacı yaparak kendine nazar değdiren Zipser) ama Trinchieri'ye uzun almayan(bknz bugünku FB mağlubiyeti) Bayern yonetimine mesajımız var; "bu kadar eziyet edilmez adama...Yazık!!!"Sezon hayırlı ve sakatlıksız olsun...
07-10-2022 01:23
Mertbaba İlk maçın günahı olmaz ama bence play-off için çok önemli galibiyet... Euroleague yine müthiş planlama yaparak tüm maçları aşağı yukarı aynı saatte koyduğundan ve diğer maçlarin sonları hep başa baş olduğundan ancak ilk yarıyı izledim.Zaten ikinci yarı döndüğümde maç bitmişti.İlk çeyrek kimin Abd'lisi daha acemiydi yarışı vardı ama iki ekibin tecrübelileri oyun girince (Calathes-Luciç) maç belirlendi.Başa dönersek kendi sahalarında elleriyle maçı veren Pana'yı (Real'e) ve Asvel'i(Milano'ya) görünce galibiyetin değeri arttı. Dolayısıyla bu yıl yine 40 milyon Euro civarında para harciyan Barca-Real ve Milan iddialı yoksa koçlar gidecek!!!(Gerçi Real'de bu yüzyılın en başarılı Koç'unu yolladı Ataman)
07-10-2022 01:23

Yorum Yazın