Fenerbahçe Beko finale göz kırptı
28.05.2022 - 19:42

ING Basketbol Süper Ligi'nde Darüşşafaka, Fenerbahçe Beko'yu konuk etti.

Karşılaşmaya yüksek yüzdeli hücum ederek başlayan sarı lacivertliler ilk yarıyı 35-40 önde tamamladı.

İlk yarıda Fenerbahçe Beko'da Melih Mahmutoğlu, Darüşşafaka'da ise Gabriel Olaseni 8'er sayıyla sahanın en skorer isimleriydi.

İkinci yarıda sahada nefesleri kesen bir mücadele vardı. Maçın bitimine 5 dakika kala tabelada Fenerbahçe Beko'nun 59-61 üstünlüğü vardı. Karşılaşmanın sonuna 1:30 kala Fenerbahçe Beko 66-69 önde olan taraftı. Son bölümde Fenerbahçe Beko, Nando De Colo ile uygun pozisyonlardan faydalanamazken bitime 1 dakika kala Mc Cullough skoru 68-69'a getirdi. 30 saniye kala Darüşşafaka öne geçme fırsatını değerlendiremedi, taktik faulün ardından çizgiye gelen Jan Vesely çizgiden hata yapmadı; 68-71. Maçın tamamlanmasına 14 saniye kala Isaiah Pineiro çizgiden 1/2 attı; 69-71.

Kalan sürede Darüşşafaka'nın geri dönmesine izin vermeyen Fenerbahçe Beko, karşılaşmayı 69-73 kazandı.

Bu sonuçla Fenerbahçe beko seride 2-1 öne geçti.3 galibiyete ulaşan takımın finale yükseleceği serinin 4. karşılaşması 30 Mayıs Pazartesi günü Darüşşafaka'nın ev sahipliğinde oynanacak.

 

Yorumlar


Mertbaba Maçta 2 dönüm noktası var ilki ;zemine su akması resmen Fb'yi durdurdu, fener tam imve yakalandı , imdada çatı yetişti. İkincisi Vesely'in klâsik hem spor ahlakına uymayan hareketleri hem de takım arkadaşlarının emeğine yazık etme girişimi...Ama ters tepti Vesely takımı sabote edince, takımda buna tepki gösterdi sanki ve FB Vesely oyundan çıkınca yeniden kendine geldi!!! Ama koç Djordjeviç'e burda bir sözüm var niye bunları yapan bu disiplinsiz , kendinden başkasını düşünmeyen adamı son 5 dakika oyuna aldın!!?!?! Boşuna İmparator demedigimiz Ataman , yine bir Daçka maçında Moerman ve Micic sadece kendi aralarında tartıştı diye 2.yari oyuna sokmadı; belki de bu yüzden maçı bence de liderliği kaybetti ama bir Euroleague şampiyonluğu geldi...Bence FB koçunun bu yıl en kötü kararlıydı...
29-05-2022 12:07

Yorum Yazın


Tweetlerimiz