Ene: Burada kazanmamız bir şeyi telafi etmedi
28.11.2021 - 22:02

A Erkek Milli Takımımızın FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu ikinci maçında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Büyük Britanya’yı mağlup ettiği karşılaşmanın ardından A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene müsabakayı değerlendirdi.

 Orhun Ene: “Büyük Britanya karşısında önemli bir galibiyet aldık ama biz bugün de iyi oynamadık. Kötü başladığımız ama sonrasında reaksiyon verdiğimiz bir maç oldu. Ev sahibi olmanın getirdiği bir avantaj bu... Maalesef ritimsiziz. Burada kazanmamız bir şeyi telafi etmedi. Belarus maçını unutmuyoruz. Deplasman galibiyetine ihtiyacımız var. Takımın karakteri güzel. Bu karşılaşmada iki karar verici oyuncu bizimleydi. Melih ve Shane’in katkısı önemliydi. Ancak onlar da olmasa, iki maç arasında bu kadar fark olmamalıydı. Kazandığımız için seviniyoruz ama deplasmanda kaybettiğimiz Belarus maçı için de üzülmemiz gerekiyor. Buralarda daha iyi olmak için daha doğru mesajlar almamız lazım. Galibiyetler çabuk geçse de mağlubiyetler kalıcı oluyor. İnsan da daha çok şey öğreniyor. Türk oyuncuların bu sistemde ve ritimde kalması zor. Tolga ve Metecan inişler çıkışlar yaşıyor. Buğrahan çok değerli bir oyuncu... Onların da ayrı hazırlık yapması gerekiyor. Kulüp ortamlarında bu oyuncular yeterli süre alamasa da daha fazla hazırlık yapmaları gerekiyor. Kimsenin niyeti kötü değil ama en fazla mağdur olan da milli takım. EuroLeague’e giden oyuncuları alma ve antrenman yapma şansımız yok. Bu kadar kısa sürede bu kadar tecrübeli oyuncuyla herkesin hazır gelmesi lazım.” şeklinde konuştu.


Kaynak: TBF

Yorumlar


ballokum Tolga hiç katkı veremiyor, ne Efes'te, ne de Milli Takım'da.
29-11-2021 09:17
Hollandali Eeeeeyyvallah sayin Milli Hocam. Oncelikle tebriklerimi iletirim kazanilan bu macdan dolayi. Sayin milli hocam ve Staff ve tabiki genc millilerimizi -- cevik genc ogullarimizi kutluyorum. Demeki eger isimizi yaparsak o zaman -- bir sekil kazandigimizi macdan sonra - kotu oynadigimizi mac sonunda soylenirmis. Keske Belarus maci onceside isimizi yapsaydik ve rakibi okusaydik o zaman ablardik ki rakip 7 oyuncusu bir arada oynadigini ve 5 - numaralari - yani- Center-leri kalin ve eski tip ve kurnaz bir Pivot oldugunu bilirdik ve karsisina genc ve daha 18 yasini bitirmemis Furkani ve Sadiki cikarmazdik. Kim olmaliydi ?? oguz Savas ve Semih Erden -- gibi gafil avlanmayan ve pota altinda KALIN -- kalan ve bir 8 dakika sert oynayan bir oyuncun olurdu ve Belarus- u deplasmanda yenerdik ve bu enerji bu macda verilen efor kayip olmazdi. Neyse dedigim gibi herkes isine baksin. Tabiki ben kimim ki. Herkesin affina siginarak. Saygilarimla. Hollandadan Hasan Ulu
28-11-2021 22:31

Yorum Yazın


Tweetlerimiz