"Ataman'ın boşa geçecek bir sezon hakkı da yokmuş"
07.06.2023 - 13:40

Fanatik gazetesi yazarı Gökhan German'ın köşe yazısı...

"Yapılması gereken sezon başında Ergin Ataman'ın önüne 5 yıllık kontrat koymak olmalıydı.

Sanki Anadolu Efes Panathinaikos gibi bir sürü kupa kazanmış, bir sürü Final-Four heyecanı yaşamış da, antrenör beğenmiyor.

Pablo Laso'nun da 10 yıllık Real Madrid kariyerine bakın. Şampiyonluklar, finaller var ama boşa geçen bir sürü sezon da.

Ergin Ataman'ın boşa geçecek bir sezonluk hakkı da yokmuş demek ki Efes yönetimi gözünde...

20 yıl Final-Four bekle, aynı 20 yıl önce olduğu gibi kötü giden bir sezon sonrası Ergin Ataman'ı gönder. 20 yılda hiç bir şey değişmemiş..."

Yazının tamamı için tıklayınız.

Yorumlar


Sidu Güzel bir yazı ancak Ataman’nın 5 yıldan uzun süre bir organizasyonda çalışamadığı, konsantrasyonunu kaybettiği gözden kaçmış. (Efes, KSK, GS, BJK, Telekom, Mens Sana, vs.)
08-06-2023 00:02
Bülent Turhan Gündüz "Kadroyu kurarken, Larkin dışında yıldız sayılacak bir oyuncu transfer etmedi." Sanırım Ataman'la akşam yemeği sohbetini yazıya dönüştürmüş. Benim bildiğim Singleton, Pana'da Euroleague'de MVP seçilmişti. Fener 2.2 milyon dolar önerdiği halde Barcelona almıştı. Larkin'e Barselona 2.5 milyon önerdiği halde gitmemişti. Moerman Barcelona'da maç başına 22 dakika oynuyordu. Micic dörtlü finalin yıldızlarındandı ve 21-22 dakika süre buluyordu, neyin yedeğiymiş. 16 ve 21 sayı yapıyordu maç başına. İspanya'da spor yazarları, Real Madrid'e alınacak iki gard var biri Larkin, diğeri Micic diyorlardı. Nasıl yıldız almamış. Onuralp Bitim, Mete Can Birsen, Yiğitcan Saybir bu takımın genç yıldızlarıydı, şimdi neredeler. Yerli yok diyor. Ataman bu ülkede daha ne kadar konuşulur bilmiyorum, ama bu gazeteci kimliğindeki güzellemeciler sayesinde bu fırsatı çok bulacağı kesin.
07-06-2023 21:29
Murat Çok güzel bir yazı,elinize sağlık,özellikle yıldız oyuncularla şampiyon olunmasına ilişkin ve tamamıyla doğru analiz ettiğiniz kısmı,Efesin başarılarını bir türlü çekemeyen Fb liler keşke okusa,okusalar da gerçekleri anlasalar.
07-06-2023 17:25
Hollandali Eeeeyvallaaah Sayin Gokan German. Ben taaaaaaa bu haberler baslayinca Ergina Ataman hocamizin Pana- ya gideceine dair o zamanlarda sayin Kapanli hocamin web sitesinde de yorum yaptim. Tabiki ben kimim ki. Tam dusunduklerimi kaleme almisziniz sayin German. Sayin hocam da GOLUN diger kenarinda HUZUR bulacagim diye reaksiyon vermisdi. Onada kendi dusuncelerimi yazmisdim veeeeee tabiki biraz tuzlu kacdi diye yayinlanmadi. Saglik olsun ben kimim ki. Yine de soyluyorum. Verin sayin Ataman hocamiza oncelikle 5 - senelik kontrakt Efes Pilsende. Sonrasini dusunuruz degil mi. Simdi Kapi - Kapi aramakdalar. Ne haddime degil mi. Saygilarimla. Hollandadan Hasan Ulu
07-06-2023 15:33

Yorum Yazın