Euroleague Final Four'u Berlin'de
07.07.2021 - 22:41

Euroleague tarafından yapılan açıklamada 2021-2022 THY Euroleague Final Four'unun 27-29 Mayıs tarihleri arasında Berlin'de yapılacağı belirtildi.

Bu kararla birlikte tarihte ilk kez Euroleague etkinliği üst üste 2 yıl aynı ülkede yapılmış olacak. Geçtiğimiz yıl Anadolu Efes'in şampiyonluğuyla sonuçlanan Final Four'a, Almanya'nın Köln şehri ev sahipliği yapmıştı. Berlin şehri ise daha önce 2009 ve 2016 yıllarında Final Four'a ev sahipliği yapmıştı.

Yapılan açıklamada etkinliğin yeniden Almanya'ya verilmesi kararında; Almanya pazarının Euroleague'in büyümesinde stratejik bir öneme sahip olduğu ve Alman basketbolunun son yıllarda ileriye doğru attığı adımların etkili olduğu belirtildi. Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu yaptığı açıklamada: '' Final Four'un üst üste ikinci kez Almanya'da olacağı ve etkinliğin THY Euroleague'in sembol şehirlerinden olan Berlin'de düzenleneceği için mutluluk duyuyorum. Muazzam büyüme olanaklarına sahip olan Almanya'nın en önemli stratejik pazarlarımızdan birisi olduğu sır değil. En büyük arzum tüm taraftarların organizasyona katılması. '' dedi.

Yorumlar


jojo Bu seneki organizasyonu eline yüzüne bulaştıran ve spora kirli siyaset bulaştıran zihniyeti ödüllendirmek! Kesinlikle adil değil ama zaten Euroleague kararlarının çoğunda aptalca bir yön var. Şaşırmadık. Efes bir daha finale kalırsa Türk gazeteciler ve Efes yöneticileri abuk subuk Alman bahaneleri ile mağdur edilmez ve bir rezalet daha yaşanmaz umarım.
08-07-2021 15:58
Tolga Şu karar hangi mantıkla alınıyor hayret doğrusu 2 sene üst üste aynı ülkede oynanması saçmalık ötesi tek açıklaması kalıyor pandemi ve kurallar anlamında tercih edilmesi olası fakat ne olursa olsun bu yıl farklı ülke olmalıydı iki sene üst üste Türkiye de oynanma durumu olsa herkes arıza çıkarıp yerin değişmesi için ortalığı ayağa kaldırırdı.
08-07-2021 08:59

Yorum Yazın


Tweetlerimiz