Ataman’dan bir salvo daha / GÖKHAN TÜRE
29.05.2021 - 21:56

Anadolu Efes’in coachu Ergin Ataman dünkü final basın toplantısında bu kez de Euroleague’in basın toplantısında, İspanyol basın mensuplarının, İngilizce yerine kendi dilinde soru sormalarına reaksiyon verdi.

Arka arkaya iki sorunun da, ardından gelen cevapların da İspanyolca olmasına tepki veren Ataman, kendisine Türk basın mensubu tarafından İngilizce soru yöneltilmesi üzerine yanıtı Türkçe verdi ve “Bakıyorum da İspanyol gazeteciler, sorularını rahat bir biçimde İspanyolca yöneltiyorlar. O zaman herkes kendi dilinde soru sorsun ve yanıt alsın. Tüm dünyada geçerli uluslararası dil İngilizce. Ama madem burada böyle bir uygulama var. Ben de Türkçe yanıt veriyorum” diyerek cevabına da Türkçe devam etti. Ardından diğer Türk basın mensupları da Türkçe soru yönelttiler.

Bilindiği gibi Ataman, Final-Four’un ilk basın toplantısında da, turnuvaya ev sahipliği yapan ancak F4’e gelmek isteyen bazı basın mensuplarına ve yayıncı kuruluşa vize vermeyen Alman makamlarına ve Euroleague’e sert tepki vermişti.

 

Larkin: “Kazandığımız sürece sorun yok”

 

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Euroleague Final-Four’unun yarı finalinde CSKA Moskova’yı kıran kırana bir maç sonunda yenen Anadolu Efes’in ABD asıllı milli yıldızı Shane Larkin, final maçı öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. İsteksiz görüntüsü ve kötü performansıyla eleştiri oklarını üzerine çeken ünlü oyuncu, “Kazandığımız sürece bunun hiçbir önemi yok” dedi. Larkin, şunları söyledi:

“ Evet, iyi oynamadığımı kabul ediyorum. Ama günün sonunda maçı kazandık. Beaubois mükemmel oynadı, Micic mükemmel oynadı ve kazandık. Çok zor bir sondu. Coach Ergin Ataman beni kenarda daha çok tutmayı uygun gördü. Günün sonunda, takım kazandığı sürece sorun yok. Dolayısıyla Shane’in iyi oynayıp oynamadığı değil, kazanıp kazanmadığımız önemli. Üzerinde durulması gereken nokta bu. Shane’in iyi oynayıp da takımın kaybetmesi enimim herkesi daha çok üzer. Önemli olan tek şey takımın kazanması. Kazandığımız sürece bu sorun olmamalı. Yarın da kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ve yine takım olarak yapacağız.”

Haber: Gökhan Türe

 

Yorumlar


Beyaz gölge Koç a bravo ! İlk tepkiside çok doğruydu
30-05-2021 11:12

Yorum Yazın