Efes, kaldığı yerden / GÖKHAN TÜRE
26.03.2021 - 11:45

Anadolu Efes, Panathinaikos karşısında geçtiğimiz hafta Bayern Münih deplasmanında bıraktığı yerden devam ederek kazanıp Play-Off’taki yerini sağlamlaştırdı, normal sezonu ilk 4 içinde bitirmek adına da önemli bir avantaj yakaladı.

Lacivert-Beyazlılar’da, coach Ergin Ataman’ın cezası nedeniyle direksiyonda yardımcısı Yakup Sekizkök vardı. Son derece soğukkanlı bir şekilde alışılagelmiş düzeni bozmadan, rotasyonda zamanlamaları en iyi şekilde ayarlayıp Efes’in 20 sayı ve üzerindeki galibiyetlerine bir yenisini ekledi.

Belki dün yine Ataman sahada olsaydı, zaman zaman takımını ve oyuncuları ayağa kaldırmak ya da uyandırmak için yaptığı sert uyarılardan birkaç tane izleyebilirdik. Sekizkök ise dün zaman zaman sıkıntı yaşasalar da yapısı gereği bu süreci - sahip oldukları alışkanlıklara da güvenerek - oyuncuların kendilerinin çözüme kavuşturmasını tercih etti. O’nun yönteminin de işe yaradığını görmek güzeldi.

Efes’in ilk çeyrekte Micic, ikinci periyotta ise Beaubois’nın ağırlıklı olarak hücumda sorumluluk alması, zaten bu açıdan fazlaca opsiyona sahip olan temsilcimizin savunmada standartlarını tutturmasıyla devre sonunda 10 sayılık avantajı getiren faktörlerdi. Üçüncü periyotta Hezonja ile geri dönüş için hamle yapan Panathinaikos’a Dunston’ın boyalı alan üretimiyle yanıt veren Efes, son periyoda da çift haneli farkla önde girdi. Son çeyrekte de Hezonja ile direnişi sürdüren PAO’ya, Pleiss, Singleton ve Larkin’le yanı veren Efes, arayı daha da açıp son 3 maçlık deplasman serisi öncesi evindeki son maçta fire vermedi.

Anadolu Efes’i arka arkaya Real Madrid, TD Systems Baskonia ve AX Armani ile deplasmanda oynayacağı üç zorlu maç bekliyor. Oyun kalitesi olarak son dönemdeki standartlarını tutturduğu taktirde 3’te 3 de yapabilir ki bunu da başarabilecek kapasitede… Sıralamada ilk 4 için de bu 3 maçın en az 2’sini kazanmalılar. Dileriz kötü başladıkları sezonda son düzlükte hata yapmadan hedefe ilerlerler.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz