19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaTHY EUROLEAGUEEuroleague'den şaşırtan ödül: Ataman'ın hakkı yendi

Euroleague’den şaşırtan ödül: Ataman’ın hakkı yendi

THY Euroleague’de yılın koçu seçimi tartışmalara neden oldu.

Real Madrid’in başantrenörü Chus Mateo, meslektaşlarının çoğundan oy alarak yılın koçu seçildi. 27 galibiyet ile normal sezon rekoru kıran Real Madrid, Chus Mateo önderliğinde Baskonia’yı da süpürüp Final Four yolunu tutmuştu.

Ancak kamuoyu bu ödülden tatmin olmadı. Özellikle dipten aldığı Panathinaikos’u 12 yıl sonra Final Four’a taşıyan Ergin Ataman, birçok kişi tarafından favori görülse de ödüle ulaşamadı. Ataman’ın 12 transferle girdiği sezonda Yunan ekibini ilk yılında 3-2’lik Maccabi Tel Aviv serisiyle Final Four’a taşıması ödülsüz kaldı. Koçların oylarıyla belirlenen bu ödül, herkesi şaşırttı.

BENZER HABERLER

11 YORUMLAR

 1. Daha önceki yıllarda ; sanırım yine Pana gibi Efes ‘i sonunculuktan alıp f4’e soktuğu yıl (Fb’yi yenip ilk finaliydi ) potansiyel aday olup seçilmemesi üzerine bunlar beni daha da hırslandırıyor demişti.Ki üst üste 3 yıl (pandemi yılı da dahil) kasırga gibi esti, kendini seçmeyen ne kadar koç varsa hepsini bırak yenmeyi koltuklarından etti kovdurdu resmen…Eh tabi seç(v)mezler diyebiliriz yada zaten İspanyol – Yunan veya Sırp lobisi bizden üst seviyededir deyu topu taca atabiliriz.Amma velakin benim uzun süredir klasik bir lafım var 2018-19 sezonundan itibaren (bu yıl dahil) geçen yılki sezon hariç her yıl tartışmasız yılın koçu… Bunun ödüllendirilmesi olsun olmasın, gerçekleri değiştirmez alınan kupalar!!! Bizler de gurur duyuyoruz zaten… Düşünün Messina ile Obraya hatta Grimau’ya oy çıkmış:))))))) Benim sıram ; Ataman tartışmasız birinci ,Kattash’ı sevmesem(takımı ile Euroleague ilişkisini) de hakketti ikinciliği , Bartzokas ise üçüncü…Herkes Sloukas ve Vezenkov gitti deyip abartsa da Oly tarihinin belki de en büyük bütçesini harcadı açın bakın 15 as oyuncu var!!!Düşünün eski Alba Berlinli L.Sikma çoğu zaman kadroya giremiyor!!! Mateo’ya itirazım en hazır takımla girdi lige, Campanzo(ki eski oyuncusu) hariç kadro aynıydı.Ki 10-0 ile başlayıp bunu ekmeğini yediği diğer takımlar birbirine alışırken… Son olarak zaten içimizdeki Papua Yeni Gineliler varken Ataman’ın yine bu kadar oy alması bile başarıdır…Yine diyorum bu sezon ATAMAN hedefi gerçekleştirdi Euroleague’de , kupa bunun çileği olur…

 2. Bence de ödül Ergin hocanın hakkıydı. Geçmiş yıllarda da Pana büyük bütçeler ve iddaalı kadrolarla hüsran yaşamıştı ama Ataman bu sefer dipten alıp F4 e çıkardı. Bu yeterli bir başarı bence ödül için.
  Diğer sıralamalarım ise 2. Jasikevicius, 3. Bartzokas, Mansiyon : Kattash

  • Efes”in efsane hocasi Ataman dibe demir atmis bir takimi yeniden kurup ligin tepesine soktu ve final four da.Yepyeni bir takim olusturup daha ilk yilinda zirveye oynayacak seviyeye getirmek real’in yerlesik takimi ile kıyas bile edilemez.Yilin koç ödülünün gercek hak edeni Ergin Ataman’dir..gerisi kasitli alinmis,uydurma karardir Chus mateo yeni bir takim kurmadi..hazir takimi aldi.bravo.

 3. KADIN’a şiddet uygulayan herkes bir alçaktır. Ve bunu hoş görenler ise alçak oğlu alçaktır, çünkü onlardan önce babaları ve dedeleri de alçakmış. Ve Euroleague’den ödül bekleyen KADIN’a şiddet uygulayan alçak, eğer Türkiye gibi bağımsız yargıya sahip olmayan, ve tipik bir kabile devletine dönüştürülmüş bir ülke yerine benim yaşadığım yerde bu eylemi yapmış olsaydı, şu an parkelerin kenarında değil, Federal Cezaevinde öldürmeye tam teşebbüs suçundan (çünkü KADIN’a uyguladığı şiddet bir tokattan ibaret değil, tekme ve yumruklarla dalağını patlatıncaya kadar çok ağır bir şiddet uygulamıştı) en az 10-20 yıl arası şartlı tahliye hakkı olmaksızın cezasını çekiyor ve aryanbrotherhood üyelerine de hapishanede cariyelik yapıyor olurdu. Tabii tüm mal varlığını da tazminat olarak kaybetmesi pastanın üstünde ki çilek olurdu.

  • Ataman nefretiniz aklınızla düşünmenizi etkiliyor artık! İddialar üzerinden başımıza hakim kesilip burada yargılama yapamazsın! Yapacak olsan bile konu sportif o zaman değerlendirmeyi saha içinde yapmak zorundasın. Ayrıca bu kadar iğrenç kelimelerle yorum yazabildiğine göre ol alçak da sensin! Madem burada bu tip aşağılık ifadeler kullanılşabiliyor bir sonraki mesajım çok da ağır olur bilgine! Ama sen o ağır yorumları yemiş say en eğırını hakettin zaten.

   • Üstat merak etmeyin ben onun psikolojik durumunu bilahare açıklayacağım…O vakit siz de mazur göreceksiniz ,eminim…Biraz sabır… Saygılarımla…

 4. Football against the enemy / Simon Kuper “Futbol asla sadece futbol değildir”; her ne kadar Türkçe’ye bu şeklilde tercüme edilip çevrilmiş de olsa bu kitap basketbola bakışımızda da bize ışık tutabilir. Sportif başarıların her zaman siyasi neticeleri olmuştur. Siyasetin de spora yansıyan tarafları her zaman olmuştur. Siyaset altın madalyanızı ya da altın kemerinizi geri alabilir: “Tartışmasız dünyanın 1 numaralı boksörü olan Muhammed Ali, 1966 ‘da dini inançları ve Vietnam Savaşı’na karşı etik muhalefeti nedeniyle askere alınmayı reddetti ve askerlikten kaçmaktan suçlu bulunarak boks unvanları elinden alındı. Kararı Yüksek Mahkeme’ye temyize götürürken hapse girmedi ve 1971’de mahkûmiyeti bozuldu. Yaklaşık dört yıl boyunca dövüşmedi ve bir sporcu olarak en yüksek performans gösterdiği dönemi kaybetti. Ali’nin Vietnam Savaşı’na karşı vicdani retçi olarak eylemleri onu 1960’lar kuşağının daha geniş karşı kültürü için bir simge haline getirdi ve sivil haklar hareketi sırasında ve kariyeri boyunca Afrikalı Amerikalılar için çok yüksek profilli bir ırksal gurur figürü oldu.” Kaynak: Vikipedi Özgür Ansiklopedi
  Basketbol, siyaseti ve iki ülke arasındaki dostluğu sağlamaya yardımcı olabilir. Bunu görüyorum ve “Türk-Yunan dostluğunun” daha da gelişmesi için Yunanistan’da görev yapan Fatih Terim’e ve Ergin Ataman’a başarılar diliyorum.
  Spor, her zaman barışa ve dostluğa çıkan bir yolda ilerlemelidir.

 5. Football against the enemy / Simon Kuper “Futbol asla sadece futbol değildir”; her ne kadar Türkçe’ye bu şeklilde tercüme edilip çevrilmiş de olsa bu kitap basketbola bakışımızda da bize ışık tutabilir. Sportif başarıların her zaman siyasi neticeleri olmuştur. Siyasetin de spora yansıyan tarafları her zaman olmuştur. Siyaset altın madalyanızı ya da altın kemerinizi geri alabilir: “Tartışmasız dünyanın 1 numaralı boksörü olan Muhammed Ali, 1966 ‘da dini inançları ve Vietnam Savaşı’na karşı etik muhalefeti nedeniyle askere alınmayı reddetti ve askerlikten kaçmaktan suçlu bulunarak boks unvanları elinden alındı. Kararı Yüksek Mahkeme’ye temyize götürürken hapse girmedi ve 1971’de mahkûmiyeti bozuldu. Yaklaşık dört yıl boyunca dövüşmedi ve bir sporcu olarak en yüksek performans gösterdiği dönemi kaybetti. Ali’nin Vietnam Savaşı’na karşı vicdani retçi olarak eylemleri onu 1960’lar kuşağının daha geniş karşı kültürü için bir simge haline getirdi ve sivil haklar hareketi sırasında ve kariyeri boyunca Afrikalı Amerikalılar için çok yüksek profilli bir ırksal gurur figürü oldu.” Kaynak: Vikipedi Özgür Ansiklopedi
  Basketbol, siyaseti ve iki ülke arasındaki dostluğu sağlamaya yardımcı olabilir. Bunu görüyorum ve “Türk-Yunan dostluğunun” daha da gelişmesi için Yunanistan’da görev yapan Fatih Terim’e ve Ergin Ataman’a başarılar diliyorum.

 6. Bu haberin altında bir başka haber vardı: Unicaja Malaga normal sezonu Real Madrid’in önünde lider bitirdi! Yunanistan basketbol liginde ise Panathinaikos sezonu sürklase etti! Koçlar birliği kendilerince haklı olarak sadece Euroleague’i baz aldılar. Sezonu kapsamlı olarak değerlendirirsek bence tüm dramatik yönleriyle bu ödülün rakipsiz tek sahibi Ergin Ataman’dır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler