EuroLeague ve EuroLeague Oyuncular Birliği'nden tarihi imza
24.07.2021 - 14:58

Euroleague ve Euroleague Oyuncular Birliği ( ELPA ) cumartesi günü duyurulan tarihi anlaşmayı imzaladı. 2024 sezonuna kadar geçerli olan bu anlaşma oyuncuların asgari ücretlerini, maaş ve ödeme güvencelerini içeriyor.

Euroleague tarafından yapılan açıklamada; 2018 yılından beri devam eden müzakereler sonunda varılan anlaşmanın Euroleague'in büyümesini ve gelişmesini hızlandıracağı, ana kahramanlar olan oyuncuları rollerini güçlendirmesi için önemli bir adım olduğu vurgulandı. Oyuncuların iş koşullarında pek çok iyileştirme yapılacağı, maaş ödemelerinin güvence altına alınacağı, sağlık ve güvenlik protokolleri, doping testleri ve oyun kuralları gibi pek çok alanda işbirliği sağlanacağı belirtildi.

Euroleague Basketbol Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu konuyla ilgili: '' Son yıllarda Euroleague oyuncular birliği ile sürekli görüştükten sonra bu anlaşmanın bugün imzalanması, kulüplerimiz ve oyuncularımız adına organizasyonun büyütülmesi için ne kadar güçlü bir birliktelik sağlandığını açıkça gösteriyor. '' şeklinde konuştu.

Euroleague Oyuncular Birliği ( ELPA ) Genel Müdürü Bostjan Nachbar ise: '' ELPA kurulduğu günden bu yana oyuncular ile kulüpler arasındaki ilişkileri standartlaştıracak sözleşmeye varmak önceliğimiz oldu. Sonuca varmak her iki taraf içinde çok fazla çaba ve zaman gerektiren, uzun ve zorlu bir süreç oldu. Artık gelecekte daha fazla iyileştirme üzerinde çalışmak için sağlam bir temelimiz olduğuna inanıyorum. Oyuncular ligin gelişmesiyle birlikte kariyerlerinin daha da büyüdüğünü görme fırsatı bulacak. '' dedi.


 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz