23 Temmuz 2024, Salı
spot_img
Ana SayfaLİGLERBasketbol Süper LigGövde Gösterisi / CAN İŞBAKAN

Gövde Gösterisi / CAN İŞBAKAN

Darüşşafaka Doğuş düzenlediği organizasyonla tam anlamıyla bir gövde gösterisi yaptı.

NBA'de kalması beklenen, Avrupa'yı Euroleague şampiyonu olarak bırakan David Blatt'i takımın başına getirdikleri toplantıda belki de gündeme Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk damgasını vurdu.

Şahenk üç önemli konuya temas etti toplantıda.

1- Darüşşafaka Cemiyeti ve Doğuş arasındaki işbirliğinin basit bir sponsorluk değil yöneticilik, vizyon ve Türkiye'nin tanıtımı  için ortaya konan bir şirket faaliyeti olduğuna işaret etti.

2 – Bu yolda ilerlerken genç oyuncuların takımda yer edindiği, milli takımın omurgasının oluşturulacağı bir kadro istediğini vurguladı.

3 – 'İbrahim Kutluay ile çalışmak bizim için büyük bir şans. Kendisi Euroleague şampiyonluğunu kazanmış bir oyuncu. Yeni baş antrenörümüz David de Euroleague kupası kaldırdı. Şimdi sıra bu kupayı, Euroleague kupasını, Darüşşafaka Doğuş’un kaldırmasına geldi. Hedefimiz Euroleague’de başarı elde etmek” diyerek hedefi net, kalın çizgilerle en yukarısı olarak belirledi.

Elbette David Blatt, 'Küçük bir baskıyla işe başlamak gibisi yok' diye esprili karşılık verip 'kolları sıvıyoruz' mesajı kuşkusuz hedefe adım adım gideceklerini işaret ediordu. Ne var ki bizim anladığımız wildcardla Euroleague'e katılan Daçka'nın daha uzun süre buralarda olacağıydı. Bunun için kuşkusuz 16 takımlı yeni format bir handikap. Ancak gelecekte Daçka'nın bu yapıda kendine yer edinmesi muhtemel olacaktır.

Evet, tam anlamıyla bir gövde gösterisiydi Volkswagen Arena'da yaşanan…

Şahenk'in hedefi çizdiği, Kutluay ile Blatt'in soruları uzun uzun, içtenlikle yanıtladığı NBA kalitesinde bir organizasyondu.

Taktik tahtası hediyesi, şapkalarla verilen 'güç' birliği fotoğrafı ve Blatt'in, 'Umarım Ferit Bey tahtaya oyun çizmez, çünkü ben onun kadar büyük bir iş adamına akıl veremem' esprisi şahaneydi.

Zaten Blatt'in en büyük özelliklerinden biri pozitif yanı. Onun oyun bilgisi, taktik dehası, tecrübesi bir yana baskı altında ortaya çıkan kişilik özellikleriyle de Daçka'ya çok şey katacaktır.

Kadro konusunda ise yaptığı, 'Geçen  yıl oyuncu fazlalığı sistemi yemiş gibiydi, bu yıl kadroyu 15 oyuncu ile sınırlayarak zorlu ve yoğun sezona hazırlanacağız' açıklama dersine çalıştığını gösteriyordu.

Orhun Ene ile başlayan Oktay Mahmuti ile TOP 16 seviyesine gelen Darüşşafaka Doğuş, Blatt ile yeni bir sayfa açıyor.

Kadro ortaya çıkınca daha bol bol Darüşşafaka Doğuş konuşacağız ancak şimdiden organizasyon anlamında Avrupa'nın en üstlerine çıktıklarını söylemek zor değil.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler