Ataman: Yeni sezona bıraktığımız yerden başlıyoruz
26.09.2019 - 22:28

Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Fenerbahçe Beko’yu 79-74'lük skorla mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

"Sezon başı olmasına rağmen bizim açımızdan iyi bir maç oldu. Maçın başından itibaren hep kontrollü gittik. İlk yarı başa baş geçti ama sonuçta istediklerimizi yapıyorduk. Savunmada Sloukas ve De Colo'nun ikili oyunlarını durdurduk, hücumda da istediğimiz şutları bulduk. İkinci yarıda ise aynı savunmamızı sertleştirerek devam ettik. Hücumda ise özellikle Micic, Simon ve Peters bireysel olarak çok faydalı oynadı. Gerektiğinde pota altını kullandık, gerektiğinde dış atışlara yöneldik. Üçüncü periyotta ciddi bir hakimiyet elde ettik, farkı da 16 sayıya kadar çıkarttık. Son periyotta biraz bocaladık, Fenerbahçe Beko beş kısaya döndüğünde eşleşme sorunu yaşadık. O arada buldukları üç sayılık basketlerle bize yaklaştılar ama Simon ve Micic'in akıllı oyunuyla galip gelmesini bildik. Sezona geçen yıl olduğu gibi kupayla başlıyoruz yani bıraktığımız yerden başlıyoruz. En son haziran ayında kupayla bırakmıştık, yine kupayla başlıyoruz. Umuyorum devamı da geçen sezon olduğu gibi iyi bir şekilde gelişir."

 

Yorumlar


FAHRETTİN ERDOĞAN ANLAŞILAN FB DE BIRAKTIĞI YERDEN BAŞLAMIŞ.
27-09-2019 11:53
Space Jam Kutlarim hocam, ozeledigimiz bizi heyecanladiran rekabeti geri getirdin Turk basketboluna ama arada izin ver de FB de kazansin hahahaha :)
27-09-2019 10:35
fatti takımımı kutlarım ama pivot bölgesinde dunston yapayalnız kalıyor ,sertaç ın özellikle lig maçlarında daha çok oynaması lazım,yiğitcanada süre vermek gerek,1-2 bölgesinde sorun yok ama bobua bir var iki yok,sezon uzun hayırlı olsun.
27-09-2019 09:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz