Devler’in şakası yok / Gökhan Türe
13.08.2023 - 23:21

12 Dev Adam, önceki akşam İzlanda’yı ikinci çeyrekte sahadan silip galibiyeti garanti altına almıştı. Dün de Bulgaristan’ı daha ilk periyot sonunda devre dışı bıraktı.

İzlanda karşısında da sahaya çıkan, kenardan gelen oyuncuların ahenginden, paylaşımından bahsetmiştik. Dün hücumda da vites arttıran bir Milli Takım vardı… Yine topu çok iyi paylaştılar, yine doğru tercihlere yöneldiler, yine takımca ürettiler. Herkesin görev bilincinde ve “ciddiyetle” işini yapıyor olması coach Ergin Ataman’ın da elini rahatlatıyor.

Ataman’ın da saha içinde oyunculara tanıdığı özgürlük, Kenan’ın ve son anda takıma dahil olan Berk’in de organizasyona kusursuz katkı vermeleri, en önemlisi de takım olarak Alperen ve Ömer gibi iki müthiş yeteneğin verimini yukarı çekmeleri 2 maçta en kayda değer artılarımızdı.

Toplamda 203 sayı bularak kazandığımız bu 2 maçta elbette rakiplerimiz bizim ayarımızda değildi. Ukrayna maçının da çok zor geçeceğini düşünmüyorum ki bunun da en önemli sebebi, takımın bu 2 maçta rehavet adına hiçbir olumsuz sinyal vermemesi… Grup birincisi olarak yarı finale çıkmak, final yolunun anahtarı niteliğinde… Bu bakımdan yine ciddiyetle ilk hedefi tutturmalıyız…

Gökhan Türe

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın