Demir: Oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar
25.02.2023 - 15:58

A Erkek Milli Takımımızın FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ikinci tur I Grubu’nda Letonya’ya 83-74’lük skorla mağlup olduğu karşılaşmanın ardından A Erkek Milli Takım Antrenörü Hakan Demir ve A Erkek Milli Takım oyuncusu Yiğit Aslan müsabakayı değerlendirdi.

Hakan Demir (A Erkek Milli Takım Antrenörü):
“Ülke olarak büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Çok büyük bir acık yaşadık ve etkileri devam ediyor. Bunun gölgesinde spor yapmak ve maç oynamak hiç kolay değil. Ancak bu karşılaşmaları oynamamız gerekiyordu. Oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar. Mücadele yönünden de maçı bırakmadılar. Rakibimizin tecrübeli oyuncuları vardı. Neticede üçüncü çeyrek dışında başa baş bir oyun oynadık. Ancak orada bir anlık hatamızla öne geçeceğimiz karşılaşmada 8 sayı farkla geriye düştük. Sonrasında da rakibimizi yakalamak kolay olmadı.”

Yiğit Arslan (A Erkek Milli Takım oyuncusu):
“Basketbolu çok fazla konuşacak bir durum yok. Ülke boyunca 2.5 hafta boyunca yaşadıklarımız çok zordu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Millet olarak herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu müsabakada Türkiye Basketbol Federasyonu bir destekte bulundu. Amacımız bu desteği devam ettirmek ve insanların yaşamlarına çok daha iyi dönmesini sağlamak.”

Yorumlar


Beyaz gölge Hepimiz üzgünüz ! O ayrı bir konu ! Maćtan ćok hakemlerle ilgilendiniz ! Maalesef ayakları yere basan çok az oyuncu vardı !!
25-02-2023 18:48

Yorum Yazın