Pachulia kasıtlı olarak Leonard'ı sakatladı mı?
15.05.2017 - 10:25

Dün gece oynanan San Antonio Spurs - Golden State Warriors maçına damga vuran olay Kawhi Leonard'ın sakatlanması oldu.

Yıldız oyuncu Spurs'ün farkı 21 sayı seviyesine çıkarttığı 3. çeyreğin başında sakatlandı. Şuta kalkan Leonard, Zaza Pachulia'nın şut silindirine girmesi nedeniyle yere inerken Pachulia'nın ayağına bastı ve maça devam edemedi. 

Maçın ardından konuyla ilgili konuşan Kawhi Leonard: "Bilerek ayağını uzattı mı? Beni sakatlama amacıyla? Sanmıyorum. O şutu savunuyordu, hücum zamanı bitmek üzereydi."

Pachulia'ya bir destek de takım arkadaşı Kevin Durant'ten geldi. Durant şunları söyledi:

"Zaza bu işleri yapacak bir oyuncu değil, biz o tarz bir takım değiliz. Kawhi inanılmaz bir oyuncu, ona saygı duymaktan başka yapacak bir şeyimiz yok. Sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Zaza sadece şutu savunmaya çalışıyordu. Talihsiz bir durumdu." 

Yorumlar


Obra Efendi Diyen Duayen Zaza'yı geçmişten tanırım efendi çocuktur. Bu hareketi kasıtlı olarak yapacağına bir ihtimal vermiyorum. Leonard'ın bu konuda takiyye yapmasını bekliyordum ama gördüğüm kadarıyla o da güzel konuşmuş. Leonard'a da efendi tavrı dolayısıyla buradan tebriklerimi gönderiyorum.
15-05-2017 18:16
cem Net bir şekilde kasıtlı yapmış, ama zaza nın suçu değil zaza gibileri sporun içinde barındıranları yargılamak kınamak lazım. sen bu ve bunun gibileri kapının önüne koymazsan onun yerine milyon dolarları verirsen daha çok zaza gibi göksenin gibi melo gibi , emre belezoğlu , volkan demirel gibi sporculuktan nasibin almamıların basketbolu furbolu katletmelerini izleriz biz.
15-05-2017 17:39
mete Sert bir faul değil ki bu, Leonard kötü düşmüş sadece.
15-05-2017 12:03
rim Hiç unutmuyorum, GS'ye geldiğinde Furkan Aldemir'in kafatasını çatlatmıştı antrenmanda. Bilerek yapmasa da, kontrolsüz bir oyuncu sanırım.
15-05-2017 10:55

Yorum Yazın