Anadolu Efes en büyük kupanın sahibi / Fehmi Sadıkoğlu
31.05.2021 - 00:31

Oyunun başında Coach’lar hırs küpüydü adeta. Oyuncular aşırı motivasyondan çok heyecanlı idi. Teknik fauller, top kayıpları, pas hataları, dengesiz atışlar tabiatıyla  istediklerini hücumda yapamayan iki takım izledik.

İlk yarı Anadolu Efes 10 sayı geri düştü.Pleiss’ın oyuna girmesiyle, topu driblinglerle ezen  Micic’in kenara alınmasıyla Larkin’e top değdi ısındı üst üste seriler geldi. Devre önde bitirildi. Üçüncü çeyrekte başka bir Micic vardı. Hem sayı yapıyor, hem de topu Larkin’e erken vererek onunda çoşmasını sağladı. Coach Ergin Ataman takım içindeki uyumsuzluğu Micic’i oturtarak hem onu kendine getirdi, hem de Larkin’nin asıl oyununu göstermesini sağladı. Oyun kurucular iyi oynayınca herkes toparladı. Ama Moerman’ı da ayrı bir yere koymamız gerekiyordu. Bütün zor işleri yapan adamdı.

Barcelona’da Higgins ve Mirotic takımı oyunda tutmaya çalıştılar. Davies de katılınca 10 sayılık fark 4. Periyotta da eridi. Moerman’ın yokluğu çok hissedilmeye başladı. Ribauntları Barcelona toplamaya başladı. Özellikle ikinci atışları vermeye başladık. Bu kritik dakikalar nefes keserken Larkin, Micic, Singleton çok kritik sayılar bularak oyun üstünlüğünü 2 dakika kala sağladılar. Higgins, Davies direniyorlardı.Ancak hem Coach Ataman’ın mükemmel yönetimi ve oyuncuların büyük hırsı ile kupaya sıkı sıkı sarıldılar. Ve havaya kaldırdılar.

Tebrikler Anadolu Efes!

Fehmi Sadıkoğlu

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın