Ataman: Söz gümüşse, sükut altındır
21.05.2023 - 18:48

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Yukatel Merkezefendi maçının ardından konuştu.

Ataman: '' Anadolu Efes Spor Kulübü ve benim için anlamlı bir gün, 21 Mayıs. Söz gümüşse, sükut altındır...'' dedi.

Yorumlar


Bülent Turhan Gündüz Trol değilim. Siz FB karşıtı, futbol fanatiğisiniz. Basketboldan da futbolla karışık sokak basketbolu kadar anlıyorsunuz. İroni ise o mesajı Ataman'ın özeleştiri yapmasının önemini, (tam da basketbolu sizin düzeyinizde bilen insanlara doğruyu göstermek açısından) belirtmek için yazmış olmamda. Panathinaikos'un koçluk teklifi bir başarı göstergesi değildir. Hele de tüm takımların koç değiştireceği bir sezonda başka bir teklif alamamış olması başarısızlık göstergesidir ve tüm Avrupa'nın da benim gibi düşündüğünü gösterir, Efes'in bile... Ataman bu saatten sonra tarzını değiştirmeyecektir. Taktik plan ve takım olmak için tamamlayıcı parçalara sahip olunması gerektiği bilgisine sahip olmadığı için beş benzemezden bir el oluşturacak ve rest çekecektir. Efest'e ve Türkiye'de bu sorun olmaz. Fakat Yunanistan'da hele de denge sorunlu bir başkanla, düşünmek bile istemiyorum. Umarım bu sezon da (kimin dediğini bilmiyorum, ama güzel söz) "Allah herkese Ataman şansı versin" sezonudur.
27-05-2023 07:00
Tony Montana Hala, Ergin ATAMANIN başarılarına tesadüf diyenler var ya,Allah sizi bildiği gibi etsin,buna sadece Fb'li trollüğü denir,BTG tesadüfi başarılarla şampiyon olmuş birisini,PANATİAKOS gibi bir kulüp,takımın başına getirmez,bunu bir anlayamadınız gitti.
24-05-2023 13:33
Bülent Turhan Gündüz Özeleştiri yapmayı kendine yediremeyen egosu sivriltilmiş birinin başvuracağı türden bir yol. Kendi bildiğini okuyan adamlarla yakalanan tesadüf başarılar sonrası, plan/programın gereksiz/değersiz olduğuna iyice ikna olmuştu. Anlık başarılar için bile plan/program gerektiğinin, tamamlayıcı parçalar olmadan, sahada bildiğini okuyanlarla gelen başarının devamlı olamayacağının farkına varamadı. Gözü dönmüş şekilde Avrupa'da en iyi şut atan beş kişiden bir takım oluşturabileceğini sandı. Anlık başarılar sonrası günlerce konuşan Ataman sessizliğin değerli olduğundan söz ediyor. Oysa şimdi konuşma, özeleştiri zamanı. Bunu, basketbolu böyle sanan Türk Futbol seyircisine borçlu. Kendi gelişimi için de zorunlu, aksi takdirde, Panathinaikos'un, sahibiyle yaşayacaklarını düşünmek istemiyorum.
24-05-2023 11:49
Beyaz gölge Benim bildiğim ! Söz dolarsa sûkut eurodur !
22-05-2023 11:32

Yorum Yazın


Tweetlerimiz