Murat Murathanoğlu'ndan Tyler Ennis yorumu
18.07.2018 - 23:43

beIN SPORTS yorumcularından Murat Murathanoğlu, Fenerbahçe'nin muhtemel yeni transferi Tyler Ennis için Instagram hesabından şu yorumları paylaştı:

"İlk olarak transfer haberi doğruysa şaşırdığımı söylemeliyim. Geçen sezon Jason Thompson'dan sonra Obradoviç'in daha önce Avrupa'da oynamamış bir oyuncuyu alacağına ihtimal vermiyordum. ANCAK Tyler Ennis genç, Thompson değildi. Yani ağaç yaşken eğilir hala geçerli olabilir. İkincisi Ennis' ın oyun tarzı Avrupa'lı guardlar gibi. Top hakimiyeti, fundamentalı, iki elini de kullanabilmesi, saha görüşü, baskerbol IQ'su, takım arkadaşlarını oyuna dahil etme becerisi, hız değiştirmesi, pas çeşitleri çok iyi. Pick and roll oyununu çok iyi oynuyor. İyi karar verir, az hata yapar, yaşına göre olgun, kendi şutunu yaratabilir, şut stili iyi ve son sezona kadar üçlük yüzdesi iyi seviyeye gelmişti. Geri adım atmaz, sorumluluk sever, zordan kaçmaz. Üçüncüsü Fenerbahçe daha önce NBA hayal kırıklığı yaşamış ilk turda seçilmiş Vesely ve Udoh ile çok iyi sonuçlar aldı (Bennett ile alamadı) ve karakter olarak alma ihtimali yüksek.

Ancak sorularda var. Çok iyi atlet değil, çok çabuk da değil, ve NBA'de ilk turda seçilmesine rağmen en büyük sıkıntısı buradan kaynaklanıyordu. Syracyse Üniversitesi hep 2-3 alan savunması yapar, antrenmanlarını da buna ayırır. Yani adam adama savunma ile ilgili ne öğrendiyse NBA'de öğrendi. Ama 4 yılda 4 takım kim ona ne vakit ayırmış olabilir ki?"

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz