Ernak: Serbest atış sayıları tuhaf
26.01.2023 - 10:40

Darüşşafaka Başantrenörü Selçuk Ernak, BCL'de oynanan Surne Bilbao maçından sonra yaptığı değerlendirmede oyunun kaderini üçüncü çeyrekteki hataların tayin ettiğine vurgu yaptı.

Ernak, ''Öncelikle Surne Bilbao takımını tebrik ederim. Harika bir maç çıkardılar. Bence bizim açımızdan en önemli kısım üçüncü çeyrekti. Bu bölümde 10 sayılık bir fark oluştu. Çok fazla top kaybı yaptık ve ritim bulmalarına yardımcı olduk. Kaldı ki bunu her defasında çok iyi değerlendirdiler zira çok iyi guardları var. Koşmaya başladıklarında çok daha fazla boş şut bulup zor şutlarda da isabet kaydediyorlar. Üçüncü çeyreğin skoru 26-16'ydı. Basit olarak söylemek gerekirse oyunu bu bölümde kaybettik. Deplasmanda kontrolü bu şekilde kaybettiğinizde, özellikle bunu çok iyi cezalandıran ACB takımlarına karşı galip gelmek neredeyse imkansız'' ifadelerine yer verdi.

Değerlendirmesinin ardından bir noktaya daha dikkat çekmek istediğine vurgu yapan Ernak, ''Eklemek istediğim bir şey daha var. Bugün Bilbao 31 serbest atış kullandı. Biz ise yalnızca 6 tane kullandık. Uzun zamandır bu kadar dengesiz bir istatistik görmemiştim. Faul rakamları da 25'e 14. Bunun bana biraz tuhaf geldiğini söyleyebilirim'' sözlerini kaydetti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz