Efes, Final Four kapısını araladı
22.04.2021 - 21:49

THY Euroleague'de Anadolu Efes, Real Madrid'i konuk etti.

Salı günü oynanan maçı 90-63 kazanıp seride 1-0 öne geçen temsilcimiz, serinin ikinci maçına da hızlı başlayan taraftı. Rodrigue Beaubois'in son saniye basketiyle ilk yarıyı 44-32 önde kapatan Anadolu Efes'te, Shane Larkin 13 sayı ile devrenin en skorer ismiydi. İkinci yarıda da kontrol Ergin Ataman'ın öğrencilerindeydi. Vasilije Micic'in sazı ele almasıyla farkı giderek açan Anadolu Efes, karşılaşmayı 91-68 kazanarak seride durumu 2-0'a getirdi ve Final Four kapısını ardına dek açtı.

Anadolu Efes'te Vasilije Micic 23 sayı 4 ribaund 3 asist ile maçın oyuncusu olurken, Shane Larkin 21 sayı 1 ribaund 5 asist ile önemli katkı verdi. Real Madrid adına Trey Thompkins'in 17 sayı 1 ribaundluk performansı farkı engellemedi.


Yorumlar


Mehmet Ah EFES ah.. Bizleri sevindirip gururlandirirken; baskalarini üzüyorsun..Ataman büyük kocsun sende...
23-04-2021 11:19
Mertbaba Ben maçın hikayesi Efes gardlarının takıma mesaj vermesiydi...Miçic ve Larkin son 5-6maçtır (1 ay) hiç maça hükmedemediler. Baktılar böyle olmayacak vurdular masaya yumruklarını :)))) Söyleyecek fazla birşey yok klâsik Efes'i izledik.Tabi Ataman'ı da... Tavares varken savunma taktiği (o yüzden ilk maç fazla 3lük yedik) Tavares yokken savunma taktiği (dış oyuncular döküldü Real'de). Moerman'ın lig sonunda yediği fırçadan sonra kendini vermesi sevindirici çünkü son f4de dökülmüştü.İnsallah bu sefer iyi hazırlar kendini.Hep diyorum son 3aydir çok büyük oynuyor Simon Efes'in serisinde savunmadaki gayreti(hemde Ataman öncesi rezalet dönemi düşünüldüğünde) resmen ibretlik, hatta derslik... Beaubois'in savunmadaki sertlik için hakemle didişmesi ayrı bir ders konusu nerdeennn nereye... Laso bence yılın en şanssız koçu ama gayreti ve oyuncu yetiştirmesi ile hep diyoruz son 10 yılın en iyi koçu bu kez işi zor...
23-04-2021 03:53

Yorum Yazın


Tweetlerimiz