Derbinin yıldızı Larkin milli takıma katıldı
26.11.2021 - 23:39

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu'nda Büyük Britanya ile karşılaşacak olan A Erkek Milli Takımımız ilk antrenmanını yaptı, antremanda yıldız oyuncu Shane Larkin'de yerini aldı. Ay-yıldızlılarımız 28 Kasım Pazar günü oynayacağı Büyük Britanya maçı öncesi İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Başantrenör Orhun Ene yönetiminde bir çalışma gerçekleştirdi.

A Erkek Milli Takımımız, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki ilk maçında deplasmanda Belarus ile karşılaşmış ve rakibine 84-70 mağlup olmuştu. Millilerimiz grubundaki ikinci maçında ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Büyük Britanya’yı konuk edecek. Müsabaka saat 19.00’da başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak.

A Erkek Milli Takımımız, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde Belarus, Büyük Britanya ve Yunanistan ile birlikte B Grubu’nda yer alıyor.

FIBA’nın açıkladığı formata göre gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura yükselecek. Takımlar, ilk grup aşamasında topladığı puanları bir üst turdaki gruplara taşıyacak. Millilerimiz grupta ilk üç sırayı alması halinde A Grubu'nu ilk üç sırada tamamlayan ekipler ile eşleşecek. İkinci turdaki gruplarında ilk üç sırayı alan 12 ekip ise FIBA 2023 Dünya Kupası'nda mücadele etmeye hak kazanacak.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın