Efes son üç dakikada 12-0'la kazandı
02.10.2022 - 14:41

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Lig'in ilk haftasında Anadolu Efes, Galatasaray Nef'i 77-68 yendi.

İlk çeyreği 15-9 önde geçen Anadolu Efes karşısında Galatasaray Nef, oyunu dengeye getirdi. Maç boyunca denge bozulmazken Anadolu Efes, son çeyrekte Rodrigeu Beaubois ile öne çıktı. Sadık Emir Kabaca perde sonrası açılarak bulduğu üçlükler ve paslarla son üç dakikada 68-65 öne geçen Galatasaray karşısında Elijah Bryant'ın üçlüğü ve ve Vasilije Micic'in basket faulü ile 12-0'lık seriyle Anadolu Efes galibiyete uzandı.

Anadolu Efes'te Rodrigue Beaubois 21 sayı 4 asistle öne çıkarken Vasilije Micic 16 sayı 5 asist, Amath MBaye 10 sayı 13 ribaund, Ante Zizic 10 sayı 9 ribaund, Elijah Bryant 12 sayı 8 ribaund 5 asistle  ile mücadele etti.

Sakatlanan Dee Bost'tan maç sonunda faydalanamayan buna karşın 19 hücum ribaundu alan Galatasaray'da Sadık Emir Kabaca 17 sayı 4 ribaund, Yunus Emre Sonsırma 14 sayı 2 ribaund 1 asist, Braian Angola 13 sayı 9 ribaund 2 asist ile mücadele etti.

 

Yorumlar


Tolga Açık Konuşmak Gerekirse Maçtan Önce Galatasaray Adına Maç Çokta Olumlu Değildi Lakin İlk Çeyrekten Sonra Sadık Emir ve Yunus Emre İle Gerçekten Güzel Reaksiyon Verdi Galatasaray Ama Morgan,Ennis ve Boost Üçlüsünden Gerekli Katkıyı Alsa Maçı Alması Kaçınılmazdı Bu Üçlü Gerekli Katkıyı Vermezse Galatasaray Zor Maç Kazanır Efes Rölanti'de Oynadı Beabouis ve Micic Maçın Kırılma Anlarında Sahne Alıp Maçı Efes'e Aldırdılar Efes'in Eurolegue ve Lig'de İşi Bu Yıl Hiç Kolay Değil Ergin Ataman adına en zor yıl bu sene bakalım 3.Eurolegue Kupasını Getirip Tarihe Geçebilecek Mi Merak Konusu Hepimizce ;)
03-10-2022 08:28
Mertbaba Gelelim kendimi övmeye:) Cumhurbaşkanlığı kupasının Mvp'si Babuş demiştim bugün ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı...Hem savunma hem hücum harikaydı, Larkin'i hiç aratmıyor, darısı Euroleague'e...GS ise bol enerji artı hırs ama soru işareti oyuncu kalitesi(bugün Canon olsa maç bizimdi mesela) Morgan'a kızanlar olabilir ama maç biter bitmez şut antrenmanı yaparak ne kadar iş ahlakı olduğunu bize gösterdi.Gs için yılın anahtarı bence; Morgan yüksek posttan şut sokacak, Caloiaro ise ceza atışını yüzdeli yapacak!!! Yerli rotasyonu çok iyiydi Yunus Sonsirma beni utandırdı, Sadık hala topun değerini bilmiyor (onun her şutu T.C de yıllardır kenarda bekleyen oyuncular için nimet) topun(şutun) değerinin farkında değil bence, Göksenin sakat gibiydi yüzü hep acı içindeydi sanki ama köşe 3lüğü sadece o sokabildi.Dee ritim bulana kadar işimiz biraz zor açıkcası.
02-10-2022 18:28
Mertbaba İlk olarak basketbol ligimiz hayırlı olsun...4 periyotta birbirine benzemez acayip gitgelli bir maç oldu. Misal standart bir maç olsaydı ilk periyotta GS 20de2 yüzde ile maçı kaybetmişti zaten. Ama hücum ribaundu , top çalma derken hem ilk periyotta hemde maçın genelinde bunlar Gs'yi oyunda tuttu.Son periyotta Göksenin 2 Sadık 1 üçlük ile üst üste 9 sayi bizi 68-65 öne geçirdi ama sonra sayı atamadık!!! Efes'in hadi fena olmayan savunması vardı ama bizim koç kötü değişiklikler ve şut tercihleri ile (hem Ennis hem de Dee ) bize maçı kaybettirdi!!!Angola'nın son 1 dakikadaki potaya gitmelerde savunma duvarına çarptı!!! Maç yorumu yeter.İlk önce Efes ; Ziziç: Allah'tan ne istediyse oluyor!! bugün 5 numaramızın sakat olması onu FB maçı gibi coşturdu amma velakin Sadık ikinci yarı onun aslında ne kadar hantal olduğunu ortaya çıkardı.Fbli İtiduis bunu son periyotta becermişti , Pistolis ise ikinci yarı hem top indirmedi Ziziç'e hemde üstüne oynayarak bol bol sayı buldu Sadık ile...
02-10-2022 18:28

Yorum Yazın