DAÇKA'DAN GUSTAVO AYON BOMBASI!
10.07.2016 - 15:33

Euroleague'de zirveyi hedefleyen Darüşşafaka Doğuş, David Blatt'in raporları doğrultusunda transfer çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Banvit'ten Adrien Moerman'ı kadrosuna katan Daçka, bu sezonki 5. transferini gerçekleştirmiş oldu.

Ekpe Udoh'ın NBA'e gitme ihtimali üzerine işini sağlama alan Fenerbahçe, Meksikalı pivot ile söz kesmişti. Udoh'ın yeni sözleşmeyi imzalamasının ardından Ayon'un Türkiye'ye transferi suya düşünce, Meksikalı oyuncu yeniden Real Madrid ile masaya oturdu. İspanyol devinin fiyatta Ayon'un istediği aralığa gelmemesi üzerine tıkanan görüşmeler sonrası Darüşşafaka Doğuş ve CSKA Moskova devreye girdi. Encestando'nun haberine göre, Gustavo Ayon Türkiye ve Rusya'daki vergi oranlarının İspanya'ya göre daha düşük olması sebebiyle tercihini değiştirebilir. 

Haberin detayında, Darüşşafaka Doğuş'un Gustavo Ayon transferinde önündeki en büyük problemin Türkiye'de yaşanan terör olayları olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar


barış1907 Şu Ayon'daki ışığı göremeyen bir tek ben mi varım? Savunma 0, çember koruyamaz, ikili oyun savunması berbat, şutu yok, atletizmi yok.
14-07-2016 16:02

Yorum Yazın


Tweetlerimiz