Djordjevic: Yeterince savaşamadık
26.05.2022 - 23:16

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Aleksandar Djordjevic, Darüşşafaka mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Djordjevic: “11 sayı öndeyken hatta fazla fark varken bir momentum yakalamıştık. Ama onlar çok iyi bir şekilde geri dönüş yaptılar. Çok cesur bir şekilde döndüler. Savunmayı değiştirdiler ve bizi durdurmayı başardılar. Bu süreçte çok fazla kolay top kaybı yaptık, düşünmeden oynadık. 40 dakika boyunca aynı enerjiyle sahada değildik. Doğru enerjiyi kullanamadık, yeterince savaşamadık. O savaş enerjisini çok büyük dakikalarda görmedim. Seride kalan bölüm için hazır olmamız gerekiyor. Darüşşafaka’ya saygımız sonsuz ve onları bu galibiyetten dolayı tebrik ediyoruz ama bizim iyi oynamamamızın avantajını kullanarak kazanmış olduklarını söylemem gerekiyor.” dedi.

Yorumlar


Gungor FB daha ilk çeyrekten maçı Daçka ya havlu attıracak kıvama getirmiş, Djordevic ilk 5 i çıkarıp oyuna ikinci 5 i soktu, o arada Daçka toparlandı. İki maçtır Nathan Boothe, Devin Booker ın karşısında şov yapıyor, onun 3 lükleri ile FB savunmasını açtılar, üstne bizim kısaların saçma top kayıpları ile kaptıkları toplardan buldukları sayılarla öne geçtiler. Benim gördüğümü koç görmüyor mu acaba. Enerji ve savaşmaktan bahsediyor, taktikten kaybetti FB.
27-05-2022 15:04
Fatih Ç. Yenilginin sebebi olarak takımın yeterince savaşmadığı açıklamasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Gerçek sebep Ahmet Düverioğlu'nun hem hucüm hem savunmada tabiri caizse berbat oynadığı, hiç konsantre görünmediği ve hata üstüne hata yaptığı uzunca bir süre, koçun Vesely ve Booker ikilisini aynı anda dinlendirme ısrarıdır.!! Üst üste yapılan hatalar ile ivme tamamen Daçka'ya geçti ve o noktadan sonra rüzgarı çevirmek mümkün olmadı . Sezon boyunca FB ‘nin yakın skorlar ile kaybettiği tüm maçlara bakın, hepsinde koçun maç içinde bir ara uyuduğunu ve göz göre göre ivmeyi rakip takıma hediye ettiğini göreceksiniz. Saygılar.
27-05-2022 10:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz