Örs'ten genç oyunculara önemli öğütler
10.05.2019 - 15:23

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin Dörtlü Final karşılaşmaları öncesi gerçekleştirilen “Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final Söyleşi Günü”, Crowne Plaza Florya’da düzenlendi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkan Vekili Çetin Yılmaz ve A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca’nın katıldığı Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final Söyleşi Günü, Türkiye Basketbol Federasyonu Medya ve İletişim Direktörü Barış Kuyucu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Söyleşiyi, TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, Altyapı Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Fikret Doğan, TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter, TBF yetkilileri, basın mensupları ile Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele eden Anadolu Efes, Banvit Basketbol, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka takımlarının sporcu ve antrenörleri de takip etti.

Türk basketbolu tarihinde önemli izler bırakmış efsane isimler Larry Richard ve Pete Williams’ın da katılımları ile renk kattığı söyleşide, genç oyunculara tavsiyeler verilirken, Basketbol Gençler Ligi’nin altyapılarla A takımlar arasında köprü kurmada oynadığı önemli role vurgu yapıldı.

Organizasyonun ilerleyen bölümlerinde Aydın Örs, Çetin Yılmaz ve Ufuk Sarıca, Basketbol Gençler Ligi’nde forma giyen oyuncuların merak ettiği soruları yanıtladı.

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final karşılaşmalarına 10-11 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Basketbolseverler bu mücadeleleri ücretsiz olarak takip edebilecek.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz