Akatlar "savaşında" Fenerbahçe galip
14.06.2017 - 20:57

Spor Toto Basketbol Süper Ligi Final Serisi 3. Maçı’nda Beşiktaş Sompo Japan ile Fenerbahçe Akatlar Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.
Maça Nikola Kalinic’ten istediği katkıyı alamadan başlayan FenerbahçeBeşiktaş Sompo Japan savunmasındaki yardımları iyi okudu ve skor üstünlüğünü sağladı. İlk periyot 16-22 Fenerbahçe üstünlüğüyle tamamlandı.
İkinci periyotta farkı açmaya ve çift haneler sınırına getirmeyi başlayan Fenerbahçe’de Kostas Sloukas hücumları yönlendirirken Sarı Lacivertlilerin ribaundlardaki üstünlüğü skora da yansıdı. İlk 5 dakikası 21-32 Fenerbahçe önderliğinde geçilen bu çeyrekte Beşiktaş Sompo Japan adına öne çıkan isim hızlı hücumdan bulduğu sayılarla D.J. Strawberry oldu. Takımlar soyunma odasına Strawberry’nin son saniye basketiyle 36-36 berabere girdi.
İlk yarı itibariyle Beşiktaş Sompo Japan’da en skorer oyuncu toplam 13 sayıyla 2. çeyreğe damga vuran D.J. Strawberry olurken, Fenerbahçe’de Jan Vesely 7 sayı ile mücadele etti.
Üçüncü çeyrekte maçın başından beri ilk defa öne geçen Beşiktaş Sompo Japan oyunda da Fenerbahçe’yi düzen dışına itmeyi başardı. Çeyreğin bitimine 5:12 kalmışken Beşiktaş Sompo Japan taraftarına 3. kez ses bombası sebebiyle anons yapıldı ve hakemler soyunma odasına gitti. 15 dakikalık beklemenin ardından maça kaldığı yerden devam edildi. Faul hakkını erken doldurduğu için Beşiktaş Sompo Japan’ın potaya hücumlarına engel olamayan ve D.J. Strawberry’i durduramayan Fenerbahçe son çeyreğe 54-53 geride gitti.
Dördüncü çeyreğe Fenerbahçe’nin Ekpe Udoh ve Melih Mahmutoğlu’ndan bulduğu sayılarla 5-0 önde başlayıp 48-54 öne geçmesinin ardından çeyrekte 1:35 geride kalmışken Ufuk Sarıca molası geldi. Mola dönüşü Melih Mahmutoğlu 2 üçlük daha bularak Fenerbahçe’yi 59-64 öne geçirmeyi başardı. 
Sonrasında Kostas Sloukas’ın yaptığı top kayıplarını değerlendiren Beşiktaş Sompo Japan skoru 64-64’te dengeledi. Son 1:33’e Fenerbahçe 69-70 önde girdi. Bu dakikada Bogdanovic’in zaman geçirdiği gerekçesiyle topluca ayaklanıp teknik faul alan Beşiktaş Sompo Japan, ardından taraftarının yaptığı küfürlü tezahürat sebebiyle 4. anonsu aldı ve sahaya yabancı maddeler atıldı. Ardından karşılaşmanın hakemleri bir kez daha soyunma odasının yolunu tuttu. Uzun bir bekleyişle salonun boşaltılmasının ardından takımlar sahaya dönerken, D.J. Strawberry’den gelen üçlükle Beşiktaş Sompo Japan 72-71 öne geçti. Sonraki hücumda Fenerbahçe Bobby Dixon'la kritik bir top kaybı yaptı. Yapılan taktik faullerde Michael Roll ile hata yapmayan Beşiktaş Sompo Japan 13 saniye kala 74-71 öne geçmiş oldu. Zeljko Obradovic molasının ardından kalan sürede Beşiktaş’ın faul yapmasına müsade etmeden Bogdan Bogdanovic’le bulduğu 2 üçlük atış şansının 1’inden isabet bulmayı başaran Fenerbahçe skoru 74-74’te dengeledi. 3 saniye kala topu kenardan çıkaran Beşiktaş Sompo Japan hücumda isabet bulamadı ve maç uzatmaya gitti.
Uzatma periyodunda yapılan faul atışlarından isabet almakta zorlanan Beşiktaş Sompo JapanFenerbahçe’de Bogdan Bogdanovic’in oyuna ağırlığını koyup üst üste sayılar bulmasının ardından bitime 46 saniye kala 78-82 geriye düştü ve Ufuk Sarıca molası geldi. Bu periyotta yorgunluk faktörünün kendini belli ettiği Beşiktaş Sompo Japan geri gelmeyi başaramadı ve Fenerbahçe maçtan 80-86 galip ayrılarak Spor Toto Basketbol Süper Ligi Final Serisi’nde durumu 3-0’a getirdi.
 

Yorumlar


Ertan Ürkmez Hakem mevzusunda çok yazılmış. Her üç maçta da iki tarafa çalınan felaket ötesi düdükler var. Fakat sen 3 sayı öndeyken üst üste tekrarlanan hücum setinde faul yapamıyorsan buraya hakem yazmayacaksın. Velev ki diyelim tüm düdükler Fenerbahçe lehine çalındı. Buna rağmen maç Beşiktaş'a geldi, Beşiktaş savunması iki hücumda da faul yapamadı ve maçı kaybetti. Maçın kaybedilmesinin asıl sorumlusu torpil fetişine sahip olan ve küfür etme sûretiyle nirvana'ya ulaşma eğilimi olan seyirci güruhudur. Söz konusu seyirci güruhu oyunu soğutmasa büyük ihtimalle Beşiktaş vurup geçecekti dördüncü çeyreğe girilirken.
15-06-2017 16:50
Can Cengiz Onlarca yorum içinde yalnızca bir kişi basketbol konuşmuş. Hepinizi tebrik ederim. Yorumlarınız haberin altına atılan ses bombaları gibi. Keşke Banvit - Efes ya da Tofaş - Daçka vs finali olsaydı da gözlerim bu iğrençliklere maruz kalmasaydı.
15-06-2017 13:37
kingjames Öncelikle ve tekrar Ufuk hoca'ya tebrikler, taş gibi takım, agresif savunma , hızlı hücum. Artık hakem konuşmayacağım. Gelelim bu kadar emeği iç eden taraftara, yahu öndesin, momentum sende, ses bombası, maytap nedir ? Oly seyircisi bile artık maçın dönmeyeceği zamanı bekledi. Holiganlıkta bile bir ders alın adamlardan. Ülker Arena'da aç çok küfür oluyor maalesef, ama fiziksel olay olmaz. Atan olursa salon yuhlar. Bu arada Pota arkası Sarı Tribüne laf söyleyene teessüflerimi bildiriyorum. O ekip basketbolu bilir. Bilmeyen 5 ve 6. kademelere gelen taraftar grupları. Şu an Ülker Arena'da muazzam bir basketbol tayfası oluşuyor. Darısı ultra-x leri tribüne doldurup , yeaah ne tribün yaptık diyen takımlara..
15-06-2017 13:14
Serdar Topaloğlu Basketdergisi yönetimini bu haber ile ilgili attıkları başlık için kutluyorum. Bu dergide LeBron James'in NBA şampiyonluğunu kaybettikten sonra verdiği demeç yayınlandı. Lütfen tüm basketdergisi okurları o güzelim demeçi okusunlar ve gerçek bir sporcunun, yıldızın konuya nasıl baktığını anlasınlar. Maça gelince BJK daha derli toplu oynadı, FB hücumda tutuk bir oyun sergiledi, ama muhteşem son hücum planı ile maçı uzatmaya götürmeyi başardı. Oyun sertliği bence ilk iki maça ve BJK-Efes serisine göre oldukça kabul edilebilir bir düzeyde oldu. Hakem yönetimi dengeli oldu. Maçı kazanabilecekken, uzatmaya gitmek, BJK takımını psikolojik olarak yordu ve son 2 dakikada pes ettiler. Her iki takımın oyuncu ve teknik kadrosunu kutluyorum. Gerçek basketbol sever BJK taraftarlarını da tebrik ediyorum. Sınırlı bir taraftar grubu mide bulandırıcı işler yapsa da salonun tümüne yayılan bir sorun yaşanmadığı görüşündeyim.
15-06-2017 12:29
bahadır Bir kez daha Gerçek Basketbol taraftarı ve organizasyonu ile toplama futbol fanatiklerinin oluşturduğu ortamın yarattığı kalite farkını tüm basketbol kamuoyu gördü. Beşiktaşlı arkadaşlarda eminim ki görüyorlar, ama dile getir(e)miyorlar. Tamamen Basketbolu bilen seyircilerden oluşan bir basketbol ortamı var Ülker Arena'da, bir pota arkasında sürekli marş söyleyen grup haricinde tüm salon, en ufak stepsi yada faul'ü dahi yakalaycak kadar bilinçlidir. Bunu ben söylemiyorum, en güvenilir Basketbol yorumcuları söylüyor. O yüzden birada iğneyi kendinize batırın lütfen..
15-06-2017 11:37
fbli şu seride fenerin sompo japana gösterdeği saygıyı, sompo japancılar fenere göstermedi. asıl kaybettikleri nokta burası.
15-06-2017 11:19
hakan Efes serisinde BJKlilerin çıkardığı olayda küçük çocuk yaralandı. Zar zor 1 maçlık seyircisiz oynama cezası verip onu da ama yöneticiler iyi niyetliydi diye para cezasına indirdiniz. Dünkü olaylar bu söylediğim yaklaşımın doğrudan sonucu. Kalabalığa, popüler olana yaranacağım diye gerekli yaptırımları uygulamazsan böyle katlana katlana artar olaylar. Böyle federasyona üstehak, tebrikler gerçekten yıllardır nezihliğiyle anılan basketbol ortamını da futbola çevirdiniz. Ha bir de Moğulkoç işini iyi yapmayan, olayları sakinleştirmesi gerekirken körükleyen, oyuncu ve koçları provoke eden bir hakem.
15-06-2017 11:15
DeMar DeRozan her olaylı maçta hakem emin moğulkoç bu arada efes konusu açılmışken fenerliler unutmuş galiba 2009 yılında efes pilsenin galip gelip şampiyon olduğu son maçta sahaya inip basketbolculara saldırmışlardı https://www.youtube.com/watch?v=rNndxjfWG8s
15-06-2017 11:07
Fener6 Guzel maçtı tebrikler Fenerbahçe.tebrikler ( efendi )Beşiktaş
15-06-2017 10:50
ozan Leon ülker arena neden boşaltılmıyor biliyor musun çünkü fenerbahçe taraftarı arasında senin gibi birisi yok
15-06-2017 10:12
BoyalıKuş Klasik taraftar kafasıyla konuşmayı bile aşamıyorsak, kaliteli basketbol, kaliteli seyirci, adalet vs konularına gelme şansımız yok. Fanatik yaklaşımları bir tarafa bırakmalıyız. Hangi takımı tutarsan tutalım, artık birbirine laf sokmaya çalışmak yerine adam gibi sorunları ve yapılması gerekenleri konuşmalıyız. Zaten bunu yapmaya çalışan arkadaşlar var, sözüm onlara değil. Kaliteli bir lig hepimizin ortak hedefi olmalı...
15-06-2017 10:01
Hicri Burada yapılan yorumları okuduğumda çıkan sonuçlar; BJK taraftarı 2 sene şampiyon olduklarında kendilerini dünyanın en büyük takımı sanar olmuşlar oysa gelebilecekleri en iyi nokta Türkiye'nin 3.lüğüdür. 2. Her branşta hakem desteğine o kadar alışmışlar ki, Boby'nin top taşımasından bahsediyorlar Stimaç'ın yürümelerini görmeden, Udoh'un perdesinden bahsediyorlar Strawberry'nin faullerini görmeden. Çok BJK aleyhine çok hata sayarım diyenler maçları (çok değil) biraz objektif izleseler rakip takım aleyhine 2-3 kat fazla hatalı çalınan düdük görürler. Kenan dene oyunculuğu vasat artistliği yüksek oyuncunun çizgiye gittiği faullere bakın, topu elinden kaçırınca kafayı arkaya atarak nasıl faul alınırın cevabını görürsünüz.
15-06-2017 09:54
harun Mesele sadece 2-3 taraftarın ses bombası atması değil. Dikkat edin, salon boşaltılacak denildiğinde her taraftan nasıl bir şeyler yağdı salona.. Sadece salonun bir bölümü değil, büyük bir kısmı aynı kafada. Yıllardır çözülemeyen bir problem. Vahşilik.
15-06-2017 08:36
Xse Alman efsanesi, hem bilmiyor hem de konuşuyorsunuz. Ülker sayesinde katılıyorsunuz dediğin lisans 2010 yılında bitti. Sonraki 5 sene için alınan lisans ülker diye verilmedi. Salon, seyirci, yatırım, başarı gibi taahhütlerle alındı. Basketbol cahili olduğunuzdan avrupa takımlarının bir sıralaması olduğunu ve A lisanslı takımların kendi aralarında bu sıralamadaki yerlerine göre değerlendirildiğini bilmiyorsunuz. Puanin duserse A lisansini kaybetme tehliken var. Yerel ligde nerede olursan ol katılıyorsun demişsin. Gören de sonuncu bitirip katılıyoruz zanneder. Aç bak normal sezon liderliği, play-off, sampiyonluk sayilarina falan. Fenerbahçenin son 3 senedir gösterdiği performans, yatırım ve seyirci ilgisi ile uzun süre "kendi aldığı" A lisansını kaybetmesi zor. Başkanınız bunları yapamayacağını bildiğinden salladı durdu nasılolsa anlamıyorsunuz bu işlerden. Hadi bakalım avrupanın bilmem kaçıncı "mantıklı" kupasında çeyrek final göremeden iyi elenmeler.
15-06-2017 08:05
Fatih Bir Fenerbahçe taraftarı olarak Sezarın hakkını sezar a teslim edelim arkadaşlar. Ufuk Sarıca ve takımı takdiri sonuna kadar hak ediyorlardı. Tamam hakemler normalden çok fazla aşırı sertliğe göz yumuyorlar ama Beşiktaş'ta sahaya yüreğini ve aklını koyuyor. Olaylara gelecek olursak keşke futbolda da hakemler olaylar karşısında kuralları işletse de şu sadece olay çıkartan seyirci türünden kurtulsak. Basketbol federasyon bu kurullarını ne kadar eleştirsekte sonuç itibari ile bir noktada dur diyebiliyorlar Amigo başkan ve olay çıkartan fanatiklerine
15-06-2017 04:40
pusat Ufuk hocayı çok severim. O yüzden bu sene Beşiktaş bana oldukça sempatik geldi hep. Bu seri başladığından beri her maç yaşanan mücadele kalitesinden büyük keyif aldım. Bugün Akatlar'da yaşananların şu güzelim seriye gölge düşürmesi gerçekten çok üzücü. Neyse Beşiktaş'ı bir Fenerbahçeli olarak bu seneki başardığı işler dolayısıyla kutluyorum. Umuyorum ki Ufuk hocaya sabırla destek vermeye devam ederler. Bunu yaparlarsa daha iyi yerlere gelmeleri asla süpriz olmaz.
15-06-2017 01:18
Bakın bu bir dramdır Şaka maka bu galibiyet ile birlikte Akatlar'daki galibiyet serimizi de 13'e çıkartmış olduk. Aslında Bjk'nin Ufuk Sarıca hamlesi büyük bir tebriği hakediyor. Sarıca yönteminde resmen siklet atladılar. Fakat aynı Bjk'nin çok değil 1 sene önce ULEB'in turnuvalarında bulunmak istediğini söyleyip sonra bu tercihin altına adeta dinamit koyarcasına FIBA'nın prestijsiz turnuvasına yanlaması anlaşılır iş değil. Ufuk Sarıca'ya sorsan o da Bjk yönetiminin bu tavrından dolayı rahatsızdır ki ilk maç sonundaki EL açıklamasından bunun böyle olduğunu anlayabiliriz. Bjk yönetimi sırf Fb EL kupasını aldı diye bu pozlara girildiyse, bence durum çok daha vahim.
15-06-2017 01:13
Ertan Ürkmez Yorumlar fanatizmin rengi olmaz vecizesini hatırlatacak cinsten. Ufuk Sarıca Obradovic ve Bogdanovic in maç sonu demeçlerini dinlediniz mi? Fener kazansa ne Beşiktaş kazansa ne? Hepimiz biliyoruz Fb sinde de GS sinde de BJK sinde de rakip takım koçuna tükürecek oyuncuların kafasına torpil atacak yetenekte gruplar. Biz hala sarısı laciverti kırmızısı siyah beyazıyla uğraşıyoruz.
15-06-2017 01:12
Türk Eurolig şampiyonunu avrupada bu kadar zora sokan takım çıkmadı küçük gördüğünüz Beşiktaş şampiyona ecel terleri döktürdü 3 maçtada
15-06-2017 01:05
Potaperest besiktasli arkadaslar arasinda fenerbahcemizi centilmence kutlayan herkesi ben de erdemli davranislari dolayisiyla kutluyorum. basketbol taraftarligi bu ulkede gelisecekse eger, bu kafa yapisindaki insanlarin sayisinin arttigi olcude gelisecektir bu kesin.
15-06-2017 00:51
maximus Nowitski kardeşim; sana cevap yazmıştım ama bu sitenin kıymetli editörü yayınlamamış galiba. Hakkını helal et, sadece basketbol olsun, hakem konuşmayalım. Başarılar, saygılar, sevgiler.
15-06-2017 00:47
Ali Haydar CEYLAN O ses bombalarını atanlar kripto Fenerlilerdir. Kesin !!!
15-06-2017 00:46
suat bjkli arkadaslar bana futbol dahil herhangi bir brans soylesin ki, takimlari o bransta fenerbahce'den daha fazla basariya sahip olsun. iyi ki futbolda yillar sonra 2 sene ust uste sampiyon oldunuz. kendi basarinizi kutlayacaginiza hala gelmis yok basketbolu sevdirdik yok bilmem ne... futbolda ersun yanal'la daha nisan ayi bitmemisken sampiyonlugu ilan ettigimizde de biz ulker arena'yi yine dolduruyorduk. aziz'in son yillarda futboldaki yersiz yaptirimlarina karsi verilen tepkiyi bile kendinize yontma egoistligindesiniz.
15-06-2017 00:39
Çakma Nowitzki Hala Ülker Arenayı biliyoruz diyor. Ülker Arenada maç izleyecek bileti alacak para hiç cebinde oldu mu acaba senin...
15-06-2017 00:33
obeoneginobili Biraz da gülelim: https://youtu.be/f_y-l962p1w Böyle bişey gerçekten var ve paylaşmıslar. Fikret Başkan nelere kadirsin sen.
15-06-2017 00:33
Sevgili Disiplin Kurulu Sevgili Disiplin Kurulu; lütfen, BJK SONPO JAPAN SİGORTA'ya yaptığı davranışlardan dolayı ceza vermeyin, kollamaya devam edin. Birilerini öldürsünler önce ne gerek var şimdiden. Bu arada, sadece kendilerine laf edilince anons yaptıran o hakemler yok mu o hakemler, eyyam yapmayın diyen Fener seyircisine anons yaptıran o hakemler, yatacak yeriniz yok be sizin; sevdiklerinizden çıkar İnşallah nasıl bi menfaatiniz varsa artık.
15-06-2017 00:23
Aslanavcısıkanarya Pastanın üzerine çileksiz olmaz, odeabank iflasspor bugün resmen iflas etmiş, 55 milyon yüroya bir teneke kupa, bizimde şampiyonluk pastamızın çileği...şizofreni tavan yapmış, kaybetmek kaderi olanlar; vız vız birşeyler diyorsunuz ama biz sizi duyamıyoruz, normal, biz everestin en tepesindeyiz sen en aşağıda bir yerde. Yüroçelınç seviyesinden daha ne beklersin? Sıfıra sıfır elde var sıfır. Elveda REKABET... sabret acının bitmesine 1 maç kaldı. İyice dinlen seneye senaryo aynı olacak...
15-06-2017 00:22
Henry Turner Sompo Japanspor taraftarları, Avrupa'nın en iyi takımını bir kez daha canlı olarak izleme şansını kaybettiler maalesef.
15-06-2017 00:18
bull simdi sunu bir acikliga kavusturalim: fenerbahce taraftari her bransi hakettigi oranda destekler. bu taraftar yeri geldi futbol ile basketbol branslarinin ayni gun ayni saatte oynanan maclarinda hem stadi hem salonu doldurmasini bildi. yine bu takim yeri geldi 5 bransta birden sampiyonluk yasadi ve bu yolda taraftar her bransi elinden geldigince desteksiz birakmadi. taraftara buradan laf sokma meraki olanlar sunu unutmamalidir ki fenerbahce bir "spor" kulubudur ve aziz yildirim'in futboldaki yaptirimlarina verilen tepkileri bambaska yerlere cekmek oldukca yersizdir. tabi sunu da soyleyeyim, provoke etme derdindeki insanlara olan siteminizde size sonuna kadar hak veriyorum.
15-06-2017 00:14
Nowitzki Fenerbahçe'yi kutluyorum.Kazanan haklıdır.Kafa kafaya giden maçta oyunu durduran bedavacı fanatik taraftarlar inşallah tespit edilir.Bir daha herhangi bir spor müsabakasını izleyemezler.Yazık orada koskoca bir takımın hakkını yediniz.Burada Beşiktaş hakemlerle finale geldi diyenler bu takım 24 maç ligde 5 maç playoffta kazandı hepsine mi hakem eli değdi veya hakem 40 dk boyunca mı kolladı? Hakem katliamı geçen sene euroleague finalinde oldu.Art niyet 40 dk vardı.Bir de kendinizi centilmen gösterip karşı tarafı suçlamayın.Komik oluyorsunuz.Tebrikler tekrar serinin favorisiydiniz
15-06-2017 00:07
obeoneginobili Stimac 42 dk sahada kaldığı maçı 0 faul ile bitirdi. Ben 8 faulünü saydım (ben FB taraftarıyım, taraflıyım; ama, tarafsız olan, tarafsız olması gerekn hakem de en az 5'ini görürdü). Stimac gibi sevdiğim ve emeğini taktir ettiğim adama bile kötü kötü konuşturdunuz ya Türk hakemleri. Stimac bile o kadar alışmış ki adamın elindeki topa vuruluyo adam kafasını arkaya atıro (ve faul çalıyo zavallı Türk hakemleri). Stimac'ı geçen yıl EL'de gördül; 10 dk'da 2-3 faul. Hay hakem gibi sizin.
14-06-2017 23:52
fbli daha da bütçe muhabbeti yapacaksanız, gidin kumda oynayın yormayın bizi.
14-06-2017 23:49
boya inceltici maddenin zarari Abi inanilmaz bir mac oldu gercekten. Bjk'ye ilk kez cok uzuldum resmen kendi taraftarinin sabotajiyla belki de bizden galibiyet alabilecekleri tek maci kendi elleriyle yine bize teslim etmis oldular. Ilkinde anons almana ragmen ses bombasi atmaya devam etmek nedir? 3 anons almisken kufur etmek nedir? Yaptiklariyla gurur duyuyorlardir herhalde...
14-06-2017 23:38
fbli hakemin elinde olan topla nasıl zaman geçirilebilir hahahaha başka yerde söylemeyin bunu
14-06-2017 23:33
Nowitzki Aynen aştınız mgüneş nickli arkadaş sezon boyu kaç maçta küfür ettiğinizi ben unuttum.Siz elit taraftarsınız tam basketbol taraftarısınız böyle devam edin.Nasılsa tek zevk aldığınız spor dalı.
14-06-2017 23:33
Dedovic Leons acınacak haldesin herkes seni okuyup gülmüyor acıyor maalesef Fenerbahçe salonunda hiçbir koça tükürülmedi, skorbordda koyduk mu diye yazılar yazmadı kendini yeteri kadar küçülttün bir de yanına bjk lileri çekmeye çalışıyorsun allah şifa versin sana
14-06-2017 23:32
Nowitzki Maximus nickli arkadaş aldığımız 5 galibiyeti hakemlere bağlayamazsın burada gelip insanları provoke etme.Gördük ülker arenada ne kadar efendi maç izlediğinizi değil mi?Ben burada olanları kesinlikle tasvip etmiyorum.Ama sen gelip burada ilk 2 maçta birşey olmamış gibi ve 12 kişinin hakkını yiyemezsin.Beşiktaş hakemlerle buraya geldiyse siz de o turnuvaya ülkerspor sayesinde geldiniz.Her sene sıralamada kaçıncı olursanız olun katıldınız.Bütün sezon hakemler mi Beşiktaş'ı 2. yaptı,Efes'i son maçta ezerken hakemler mi kolladı?Aynen inşallah kapalı lig olur ve orada devam edersiniz nasılsa artık futboldan zevk almıyorsunuz.Yoksa diğer spor dallarına yöneleceksiniz.
14-06-2017 23:29
rim Maçı izleyemedim; Beşiktaş bençi "zaman geçirme" itirazında mı bulundu gerçekten?
14-06-2017 23:25
fikret başgan Başkanı Fikret başgan gibi tribübe gaz veren takımın taraftarını kimse suçlamasın. Suçlayacak birisi varsa o da Fikret başgandır. Fikret başgan gazı verdi, taraftar da gazı aldı. Bu arada, hakem bile yetemedi Feneri yenmeye; maçın ilk 50 saniyesinde 2 tane bjk lehine hakem hatası var.
14-06-2017 23:25
anar Stad la salon ayrımı yapamayanlar yüzünden hep.
14-06-2017 23:15
irrey Eskiden buraları en düzgün basketbol forumu gibiydi. Ara verdikten sonra iyi troller eline düşmüş; yazık. Eze eze yendik Efes'i. İkinci maçta hakemlere rağmen hem de. Ama hala hakemler Beşiktaş'ı tutuyor martavalı. Kendinizi komik mi sanıyorsunuz? Bugün kendi ayağına sıkan geri zekalı seyirci olmasa, bugün de yenmiştik. Ya da son dakika ve uzatmada pili bitmiş takımı değiştirmeyen koç, sakin kalabilse. Ama FB yendi, bileğinin hakkıyla yendi, biz de kutluyoruz. Yoksa burada hakemlerin bizim aleyhimize yaptığı bir sürü hatayı yazarım ama anlamı yok. Nasılsa pozisyon falan konuşmayıp, yalnızca algı yaratma derdinde grupla uğraşıyoruz. Site adına üzüldüm.
14-06-2017 23:15
eren demir 0-6 yas kres cocugu Leons , yine engin basketbol dusunurlugu ile bizi aydınlattı. Bu ara da Leonscuk hayırlı olsun 4 milyon eurocuk butcen.bozdur bozdur harca
14-06-2017 23:13
Oktay Bu ulkenin en buyuk sorunu"Cehalettir" sekil a da goruldugu gibi futbol taraftari baskeboldan voleyboldan kisacasi salon sporundan ne anlar afedersiniz okuz gibi bogurmenin anlami yok stadlarda alismislar kufur etmeyi salonda cocuk kadin demeden kufur eden akildan yoksun taraftari kiniyorum....su leons denilen adam aslinda propaganda yapip kiskirtma yapiyor bu bir suc unsurudur bu adama dikkat..fenerli olmaktan ulker arenadaki ortami olusturmaktan gurur duyuyorum..bjk kendine harakiri yapti...
14-06-2017 23:13
Hasan Gencer Tam "aynısı Ülker Arenada da oluyor" diyecek bir şizofren çıkacak mı derken bir tanesi çıkmış bile, ilaç tedavisi şart...
14-06-2017 23:10
ballokum Aslında başlangıçtan beri hakemlşer BJK'yı çok korudular. Tamam BJK çok iyi oynuyordu ama FB'li oyunculara çalınan faulleri çok dandikdi. Dakika 1'de başlamıştı bu iş. Bogdan çk güzel bir blok yapt, Kenan'a; adamlar 2 atış verdiler. Daha sonra Udoh'un yine bir top çalması var, faul verdiler. Bogdan ve Kaliniç de birer faul yediler hiç yoktan. Bir anda 4 oyuncu 3 faulle oynamaya başladı. bu FB'yi savunmada zorladı. Buna rağmen, seyirici takımlarının yenileceğini görünce holiganlıklarını gösterdi. Peki bu ses bombaları nasıl içeri alınıyor? Bir de her şeye küfür eden deliler var. Robot gibi durmadan küfür sallıyorlar. Bunlar insan mı?
14-06-2017 23:09
can Besiktas 2-3 defa kazandigi maci oyuncularinin uyanik ve isi bilen oyuncular olmamasi nedeniyle kaybetti. Zamaninda Aydin Örs Efes in Avrupa maclarinda bizi deli ederdi:) 3 sayi öndesin(macin son 10 saniyesi),faul yaptirmazdi Aydin Örs! Bu aksam da Ufuk istese de faul yaptiramadi sanirim:) Biraz sinir bozucu ! Ama gene de Bjk özellikle defansta harikaydi; double team e gitmeler,cok organize ardindan pas aralari pota alti oyuncularinin önüne düsmeler... Fenerbahce de harika.Asil amacina ulasmis bu kadronun hala kazaniyor olmasi güzel. BJk fazlasiyla hak ettigi maci alamadi.( hakemlerin normal süre sonundaki hücumda Stimac i Udoh un baltalamasina faul calmamasi ya da calamamasi,görmemesi de macin sonucunu etkiledi! )
14-06-2017 23:07
Efendi Camia AKATLAR SPOR VE KÜLTÜR KOMPLEKSİ. Hay sizin KÜLTÜRÜNÜZE, hay sizin SPORUNUZA YA DA HAY SİZİN KOMPLEKSİNİZE (Başkanından başladı). Efendi Beşiktaş camiası Beşiktaş duruşunu yine gösterdi. Efes maçında da göstermişlerdi amadisiplin kurulu mudur nedir anlamamazlıktan geldi. Disiplin Kurulu, bunlar sizin eseriniz. Bundan sonra da ceza vermeyin bu camiaya.
14-06-2017 23:05
Güngör Takımın 11 sayıdan gelip öne geçmiş ses bombası atıp oyunu durdurmak kadar aptalca bir şey olamaz. Beşiktaş yönetimi ise o ses bombasını atanları tespit edip engellemedigi için kabahatlı ve salona sırf takımını desteklemek için gelen insanlara özür borçlu
14-06-2017 23:04
mgunes79olaya zamanında yenen hurmalar, gelir seni tırmalar.. Aynı hakem efes serisinde 2.maçta bunun 5 katı olaya ses cıkarmamıstı; bugün kurallar aklına yeni geldi herhalde.. tarihte örneği olmayan eyyamla 3.maçtan sonra alınan cezanın paraya çevrilmesi sadece malumu geciktirmiştir. Fener seyircisi bu işi büyük oranda aştı ama Allah rızası için şu futbol merkezli seyirciyi parkeden uzak tutun...
14-06-2017 23:02
LEONS TAMAM ANLADIK..ÜLKER DOĞUŞ THY FEDERASYON DESTEK...YİNE YETMİYOR...HAKEMLERDE DESTEK..BJK LİLER ŞİMDİ DAHA İYİ ANLADI GALATASARAYIN ŞAMPİYONLUK MAÇINA ÇIKMADIĞINI..SEYİRCİSİ BOŞALTILMAYAN TEK STAD ÜLKER ARENA..TESADÜF TABİ..
14-06-2017 23:02
Enver Bu rezilligin mimarı tbf dir. Efesin hakkını gasp edip ne olduğu malumlari alırsan....
14-06-2017 23:01
Türk hakemleri Geçen yıl EL'de 10 dk'da 2-3 faul yapan Stimac 42 dk sahada kalıp 0 faul ile maçı tamamlamayan Türk hakemlerini yüksek şereflerinden dolayı tebrik ediyorum.
14-06-2017 23:01
kingslayer Noldu Sayın Sarıca ve BJK taraftarı? Efes maçındaki düdükler çalınmadı mı? Başka bişey yazmaya tenezzül etmiyorum.
14-06-2017 22:59
mvp aday adayı fitipaldo besiktas taraftarina tesekkur ediyorum. belki de sayelerinde daha fazla mac yapmaktan kurtulacagiz. neyse rezalet oynadigimiz bir maci yine de kazanmasini bildik. yetmis kusur mac yapmis bir takimin artik sonlara dogru bu tarz sacmaliklarini maruz gormek lazim. bu arada normal sure bitimine dogru obra'nin cizdigi dahiyane setleri izlemek oldukca keyifliydi. umarim onumuzdeki maci da aliriz da su seri kazasiz belasiz biter. dedigim gibi oyuncularimiz da cok yoruldu. milli gorev vs. baslamadan biraz dinlensin garibanlar.
14-06-2017 22:58
ginobili Efes serisinden sonra BJK'nin aalacağı saha kapatma cezasını bir katakulli ile hiç eden hangi kurumsa, bundan sonraki BJK maçını da seyircili oynatın. Bikaç kişi öldürsün o salonda insan maskesi takmışlar, ondan sonra bakarsınız duruma göre.
14-06-2017 22:57
obrakadavra güzel maçı çirkeflik yaparak berbat eden sözde efendiymiş bjk taraftarı ve 3 komedi dansüçlüsüne rağmen fener yine Avrupa şamiyonu apoletiyle gülmesini bildi.bu hakemler çok zorladı bjk takımının lehine okadar komik fauller çaldılar ki maça ortak edebilmek için yoksa maç çoktan farklı bitmişti aferin onlara yine derslerini aldılar obradan
14-06-2017 22:56
ballokum F.Orman EL'in gereksizliği v.s. üzerine laf edeceğine tarafatrlarını adam etsin. Tabi ki sözümüz 3-5 kendini bilmez holigana. Ama anlamadığım bu 3-5 holiganı kimse zaptedemiyor mu? O güzel maçın içine ettiler. Hem takımlarına zarar verdiler, hem oyuncuların emeğini çaldılar, hem normal seyircilerin hakkını çaldılar. Gelecek maç da seyricisiz oynanacak. Oyuncular için zor bir şey bu. Seyircisiz oyun olur mu? TBF bu maçı Ataşehir'e alsın bence.
14-06-2017 22:55
Ersöz Takım 5 sayı farklı önde sahada hiç bir problem yok,her şey Beşiktaşın lehine ama seyircilerin basket ile alakası olmayınca sadece olay çıkarmak için oraya gelen cahil futbol seyircisi ile ancak bu kadar oluyor.bu seyirci geçmişte mazlum efes seyircisinide Abdi ipekçide dövmüştü.işin en üzücü yanı bu takım efesi yenerek buralara geldi ya insan ona yanıyor.
14-06-2017 22:55
maximus Hakemler, finale çıkarmak ve final serisinde tutmak için yırtındıkları camialarıyla gurur duyuyor mudur acaba? Ayrıca, terini silmek her sporcunun en doğal davranışıdır; Bogi, EL finalinde de terini sildi, rakip benchten kimse böyle etlayıp zıplamıyodu. Hakemler de 40 dk. Fener'e küfür edilirken anons yaptırmazlar (yapılan 3 anons ses bombasındandı, basketbol cahilleri anlasın diye yazdım), kendilerine en ufak laf edildiğinide anons yaptırırlar, böylece ne kadar ,k, yüzlü olmadıklarını gösteriyolar). Hakemler, sizin ki namus da başkasınıki namus değil mi? Görün finale çıkardığınız camiayı. EL, kapalı olur umarım da bu sirkten kurtuluruz bir an önce. Hakemler çalsın, kim milli takım hocasıysa onun takımı oynasın işte.
14-06-2017 22:53
mahmut sloukas denen adam yuzunden az daha onde oldugumuz maci veriyorduk ..honeycutten sonra en sinir edici oyuncu ..kalinic bile cekilir oldu bu adamin yaninda
14-06-2017 22:53
Ariel 09-06-2017 günü Türkiye saati ile 09:39'da "Akatlar Kapalı Gişe" başlıklı haberin altına yaptığım yorum şu şekildeydi : "Zaten akatlar'da sadece bir karşılaşma seyircili oynanır beşiktaşın orayı dolduran futbol seyircisi sayesinde, 2. karşılaşma ve önümüzde ki sezon için 3-4 karşılaşma alacakları ceza nedeniyle seyircisiz oynanır. Anadolu Efes taraftarı gibi tarihinde hiç bir olay çıkartmamış centilmen seyirciye bile saldıran beşiktaş taraftarları bakalım Fenerbahçe karşısında ne yapacaklar, bir de Fenerbahçe'nin beşiktaşın bırakın kazanmayı hayal bile edemeyeceği Euroleague Şampiyonluğu ünvanıyla gelmesi üstüne tuz biber olacaktır." Buna ekleyecek hiç bir şeyim yok, çok yazık....... 09-06-2017 09:39
14-06-2017 22:49

Yorum Yazın


Tweetlerimiz