24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaLİGLERDiğerAlper Yılmaz: Tek dileğimiz Spor Sergi yıllarına dönmek

Alper Yılmaz: Tek dileğimiz Spor Sergi yıllarına dönmek

TBF'nin taraftar projesi Tribüne Renk Kat'ın Sports TV'de yayınlanan programına, bu hafta Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz konuk oldu. Programda aynı zamanda Anadolu Efes, Banvitspor, Beşiktaş, Bursaspor, Darüşşafaka, Fenerbahçe, Türk Telekom taraftar temsilcileri de yer aldı. Alper Yılmaz, Anadolu Efes kulübünün Tribüne Renk Kat projesiyle çok paralel bir bakış açısına sahip olduğunu söyledi.

Yılmaz’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 “Tribüne Renk Kat ve Anadolu Efes’in taraftara bakış açısı çok paralel. Basketbolun kaliteli bir ortamda seyredilmesi tarafındayız. Anadolu Efes olarak sonuna kadar yanındayız. Benden de önceki zamanda Spor Sergi zamanında herkes izleyebiliyormuş, tek dileğimiz yine bu dönemlere geri dönülecek adımlar atılması. Burada en önemli görevlerden biri genç arkadaşlarımıza düşüyor, onların desteği ile tribün ortamının güzel hale gelmesi.”

“Efes Fan Card olarak başladığımız uygulamamız bugün artık Efes Fan Club olarak devam ediyor. 30.000’den fazla üyemiz var. Bu taraftarlarımıza birçok imkânlar sağlıyoruz. Daha bebek adımlarıyla ilerlediğini söyleyebiliriz. 2-3 sene içinde daha da ilerleyebilmeyi hedefliyoruz. Umuyorum sayımız yüz bin, iki yüz binlere gelir. Taraftar temsilcilerimizle toplantılar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Diğer takımlara oranla daha az bir kitle olduğumuz için, taraftarlarımızla iyi bir iletişim kurma şansı olanağımız var.”

 “Sosyal medyanın tüm mecraları bizim için önemli. Günümüz jenerasyonunun en çok ilgilendiği alan sosyal medya olduğu için her şeyi hazır sunsanız da o istediği bilgiyi anında ulaşmak istiyor. Ben de sosyal medyada artık kendi fikirlerimi paylaşmaya başladım. Söylevlerimize dikkat etmek gerekiyor, sosyal medya eğer dikkatli kullanılırsa çok yararlı bir mecra.”

“Taraftar sahada gösterilen mücadeleyi alkışlıyor. Bu sene Fenerbahçe taraftarının Euroleague sonrası Jan Vesely’e gösterdiği destek çok güzeldi. Her takıma örnek olmalı bu.”

“Ömer’le aşağı yukarıda aynı pozisyondayız. 4 sene de aynı takımda oynadık. Çok yakın arkadaşız. 2 Euroleague takımı finalde kozlarını paylaşıyor. Biz kazanmak istiyoruz, Fenerbahçe de kazanırsa rakibimizi tebrik ederiz ancak bunun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Final serisinde basketbolun güzel tarafları konuşulsun istiyor. Maçların heyecanlı geçtiğini söyleyebilirim.”

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

Son Haberler