10’un adı Potanın Perileri! / GÖKHAN TÜRE
27.11.2022 - 20:26

Kadın Milli Basketbol Takımımız, Eurobasket 2023 Elemeleri’nde D Grubu’ndaki dördüncü maçında Slovenya’yı Mersin’de bir kez daha mağlup ederek üst üste 10. kez Avrupa Şampiyonası'nda oynamaya hak kazandı.

2005’te ilk kez ev sahibi olarak yer aldığımız, 2 yılda bir düzenlenen dev organizasyonda arka arkaya 10. defa boy göstermeyi başarmak öyle kolay iş değil… Hele de geçiş süreci yaşayan, yeniden yapılanan, kadrosunda yeni jenerasyondan çok yetenekli isimlerin tecrübeli oyuncularla yepyeni bir kimya oluşturduğu bu evrede böyle bir başarı çizgisi yakalamak büyük iş… Görevi Ceyhun Yıldızoğlu’ndan devralan deneyimli coach Ekrem Memnun’un da bu yeni yapılanmaya yeni bir soluk kattığını, Mersin’de arka arkaya iki galibiyetle final vizesi alan takımı yeni başarılara taşımak için kolları sıvadığını görmek de güzeldi.

Onun heyecanı, hırsı Ay-Yıldızlı ekibe de kısa sürede yansımış… Yeni devşirme McCowan’dan başlarsak, sadece dün Slovenya’ya değil, tüm rakiplere ters gelebilecek sayzda bir uzunun Ay-Yıldızlı ekipte varlığı önemli… Tilbe’nin, Bahar’ın, Olcay’ın, Tuğçe’nin, Merve’nin, Pelin’in deneyimleriyle Meltem, Alperi, Gökşen, Melis, Sevgi gibi genç yeteneklerin, geçmiş yıllarda Potanın Perileri’ni zirveye taşıyan o savaşçı ruhu Slovenya karşısında da göstermeleri çok değerliydi.

Millilerimiz, grupta 4’te 4 yaparak yükseldiği, Slovenya ve İsrail’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eurobasket 2023’te yine zirveyi kovalayacak.  Dileriz bu yolun sonu yine madalya olur… Elinize sağlık, Potanın Perileri…

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz