Ataman: Yıldızlardan en ufak bir katkı alamadık
04.02.2023 - 00:33

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Olympiakos maçını değerlendirdi.

Ataman: "Sahada oynanan basketbolu izlerken yedek kulübesinde acı çektim. Sanıyorum kazanmış olmalarına rağmen Olympiakos taraftarları bile maçı izlerken acı çekmişlerdir. Bugün sahada korkunç bir basketbol vardı, bu durum her iki taraf için de geçerli. Buna karşın Olympiakos’ta Michalis Lountzis’i tebrik ediyorum, bugüne kadar belki bir sayı ortalamasıyla oynayan ve neredeyse hiç süre almayan bir oyuncu olmasına karşın bugün harika oynadı. Özellikle Kostas Sloukas’ın yokluğunda müthiş bir iş çıkardı. Ayrıca rakibimizde Sasha Vezenkov ikinci yarıda el üzerinden çok zor şutlar soktu. Bizim tarafımızda ise şunu anlamakta zorlanıyorum, bugün son maçlarda olduğu gibi yine maça kötü başladık. Maçın ikinci dakikasında skor 8-0’a geldi. Maç başındaki konsantrasyonumuz yeterli değildi, sonrasında yine iyi oynamadık ama son iki çeyrek bizim lehimize sonuçlandı. Buna rağmen ilk çeyrekteki farktan geri dönemedik. Hücumda kötü bir akşam geçirmemize rağmen son çeyrekte 15 sayıdan geri dönüp maça ortak olduk.

Takımımı maçı bırakmadıkları için tebrik ediyorum. Genç oyuncumuz Erten Gazi de bu bölümde enerji kattı. Hücumda yıldız oyuncularımızdan en ufak bir katkı alamadık. Herkes bizim çok kaliteli oyunculara sahip olduğumuzdan bahsediyor ama bizim bu kaliteli oyunculara Basketbol Süper Ligi’nde zayıf rakiplere karşı değil, böylesine kritik maçlarda ihtiyacımız var. Özellikle Will Clyburn ve Vasilije Micic’ten bahsediyorum. Bu iki oyuncunun Olympiakos gibi önemli rakipler karşısında iyi oynamalarına ihtiyacımız var. Ne yazık ki şu an EuroLeague’deki durumumuz hiç iyi değil."
şeklinde konuştu.

Yorumlar


gerçekler Bilir kişiler gene racon kesmiş. Haticeden netice üretmişler gene. Gelecek 5-10 yılı çöpe atacak da Ataman'mış. O zaman bu bütçeleri başkan sunmasın ona. Her istediğini vereceksen neden başkansın? Şampiyonluklar ancak böyle kazanılır, Efes 4 sene öncesine kadar Kupa 1'de final görebilmiş bir takım değildi, Ataman'la iki şampiyonluk, bir final ve altın bir beyaz sezon yaşattı. O yaşattı, siz değil ve kulüp tarihinde hep hatırlanacaklar. Başarı bütçesiz çoğu zaman gelmiyor. Ancak Beşiktaş'ı da ağır bütçelerle dağıttı dediğiniz Ataman kendinden daha yüksek bütçeli en az 4 takımı geride bırakıp 40 yıl sonra o kulübü ligde şampiyon yaptı. Beşiktaş başarı istiyorsa bu bütçeyi verecek, ha boyunu aşıyorsa o zaman vermeyeceksin. Sizin yargıç olup suçluyu bulma anlayışınıza ben ne diyeyim?
04-02-2023 21:59
Fsy 1.Adamları bsl de 35 dk oynatan sensin,singleton aylardır oynamamış, 3-5 dk oynayarak mı ritim bulacak. 2.Takımda suratlar düşük, bir huzursuzluk var 3. Eskiden oynadıkları oyundan keyif alıyorlardı, şimdi zorla maça çıkar gibiler (bi tahminim var: clayburn e liderlik vermişsin ancak digerleri bunu kabul etmiyor, bu takımın lideri clayburn olamaz!) Koç olarak bunu görmek ve sebebini araştırıp, sorunu çözmek senin görevin değil mi? Micic i alıp nedir sorunun diye sordun mu hiç? Oyuncuncularınla tek iletişim kurduğun yer basın toplantısı mı? Tarihin belkide en zayıf sezonun da kulüp tarihinin en pahalı kadrosu ile playoff yapamarak tarih yazacaksın. Sezon sonuda takımı dağıtıp gelecek 5-10 yılı çöpe atar gidersin.
04-02-2023 11:40
demos Ataman'ın şu sözlerini okuyan bir yabancı Efes'in TBL'de sanki iyi bir durumda olduğunu sanır. Oysa TBL'de de Karşıyaka, Telekom gibi çok daha düşük bütçeli takımların gerisinde, ancak 4. sırada... Efes'in sorunu Clyburn ya da Micic değil, Ataman! Lountsiz'i öveceğine, Efes neden kendi Lountsiz'ini yaratamıyor diye sormak gerek. Oyuncularıyla doğru dürüst bir diyalogu olmadığını artık cümle alemin bildiği bir koçun bu tür bahanelerle yenilgilere gerekçe araması kimseye inandırıcı gelmiyor.
04-02-2023 10:26

Yorum Yazın


Tweetlerimiz