18 Haziran 2024, Salı
spot_img
Ana SayfaLİGLERBasketbol Süper LigAydın Örs: Bu karar, çok aceleye getirilmiş bir karar

Aydın Örs: Bu karar, çok aceleye getirilmiş bir karar

Türk basketbolunun efsane isimlerinden Aydın Örs, yeni getirilen yabancı kuralına dair Asist Analiz’de Ümit Avcı’nın sorularını yanıtladı. Aydın Örs’ün açıklamaları şu şekilde:

“Bence bu karar çok aceleye getirilmiş bir karar olarak görüyorum ve bu kararın genel içeriğini doğru bulmuyorum. Aslında bildiğim kadarıyla, başta başkan olmak üzere federasyon yönetimindeki arkadaşlar 4 + 1 kuralını getirmek istediklerini biliyorum.

Ben fazla federasyon içinde değilim. Biz Eğitim Kurulu olarak dışardan çalışıyoruz ama federasyondaki arkadaşların düşüncelerini öğrenme şansımız oluyor. Ben de hayret ettim yani. Hani 4 + 3 kuralı geldiği zaman…. Yani 7 yabancı kuralının amacının ne olduğunu bir türlü anlayamadım ben de. Burada tabii federasyon yönetimi iyi niyetli 4 + 1 düşünürken -anladığım kadarıyla- belki de bazı kulüplerin ağırlığıyla bu kuralın çıkarılmasına öncülük ettiğini düşünüyorum. Yani tabii ortak bir karar. Sonuç olarak ama baktığımız zaman kulüpler kendi açılarından haklı olabilirler ama ben pek de haklı görmüyorum.”

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler