'İnşallah Euroleague kupası gelecek, eksik olan o var'
03.10.2018 - 21:54

34. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası Final Maçı'nda Fenerbahçe'yi mağlup ederek şampiyon olan Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman karşılaşmanın ardından şunları söyledi:

"Henüz tam hazır değiliz çok hata yapıyoruz. Maçı hak eden taraftık, Dunston'ın anlamsız sportmenlik dışı faulü ile Fenerbahçe'yi maça ortak ettik. Ancak zannediyorum ki özellikle ikinci yarıdaki oyunumuzla maçı biz hakettik. Fenerbahçe gibi dev bir takımı ve Obradovic gibi Avrupa'nın 1 numaralı koçunu yenmek çok önemliydi. Tabii bu kupa sezon için hedef olamaz, inşallah EuroLeague kupası da gelecek, eksik olan o var."

Yorumlar


Demir Ergin Ataman yeni değil, yıllardır EL kupasını hedefleyen bir koçtur. Başarır veya başaramaz, bunu zamanla göreceğiz. Ama bu hedefi koyabilmesi bile takdire şayandır. Başka bir Türk koçtan bunu duyabiliyor muyuz? Hayır. O zaman alay edeceğinize saygı duyun. Ayrıca Fenerbahçe her kaybettiğinde aynı bahaneye sığınıyorsunuz: Takım konsantre olamadı! Bu konsantrasyon ne menem bir şeymiş ki, yıllardır kaç tane Türkiye Kupasına, F4'e mal oldu.
06-10-2018 00:30
KingJamess Yazılan ilk yoruma basketbol yorumu diye cevap yazan arkadaşlar hoşgörünüz için teşekkür ederim. "Oyun kalitesinden dolayı fener taraftarları buradan ayrılsa iyi olur acılarını görmek mümkün", ülkerspor gibi engin, derin teknik taktik yorumlar ile bizde faydalandık. En kötü günümüz son topa kaldı ki, Efes'in 8 saniye topu sokamadığı pozisyonu FB aleyhine faul ile sonuçlandıran hakemlere de bir teşekkür borcu olmalı idi hocanın. Özeten henüz konuşmak için çok çok erken.. Ama hedef koymadan bir yola çıkamazsın dolayısı ile sorun açıklamada değil , yukarda belirttiğim davul çalmadan oynamaya başlayan basketbol ulemalarında..
05-10-2018 12:11
ErginDoğuş Milli takım oyunucusu da olan Doğuş'u; bundan sonraki milli maçlarda ve euroleague maçlarında da aynı heves ve azimle izlemek isteriz, basketbol severler olarak. Geçen senelerde hafızalarda olan birşey yok, bu sene mükemmel şut stili ve oyun kuruculara ait görüş ve akılla oynamasını muhakkak herkes ümit ediyor ve bekliyor. Biraz gayret genç kardeşim... Anadolu Efesin biran önce takım kimyasını oluşturmasını (ki Ergin koçla çok zor) ve Avrupa sahnesinde başarılı olmasını her zaman isteriz. Ülkemizin takımı sonuç olarak. Ama basketboldan, kimyadan, antrenörden anlamayan bazı arkadaşların, sezon ortalarında bu denli cesaretli yazılarını da bu ortamlarda görebilecek miyiz? Çok merak ediyorum. Başarılar dilerim Anadolu Efes için. Fenerbahçemizin de her zamanki gibi bir zaman dilimine ihtiyacı olduğu ve yenilerin takıma adapte olmasıyla yine Türkiye'de ve Avrupa'da çok kıskanılır işler yapacağına eminim.
05-10-2018 12:08
Hakan Cengiz Arkadaşlar Efes'in bu toplama takımına "çok iyi kadro, hatta Fener'den daha iyi" falan demenize inanamıyorum. Bu basketbol konusundaki bilginizi belli ediyor gerçekten. Üst üste F4 yapmak ya da Euroleague kazanmak çok çok zor işler. Bakmayın siz Fenerbahçe'nin bu kadar kolay gibi gösterdiğine. 50 yıl da geçse Fenerbahçe'den başka bir Türk takımı bir daha kazanamayacak bu kupayı. Hayaller kurup yıkılmayın diye sezon başından uyarıyorum dostane şekilde. Sezon ilerledikçe gerçeklerle yüzleşeceksiniz zaten. Başarılar tüm takımlara.
04-10-2018 22:15
suat yigit biz seni efesli sandik ama sen meger efesli taklidi yapan bir fener dusmaniymissin :) zaten basketbol camiasi iyiden iyiye fenerbahceliler ve fenerbahce dusmanlari olarak ikiye bolundu. cekememezlik boyle bir sey iste ne yaparsin...
04-10-2018 22:01
Yiğit Anlamıyorum ki bu oyuncular dedikleri oyuncular gayet üst düzey oyuncular her alanda takım kuvvetli en iyi yerli rotasyonu var. Efes uzun yıllar ortalıkta yoktu . Avrupa şampiyonluğu Efesin Koraçı kazandığı dönemler kadar zor filan değil. Oyun kalitesinden dolayı fener taraftarları buradan ayrılsa iyi olur acılarını görmek mümkün. Ne de olsa ülkerspor takımı mazisi olmayan paraya dayalı yabancı kadrolu yabancı koçlu takım.
04-10-2018 18:12
ballokum Duyan da her sene Türkiye'de lig kupasını kazanan bir takımdan bahsettiğini zannedecek. Geçen sene kaçıncı bitidi bu takım ligi? Bir tek EL kupası kamışmış da! Hadi be! Bu kadar kolay mı, bu oyunla? Bu yerlerde sürünen FB'yi bile zor yenen takım EL kupasını alacak! Duy da 10 km uzağa kaç!
04-10-2018 16:20
ALİBABA Efes Pilsen kupayı haketti. Ancak Efes Fenerbahçeyi en kötü gününde yakaladığı halde son anda maç uzatmaya gidiyordu. Efes'in de çok eksikliği var. Euroleaguede başarılı olmak için defansta ve hücumda takım olmayı becerebilmek gerek.
04-10-2018 14:34
Gokyuzu Yiğit nikli arkadaş anlaşılan basketseverden çok Efes fanatiğisin.olabilirsin tabikide ama unuttuğun bir şey var bu takımın esas ağa babası oynamadı,oynasaydı sence dunston o blokları yapabilirmiydi yada Doğuş ve diğer kısalar öyle elini kolunu sallayıp turnike atabilirlermiydi.yinede Efes’i tebrik ederim Fener’den daha iyi oynadı amaaa bir sonraki maç asla böyle olmıyacaktır.bir sonraki maçta boby ,Datome,Melli,Melih potayı dövmiyecektir.ağa baba parkede olacağından öle elini kolunu sallayan içeri giremeyecektir,demedi deme
04-10-2018 13:12
Efes Fan Takımımız bu sene çok iyi oyunculardan kurulu. tek eksik yeni bir takım olmamız ve maya'nın tutup tutmayacağı. Umarım maya tutar, tutarsa f4 bile yapılır bu kadroyla. Bana göre fenerbahceden daha iyi bir kadromuz var, onların avantajı beraber oynamak
04-10-2018 13:04
obrakadavra yine başlamış andersenden masallar.fenerde eksik bir oyuncu vardı hatırlatalım istersen veselj o olsa muhtemelen bu maç böyle olmıyacaktı.ilk 8 zor yapar efes
04-10-2018 11:45
bull yiğit kardeşim efes bence de bu sene güzel kadro kurdu. yine de sene başından aşka gelmeyi pek doğru bulmuyorum. evet son 3 senenin el finalistini 62 sayıda tuttular ama son saniyelerde maç neredeyse gitme noktasına da geldi. yanlış anlaşılmasın bunu eleştirmek için yazmıyorum. efes'i de, fener'i de değerlendirmek için çok aceleci davranıldığını düşündüğüm için yazıyorum. senenin bu döneminde iddialı avrupa takımları genellikle erken form tutmaktan kaçınırlar. asıl değerlendirmeler ise aralık-ocak dönemine doğru yapılmaya başlanır. o yüzden hem efes'i, hem de fener'i rotasyonların da aşağı yukarı oturacağı o dönemlerde değerlendirmeyi daha doğru buluyorum. tabi her şeye rağmen hem efes'i hem de ataman'ı bir fenerbahçeli olarak tebrik ederim. ne olursa olsun ezeli rakibe karşı kazanılmış olan bir kupa her takım ve her koç için değerlidir.
04-10-2018 11:38
brejnoi efes iyi savunma yapmadı, fener boş şutları sokamadı. fener'in her sene nasıl başlayıp mayıs ayında hangi seviyeye geldiğini basketbol cahili olmayan herkes çok iyi biliyor. ben efes'i beğenmedim, özellikle moermann ın ve doğuşun ekstra oyunu olmasa bu kadar kötü bir fenerbahçe'ye karşı hezimete uğrardı.
04-10-2018 11:00
suat sn. ataman iddiali konusmus yine... eyvallah, konussun tabi ama sezon sonuna dogru umarim yine butce mutce demek zorunda kalmaz. cunku bu sefer de boyle bir bahanenin ardina siginmaya kalkar ise, aldigi oyuncularla 2-3 tane takim kurulabilecegi gercegini birileri kendisine illa ki hatirlatacaktir :)
04-10-2018 10:33
Efsaneler Ölmez Evet belki ilk yıl için oldukça iddialı bir söylem belki... Ama hedefi koymadan kimseyi motive edemezsiniz. Bu izlediğimiz eksik takım bile canını dişine takarak oynadı. Hatalar yok mu? Elbette var.. Ama geçen sezonlar sonrası, ruhsuz oyuncular sonrası bu takım başımızı kolay eğdirmeyecek gibi...
04-10-2018 09:26
Ömer Bir Fenerbahçeli olarak Anadolu Efes'i tebrik ediyorum. Ama Euroleague'deki her takımı dün akşamki Fenerbahçe gibi en kötü gününde yakalayamazsınız. Bu kadar kötü gününde yakaladığınız Fenerbahçeyi bile zor yendiniz. Kaldı ki son atış şansını da verdiniz. Tabii ki temennim Anadolu Efes'inde Euroleague'de gayet başarılı olması.
04-10-2018 09:15
Murat Erkan ile hakan, neyi varmış takımın ve oyuncuların anlayamadık.Siz oyuncuların geçmişlerine bir bakında öyle bir yorum yapın dün yabancıların çoğuda oynamadı,siz eorolig'te görün bu takımı hazırlık maçlarının hemen hemen hepsini seyretmiş birisi olarak söylüyorum bunları.Yendikleri takım Avrupa şampiyonu Fb,dua etsinler ki babua sayı anlamında gününde değildi.Yoksa maç daha farklı sonuçla bile bitebilir di.Tek sıkıntı seyirci, o da başarılar daim olduğu sürece zamanla artacaktır.Bu arada dün Fb her basket attığında nerdeyse sevincinden çıldıran TRT sipikerine de yazıklar olsun.
04-10-2018 09:07
emirt Ergin Ataman'ı ben de pek sevmem ama bir Türk koçun, bir Türk takımına Euroleague Kupası hedefi koymasını anlamsız bulan ya da küçümseyen adam sadece fanatiktir, basketbol sever olamaz... Bırakın artık bu gereksiz kişisel eleştirileri, kimseye faydası yok...
04-10-2018 08:19
kinger Maçı izleyen biri şunu görmüştür, FB konsantre olmamış, Efes ise düzensiz dengesiz bir oyun oynuyor. FB boş atışları bile atamadı. Normal şartlarda FB bu maçı çok farklı alırdı ancak her maçı ve kupayı kazamazsınız. Ergin ataman her zamankı gibi hiç bir şey başlamadan şampiyon oldu ancak bir şey bilmeden kıyaslama yapanlara şunu söyleyeyim. euroleage ve bsl başlasın bu başka bir hazırlık maçı havasında geçen bir maçtı. geçen sene de efes fb'i-nin elinde kupa aldı ama bsl kupasını fb aldı ve el de finale çıktı
04-10-2018 08:02
Yiğit Bu oyuncularla zor derken ? çoğu yabancı oyuncu kurala takıldı. Son 3 senenin finalistini 62 sayıda tuttuk. Bu oyuncular dediğin gayet iyi etkili sert bir takım. Eksik olduğumuz bir bölge bile yok. Taraftar adam akıllı eskisi gibi sahip çıkarsa bu senenin en iddaalı takımı olacağız.
04-10-2018 01:57
erkan Euroleague bu oyuncular ve bu basketbolla hayal Ergin Ataman, umarım beni yanıltırsın ama cidden zor iş. İlk 8e gir senin için başarı olur.
03-10-2018 22:31
Hakan Cengiz Gelir gelir. Bekle bakalım kendi kendine gelir belki. :)))
03-10-2018 22:30

Yorum Yazın