2017 FİNAL FOUR RESMEN SİNAN ERDEM'DE
27.09.2016 - 11:10

THY Euroleague'de Final Four'un ev sahibi resmen İstanbul oldu.

İstanbul'da Four Seasons Hotel'de yapılan basın toplantısıyle beraber 2017 Final Four organizasyonunun İstanbul'a verildiği resmen açıklandı. 19-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Final Four, Sinan Erdem Arena'da düzenlenecek. 16 bin kişi kapasiteli Sinan Erdem, 2012'de de Final Four'a ev sahipliği yapmıştı.

Sinan Erdem bu yaz aynı zamanda Eurobasket 2017 Finalleri'ne de ev sahipliği yapacak.

THY Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu 2018 ve 2019 Final Four'un ev sahiplerinin Ekim'de açıklanacağını söyledi. 

DEVLET KATILDI

Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile basketbol camiasından çok sayıda davetlinin katıldığı toplantıda, Avrupa Ligi Üst Yöneticisi Jordi Bertomeu ve THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Dörtlü Final'in İstanbul'da yapılması için resmi anlaşmayı imzaladı.

Bakan Kılıç: Türkiye'nin gücünün ne olduğunu ortaya koyuyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin özellikle son 15 yılda spor altyapısında çok farklı bir atılım içerisinde olduğunu söyledi.

THY Avrupa Ligi'nde bu sezon 4 Türk takımının mücadele edeceğini hatırlatan Kılıç, şöyle konuştu:

"İstanbul'da yapılacak Dörtlü Final'in sonucunda kupa bir Türk takımında kalsın. Türkiye'nin uluslararası camiadaki yerinin algısıyla ilgili günümüzde bazı olumsuz çalışmalar içerisinde olanlar, olumsuz adımlar atmaya çalışanlar oluyor. Türkiye'nin gücünün ne olduğunu bu tip organizasyonlarla ortaya koyuyoruz. Burada takımlarımıza da büyük görevler düşüyor. Tabii ki sportmenlik, centilmenlik olacak ve en iyi olan kazanacak. Ben de 'İnşallah en iyi oynayan bizim takımlarımızdan biri olur.' diyorum."

Bertomeu: En iyi Dörtlü Final'i sunmak istiyoruz

Avrupa Ligi Üst Yöneticisi Jordi Bertomeu ise THY ile yaptıkları iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını anlattı.

Dörtlü Final'in İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak olmasından gurur duyduklarına işaret eden Bertomeu, "Avrupa Ligi en iyi takımların birbirleriyle mücadele edeceği tarihi bir sezonu yaşayacak. THY ile çalışarak Türkiye'deki taraftarlara Avrupa'nın en iyi basketbolunu sunmak istiyoruz." dedi.

Aycı: Basketbolseverlerin gözü ve kulağı İstanbul'da olacak

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı da organizasyonun İstanbul'da yapılacak olmasından heyecan ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

THY Avrupa Ligi'nde bu sezon 4 Türk takımının mücadele edeceğini hatırlatan Aycı, "Bu önemli uluslararası iş birliğiyle dünyadaki basketbolseverlerin gözü ve kulağı İstanbul'da olacak. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün zamanların en güzel Dörtlü Final'ini İstanbul'da yapmak üzere buluşalım." diye konuştu.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final'i 19-22 Mayıs'ta Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz